in

SUPER!SUPER!

Box office – Czarna Pantera dołączyła do klubu miliarderów [weekend 09-11.03.18]

czarna pantera box office
Marvel Studios może być więcej niż dumne. Czarna Pantera zarabia krocie i ma jeszcze kilkaset milionów przed na horyzoncie. (Disney)

Czarna Pantera to prawdziwy buldożer kas kinowych. Zbiera niemal wszystko, co jest do zebrania, nie dając szans konkurencji. Nie tylko kanibalizuje inną, debiutującą właśnie produkcję Disneya, ale dołącza do ekskluzywnego klubu filmów, które zarobiły ponad miliard dolarów.

W tym tygodniu mieliśmy dwie ważne premiery. Pułapkę czasu od Disneya oraz horrorowy sequel, czyli Nieznajomych: Ofiraowanie od Avironu. Jednak w ostatni weekend te widowiska musiały zadowolić się kolejno drugą i trzecią pozycją w box office w Stanach Zjednoczonych. Czarna Pantera czwarty weekend z rzędu okupuje pierwsze miejsce. Z podium musiała pożegnać się Czerwona jaskółka. Poza stawką jest również Wieczór gier, który znalazł się na miejscu piątym.

Nie jest to jedyny sukces Czarnej Pantery. W tym tygodniu film Marvela dołączył do grona 33 widowisk, które mogą się poszczycić ponad miliardem dolarów wpływów. Jest to jedna z pięciu produkcji Marvel Studios, której udał się ten wyczyn. Jednak jest to pierwszy solowy debiut superbohatera, któremu udała się ta sztuka.

[wpdatatable id=17]

Najprawdopodobniej będzie to ostatni weekend z Czarną Panterą na szczycie. W tygodniu bieżącym do kin wchodzi Tomb Raider, który bez większego wysiłku powinien poradzić sobie z długodystansowcem Marvela. Jednak Disney ciągle będzie liczył pieniądze płynące dzięki swojemu czarnoskóremu herosowi. Produkcja Ryana Cooglera debiutowała w Chinach i obecne przewidywania mówią o przyzwoitym weekendzie otwarcia, który miał oscylować w okolicy 66,5 milionów dolarów. Jest to jeden z lepszych wyników Marvela na tamtym rynku.

Czarna Pantera na chwilę obecną ma 1,078 miliard dolarów na koncie przy budżecie 200 milionów dolarów. Wszystko wskazuje na to, że w światowym box office nie tylko przeskoczy Kapitana Amerykę: Wojna bohaterów oraz Iron Mana 3, ale również Avengers: Czas Ultrona i istnieje małe, aczkolwiek realne prawdopodobieństwo, że w ostatecznym rozrachunku zarobi więcej niż pierwsi Avengers, którzy jak do tej pory są najbardziej kasową produkcją studia, z 1,518 miliardem dolarów przychodu. Tym samym Marvel kolejny raz pisze swoją niesamowitą, zaskakująca i przebogatą historię.

Sprawdź wyniki z poprzedniego tygodnia: Czarna Pantera pokonała Avengers i pnie się wyżej

Źródło: Box Office Mojo

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

netflix requiem bbc serial seriale 2018

Requiem – czy warto obejrzeć nowy serial oryginalny Netflixa?

zagubieni w kosmosie sci-fi 2018

Netflix prezentuje serial sci-fi Zagubieni w kosmosie