coś the thing frozen hell john carpenter blumhouse
W nowe "Coś" może być zaangażowany John Carpenter
in

SUPER!SUPER!

Nowe “Coś” kolejny raz zabierze nas do zamarzniętego piekła, ale będzie to zupełnie nowe piekło

Pierwsza informacja o tym, że nowe “Coś” jest przygotowywane przez Universal i Blumhouse, pojawiła się pod koniec stycznia bieżącego roku. Dowiedzieliśmy się wtedy, iż widowisko zostanie oparte o poszerzoną wersję “Who Goes There?” autorstwa Johna W. Campbella.

Nowela, która dała życie filmowi “Coś”, została pierwszy raz opublikowana w magazynie Astounding Science Fiction. Niedawno okazało się, że w rzeczywistości jest skróconą wersją “Frozen Hell”. Manuskrypt przeleżał dekadami i dopiero niedawno został odkryty. W 2018 roku odkrycia dokonał, a przynajmniej je ogłosił, John Betancourt, któremu wydanie “Frozen Hell” umożliwiła akcja crowdfundingowa na Kickstarterze. Pełna opowieść ma dramatycznie poszerzać historię i nadawać głębszy kontekst temu, co miał w głowie autor. Ciekawostką jest to, że w 2019 roku Betancourt oświadczył, iż pisze kontynuację historii Campella.

Dzięki prozie Campbella dostaliśmy aż trzy historie opowiadające o pracownikach antarktydzkiej stacji badawczej terroryzowanych przez potwora. W 1951 roku do kin trafił film “Istota z innego świata”. W 1982 roku dostaliśmy niestarzejącego się klasyka od Johna Carpentera, czyli “Coś” (film jest dostępny w serwisie Chili). 2011 rok przyniósł nową, całkiem solidną wersję “Coś” (film jest dostępny w serwisie CDA Premium), ale niewiele dodającą do tematu.

John Carpenter być może będzie zaangażowany w nowe “Coś”

Podczas odbywającego się w sieci festiwalu Fantasia, w którym wziął udział również John Carpenter, dowiedzieliśmy się, iż reżyser filmów “Coś”, “W paszczy szaleństwa”, “Oni żyją”, “Halloween” czy “Atak na posterunek 13”, prawdopodobnie będzie brał udział w produkcji opisywanej adaptacji. Carpenter przyznał, że rozmawiał z Jasonem Bloomem o projekcie. “Rozmawialiśmy o tym, że on chyba będzie pracował nad “Coś”. Rebootuje “Coś”. Może będę brał w tym udział. Może, kiedyś” – stwierdził Carpenter. Pełną rozmowę z reżyserem możecie obejrzeć poniżej.

Myślicie, że nowemu filmowi może udać się przynajmniej dotrzymać kroku klasykowi wyreżyserowanemu przez Carpentera?

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

The Trouble With Being Born film 2020

“The Trouble with Being Born” ma kolejne problemy przez prezentowanie dziecięcej nagości

Dom grozy: Miasto Aniołów sezon 2

“Dom grozy: Miasto Aniołów” wróci z drugim sezonem?