Chapelwaite serial 2021
in

Na czasieNa czasie

Premiera dnia: “Chapelwaite” od Epix

Zwiastun serialu “Chapelwaite”

“Chapelwaite” to kolejny serial, który czerpie z prozy Stephena Kinga. Tym razem zaadaptowano “Dolę Jerusalem”.

“Chapelwaite” to 10-odcinkowy serial luźno oparty na podstawie opowiadania “Dola Jerusalem”, które znalazło się w zbiorze “Nocna zmiana” Stephena Kinga. Znaczący, bo pierwszy zbiór opowiadań mistrza literackich horrorów, posłużył stacji Epix do pokazania widzom widowiska przepełnionego grozą, stworzonego przez Jasona i Petera Filardich.

Serial opowiada o kapitanie Charlesie Boonie (w tej roli Adrien Brody), który po tragicznej śmierci żony osiedla się w małym, pozornie sennym miasteczku Preacher’s Corners w stanie Maine, gdzie czeka na nich konfrontacja z mroczną rodzinną historią. Akcja opowieści rozgrywa się w latach 50. XIX wieku.

Serialowy horror zrecenzowało już kilku krytyków i pierwsze oceny są dosyć mieszane. Na tę chwilę produkcja ma siedem recenzji, z których 71% to opinie pozytywne. Jakkolwiek średnia nota “Chapelwaite” do najwyższych nie należy – 5,7/10 wrażenia nie robi.

“Chapelwaite” to kolejny serial na postawie prozy Stephena Kinga. W ostatnich latach dostaliśmy nie tylko sporo filmów opartych na jego twórczości, ale również opowieści w odcinkach. Warto tu wymienić seriale “Mr. Mercedes”, “Przystań”, “Pod kopułą”, “22.11.63”, “Mgłę”, “Outsider”, “Bastion”, “Historię Lisey” oraz “Castle Rock”.

Czego boi się Stephen King?

Stephen King zdradził niedawno, który serial wyjątkowo go przeraził. Produkcja jest dostępna w serwisie Prime Video.

Niestety serial nie jest na tę chwilę dostępny w Polsce. Aby go obejrzeć, należy mieć dostęp do serwisu Epix. Dostęp do tego i wielu innych serwisów niedostępnych w Polsce, uzyskacie dzięki usłudze Pure VPN.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter bądź Instagram. Zachęcamy też do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Napisz na [email protected], jeśli masz jakieś uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

the boys spin-off prime video

Perwersyjny spin-off “The Boys” coraz bliżej. Będzie dużo żartów o ku***ach

the walking dead fox sezon 11 gdzie oglądać w polsce

Premiera dnia: “The Walking Dead” wróciło z finałowym sezonem na Fox