cnn koronawirus
in

SUPER!SUPER! LOLLOL SZOKSZOK OkropneOkropne

CNN zwalnia pracowników niezaszczepionych przeciwko COVID-19

Prezes CNN, Jeff Zucker, poinformował w wewnętrznym piśmie, że stacja, którą zarządza, pożegnała się z trzema pracownikami. Powodem zwolnień był ich brak szczepień na COVID-19.

Większość zatrudnionych w CNN nadal pracuje zdalnie. Wyjątek stanowią tu przede wszystkim niektórzy pracownicy produkcji. Jednak szefostwo stacji pozwoliło przychodzić pracownikom do biura, jeśli tego potrzebują. Jakkolwiek uwarunkowywano to tym, że są zaszczepieni przeciwko COVID-19.

Firma nie wymagała przedstawienia dowodu szczepienia, ale prosiła zatrudnionych wchodzących do biura o to, aby potwierdzili, że są zaszczepieni. Kilku pracowników biurowych przychodziło do siedziby firmy pomimo braku szczepień.

“W minionym tygodniu zostaliśmy poinformowani o trzech pracownikach, którzy przychodzili do biura niezaszczepieni. Cała trójka została zwolniona” – napisał Jeff Zucker w czwartkowej notatce. Dodał, iż CNN ma “w tej sprawie politykę zerowej tolerancji. Musisz być zaszczepiony, aby przyjść do biura, i musisz być zaszczepiony, jeśli chcesz pracować w terenie z innymi pracownikami, niezależnie od tego, czy przychodzisz do biura, czy też nie”.

Szef CNN poinformował również, iż powrót do stanu sprzed pandemii będzie opóźniony. Z uwagi na rosnące zachorowania spowodowane czwartą falą, niektórzy pracownicy CNN nadal będą pracowali z domu, a w biurze będą musieli nie tylko poinformować o swoim stanie zaszczepienia, ale również wykonywać testy, nosić maski i zachowywać dystans społeczny.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Netflix nowa cena 2021 rok

Netflix podnosi cenę w Polsce

Gry planszowe — dlaczego warto w nie grać od najmłodszych lat?

Gry planszowe — dlaczego warto w nie grać od najmłodszych lat?