Shogun oglądaj online serial disney

Cenega w rękach Tencent. Chińczycy kupili od Rosjan 1C Entertainment

Dariusz Filipek
1 min czytania

Z ostatniej chwili

Tencent przejął rosyjskiego wydawcę i dewelopera gier wideo 1C Entertainment wywodzącego się z Polski.

Chiński Tencent kolejny raz poszedł na zakupy. Tym razem firma przejęła 1C Entertainment, które ma w portfolio Cenegę, Muve, Qloc oraz 1C Online Games. Dzięki temu gigant wszedł w posiadanie przedsiębiorstwa prężnie działającego na polu dystrybucji i produkcji gier wideo w Polsce.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Umowa, do której doszło w listopadzie zeszłego roku, spowoduje, że obecnie Tencent przejmuje wszystkie akcje firmy, które były własnością 1C Entertainment. Kwota, za którą Chińczycy kupili firmę, jest nieznana.

1C Entertainment było spółką joint venture rosyjskiej firmy 1C i funduszu inwestycyjnego Baring Vostok Private Equity Fund. Firma do tej pory była kontrolowana przez 1C Ltd z Cypru.


tomasz n

“Cieszymy się z podpisania tej umowy. To dla 1CE niesamowita okazja, by spełnić nasze najśmielsze marzenia i aspiracje na rynku gier. Nasza wizja i pasja dostaną wsparcie od wiodącej firmy na globalnym rynku gier wideo, a ja cieszę się na wyjątkową szansę współpracy z Tencent i najlepszymi kreatywnymi umysłami współtworzącymi ich globalny ekosystem.”

— Tomasz Nieszporski, członek zarządu 1C Entertainment

Nie wiemy, czy przejęcie zostało zamknięte planowo, czy przyśpieszono je z uwagi na trwającą inwazję na Ukrainie, która sprawia, iż przez sankcje finansowe nałożone na Rosję tamtejsze firmy nie mogą swobodnie działać na rynkach międzynarodowych.


li s

“Nie moglibyśmy być bardziej zadowoleni z pracy z utalentowanym zespołem 1C Entertainment, wspierając ich, kiedy wchodzą w nową fazę rozwoju.”

— Li Shen, globalny dyrektor ds. technologii w Tencent Games

Dla Tencent jest to niepierwsza inwestycja w Polsce. Firma zainwestowała między innymi w Bloober Team i jest znana ze skupywania kolejnych producentów, dystrybutorów czy dostawców szeroko pojętych technologi związanych z grami wideo. Poza rynkiem elektronicznej rozrywki gigant posiada w swoim portfolio między innymi komunikator WeChat, serwis strumieniujący treści wideo Tencent Video, portal QQ.com, działa także na rynku farmaceutycznym czy prowadzi joint venture ze Spotify.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x