cowboy bebop recenzje
in

“Cowboy Bebop” zrecenzowany i nie jest dobrze

Zwiastun serialu “Cowboy Bebop” (Netflix)

Milenialsi, którzy z rozrzewnieniem wspominają czasy, gdy “Cowboy Bebop” grzał się w dekoderach Cyfry+, nieraz przeklną, oglądając aktorską wersję ich ukochanego anime. Pierwsze recenzje serialu Netflixa nie zostawiają na nim suchej nitki.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
COWBOY BEBOP / NETFLIX

Właśnie spadło embargo na recenzje “Cowboya Bebopa”, który zadebiutuje w Waszych teleodbiornikach w piątek. Wraz z nim spadło wiadro pomyj na netflixową reinterpretację kultowego anime. Tym samym dotarliśmy do punktu, w którym Netflix zabrał się za kolejną aktorską wersję popularnego anime i najwidoczniej kolejny raz dał ciała. Być może to znak, że jednak lepiej więcej inwestować w nowe anime, aniżeli w aktorskie wersje co ciekawszych animowanych seriali z Japonii.

Żaden to “The Mandalorian”, żadne “Firefly”, serialowi daleko również do “Strażników Galaktyki”. Krytycy są bezlitośni. Do tej pory na Rotten Tomatoes pojawiły się 23 recenzje, z których zaledwie 43% to opinie pozytywne. Średnia ocena widowiska to zaledwie 5,7/10. Jeśli lubicie motyw łowców nagród w kosmosie, to nie nastawiajcie się na to, że “Cowboy Bebop” jest kolejną perłą w tym nurcie sci-fi.

Z recenzji dowiadujemy się, iż produkcja wygląda świetnie, ale efekty specjalne, kostiumy, zdjęcia, to wszystko jest wyłącznie dekoracją dla pustego widowiska. “Cowboy Bebop” ma mieć problem z odnalezieniem swojego tonu i stylu. Określono go kampowym i bardziej kreskówkowym, aniżeli anime, które go zrodziło.

Szczęście w nieszczęściu, że Netflix niedługo przed premierą serialu aktorskiego, udostępnił anime “Cowboy Bebop”, które możecie obejrzeć tutaj ▶. Na otarcie łez pozostanie nam przypomnienie sobie oryginału.

Na własnej skórze o wadach i zaletach serialu aktorskiego przekonamy się już 19 listopada, kiedy to 10-odcinkowy serial wyląduje na Netfliksie.

Oglądaj serial “Cowboy Bebop” w serwisie Netflix ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

ragdoll serial

Premiera dnia: “Ragdoll” na AMC+

halo serial zwiastun paramount plus

“Halo” żyje! Na serialowego Master Chiefa czekamy od 2014 roku i wreszcie się go doczekamy