castingi do reklamy 2022 casting reklama castingi
in ,

SUPER!SUPER!

Gwiazdy, które swoją karierę zaczynały od reklamy

Nie wszystkie gwiazdy zaczynały swoje kariery, wygrywając castingi do filmów czy seriali. Zapotrzebowanie na aktorów występuje bowiem również w specyficznej branży reklamowej. Obecnie w samej tylko Warszawie produkuje się rocznie blisko tysiąc profesjonalnych spotów telewizyjnych, a na większych rynkach liczba ta wzrasta wielokrotnie. Reżyserzy i producenci potrzebują do reklam ludzi w różnym wieku – począwszy od dzieci, a skończywszy na osobach starszych. W reklamach z powodzeniem występują zarówno modele oraz modelki, jak i osoby charakterystyczne. Szanse na angaż w takiej produkcji mają aktorzy nie tylko zawodowi, ale również amatorzy. Z tego względu wiele znanych dziś gwiazd stawiało pierwsze kroki w zawodzie właśnie poprzez udział w reklamach.

Kristen Stewart

Kristen Stewart nie przypadkiem zaangażowała się w aktorstwo. Jej matka była scenarzystką, a ojciec pracownikiem stacji telewizyjnej FOX. Gwiazda serii “Zmierzch” obecnie angażuje się w coraz bardziej ambitne i nietypowe projekty, które przyniosły jej nawet nominację do Oscara za rolę księżnej Diany w filmie “Spencer”. Marzenia o karierze filmowej zaczęła spełniać już jako mała dziewczynka, a najbardziej popularną reklamą z jej udziałem jest klim promujący samochody Porsche.

Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio jest obecnie jednym z najbardziej popularnych i prestiżowych aktorów Hollywood, a na swoim koncie ma wiele cenionych ról i jednego Oscara. Swoją karierę zaczynał jeszcze jako dziecko, występując np. w filmie “Co gryzie Gilberta Grape’a?”. W latach 80. bardzo często występował w klipach promocyjnych różnych marek, z czego najbardziej znana stała reklama gumy balonowej Bubble Yum z jego udziałem.

Castingi

Ryan Reynolds

Ryan Reynolds jest aktualnie jedną z największych i najbardziej lubianych światowych gwiazd, któremu sławę przyniósł przede wszystkim udział w filmie “Deadpool”. Zanim jednak jego produkcje zaczęły przyciągać widzów i rozbijać box office, uczęszczał na castingi do filmów i seriali przeznaczonych dla nastolatków. Jako młody chłopak wystąpił m.in. w “The Odyssey” czy “Fifteen”. W tym czasie grywał również w reklamach, a do najpopularniejszych należał klip promujący lizaki Push Pop.

Keanu Reeves

Keanu Reeves już od kilku dekad jest wyjątkowo chętnie angażowanym aktorem, który skutecznie przyciąga widzów do kin. Gwiazda zasłynęła udziałem w takich produkcjach, jak np. filmy z serii “Matrix” czy “John Wick”. Keanu Reeves zaczynał karierę jeszcze na początku lat osiemdziesiątych. Jako młody chłopak wystąpił w kilku popularnych swego czasu reklamach, z czego największą popularność zdobył spot promujący markę Coca-Cola.

Mila Kunis

Mila Kunis przykuwała uwagę swoim talentem aktorskim już jako mała dziewczynka. Swoją karierę rozpoczęła w wieku zaledwie dziewięciu lat i stopniowo nabierała rozpędu. Zagrała w kilku reklamach, w tym spotach promujących lalki Barbie czy przybory szkolne. Do tej pory najpopularniejszą rolą Mily Kunis jest kreacja w “Różowych latach siedemdziesiątych”. Castingi do seriali i reklam organizowane są również w Polsce, a dostęp do informacji na temat takich przesłuchań uzyskać można np. za pomocą platformy Casting Pro.

reklam

Brad Pitt

Brad Pitt stosunkowo szybko zrobił karierę, angażując się w projekty typowo komercyjne oraz te bardziej ambitne. Zanim jednak gwiazdor “Siedem”, “Bękartów Wojny” czy “Ocean’s 11” zaczął przyciągać widzów do kin, angażował się w castingi do reklam. Do najpopularniejszych należy spot promujący chipsy Pringels, w której zaprezentował swoje charakterystyczne atuty – blond włosy, szeroki uśmiech i wysportowaną sylwetkę.

Jodie Foster

Jodie Foster również zaczynała karierę jako dziecko, występując m.in. w
filmie “Mała dziewczynka, która mieszka na końcu drogi” czy “Taksówkarz” Stopniowo jej talent był coraz bardziej doceniany, a udział w “Milczeniu Owiec” przyniósł jej nawet Oscara. Aktorka pierwszy raz przed kamerą pojawiła się w wieku zaledwie trzech lat. Jako dziecko występowała w reklamach firmy Crest, a także wielu projektach spod szyldu Disneya.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

stranger things 4 kiedy na netflix nowy sezon

Stranger Things 4 – w oczekiwaniu na nowy sezon

Co obejrzeć na Netflix czerwiec 2022 hbo max prime video w kinach the boys rząd men the midwich cuckoos p-valley

Co obejrzeć w tym tygodniu? “The Boys” na Prime Video, “Rząd” na Netflix i “Men” w kinach (#22/2022)