Shogun oglądaj online serial disney

Scenarzysta oskarżony o nadużycia seksualne nie napisze spin-offu “Castlevanii”

Dariusz Filipek
1 min czytania
"Castlevania" dostanie spin-off i zakończy żywot na czwartym sezonie

Z ostatniej chwili

“Castlevania” się kończy, ale to uniwersum będzie żyć dalej na Netfliksie. Jednak już bez Warrena Ellisa i z nowymi bohaterami.

“Castlevania”, czyli serial animowany dla dorosłych, który powstał na kanwie gier wideo firmy Konami, kończy żywot wraz z czwartym sezonem. Wszystkie odcinki najnowszej odsłony pojawią się na Netfliksie 13 maja, ale jak informuje serwis Deadline, nie oznacza to końca dla świata wykreowanego przez sprawne pióro Warrena Ellisa (między innymi współscenarzystę anime “X-Men” i twórcę licznych komiksów).

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Nowa “Castlevania” bez drapieżnika seksualnego, którym miał być scenarzysta serialu

Spin-off “Castlevanii” obejdzie się bez Ellisa, gdyż scenarzysta został w zeszłym roku oskarżony o niewłaściwe zachowania w kontekście seksualnym. Niesmak jest tym większy, gdyż zgłosiły się dziesiątki kobiet oskarżających go o nieodpowiednie zachowania. Przez to nie jest on teraz szczególnie rozchwytywanym twórcą. Założono nawet stronę internetową, na której w szczegółach opisano manipulacje i dewiacje Ellisa. Scenarzysta przeprosił i zapowiedział, że rozpocznie terapię.

Warren Ellis
Warren Ellis

Kiedyś Warren Ellis sam siebie nazywał Jezusem-internetu, a dziś przydałaby mu się prawdziwie boska interwencja. Jeśli taka istnieje, to tylko ona mogłaby wymazać ze zbiorowej świadomości tę nieprzyjemną historię. Twórca mocno sobie naskrobał i ciężko będzie mu ten bałagan zostawić za sobą. O pracy przy większych produkcjach może teraz wyłącznie pomarzyć.

“Castlevania” będzie trwać pomimo kontrowersji

Serial opowiadający początkowo o walce syna Drakuli z żądnym krwi i zemsty ojcem, okazał się całkiem przyjemną i jednocześnie dosyć brutalną telewizją. Widowisko spotkało się zarówno z przychylnością pośród widzów, jak i krytyków. Stąd trzykrotnie postanowiono kontynuować produkcję. Chociaż ci, którzy oglądali serial, mogli zauważyć, iż pierwsza i druga odsłona to praktycznie jedna historia nienaturalnie podzielona na dwa sezony.

Na tę chwilę nie znamy żadnych szczegółów dotyczących spin-offu “Castlevanii” poza zapewnieniem, iż Netflix jest przychylny projektowi.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x