czarna wdowa film 2020 premiera marvel black widow
Czarna Wdowa (źródło: Marvel Studios; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

W żadnym innym filmie Marvela nie ma tyle akcji, co w Czarnej Wdowie

Scarlett Johansson, która wcieliła się pierwszy raz w Czarną Wdowę w filmie Iron Man 2, zdradziła, czym wyróżnia się widowisko o solowych przygodach jej bohaterki, od innych produkcji Marvela.

Według aktorki i producentów filmu, Czarna Wdowa jest niezłym mordoklepem. Twierdzą, że do tej pory w żadnej innej produkcji Marvel Studios nie było tylu scen walk. A kiedy już na ekranie się pojawią, zrobi się naprawdę brutalnie. Johansson zdradziła również, że ten film jest o wiele bardziej przyziemny niż poprzednie produkcje studia. I chociaż Czarna Wdowa otrzyma kategorię wiekową PG-13, to Marvel nieraz udowadniał, że potrafi przemycić sporo mocnych scen do widowisk skierowanych do szerokiej publiczności.

Widać, że film poszukuje własnego ja, które najpewniej tylko częściowo objawi się w superbohaterskiej nawalance. Tempa widowisku zapewne nada fabuła rodem z thrillera szpiegowskiego w stylu Bonda, ale ze zwyczajową dawką superbohaterszczyzny. A co za tym idzie – akcją, wybuchami i technologicznymi cudami. Nie spodziewałbym się w tym przypadku żadnej magii, bóstw, ani podobnych przywar, z którymi Natashy ciężko byłoby się mierzyć. Za to niejednokrotnie udowadniała, iż w walce wręcz nie ma sobie równych, kiedy myślimy o przeciwnikach z krwi i kości.

Czarna Wdowa – czy pojawi się Hawkeye?

Na tę chwilę nie wiemy, czy w filmie pojawi się Hawkeye, czyli najwierniejszy kompan Natashy. Pomimo że Clint dostanie własny serial, to wiele osób spodziewa się – w tym również ja – że zobaczymy go w produkcji o szpiegowskiej heroinie. Jakkolwiek Johansson ucina pytania, które się do tego odnoszą, prosząc potencjalnych widzów o cierpliwość i poczekanie do premiery filmu.

Czarna Wdowa Taskmaster marvel studios 2020
Grafika koncepcyjna z filmu Czarna Wdowa. Być może właśnie tak będzie wyglądał filmowy Taskmaster (Marvel Studios)

Czarna Wdowa – kiedy film, kto w obsadzie i o czym będzie?

Akcja Czarnej Wdowy częściowo będzie rozgrywała się po wydarzeniach znanych z filmu Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów.

Głównym przeciwnikiem bohaterki będzie Taskmaster. Natasha ma uczestniczyć w misji na terenie Europy, w którą w jakiś sposób uwikłana jest ofiara tego samego programu, który uczynił ją tym, kim jest dziś. Pojawi się wątek romantyczny, biznesowy i oczywiście szpiegowski. Poznamy również nieco faktów z przeszłości bohaterki.

Oprócz Scarlett Johansson na planie Czarnej Wdowy pojawili się między innymi: David Harbour jako Red Guardian (nie będzie miał daleko do nowej pracy po finale trzeciego sezonu Stranger Things). Florence Pugh jako Yelena Belova, OT Fagbenle jako Mason, Rachel Weisz jako Melina oraz Ray Winstone.

Twórcy plenery odnaleźli na Węgrzech oraz w Norwegii, a część zdjęć realizowano w studiu w Wielkiej Brytanii. Ludzie z Marvel Studios spotkali się z ponad 60 reżyserami, a ostatecznie zdecydowali, że za kamerą stanie Cate Shortland – twórczyni Lore, Syndromu berlińskiego i reżyserka serialu komediowego SMILF. Za scenariusz odpowiadają Ned Benson (Zniknięcie Eleanor Rigby) i Jac Schaeffer (Oszustki).

Nie jest to pierwsze podejście do realizacji filmu o Czarnej Wdowie. Jeszcze w 2004 roku Lionsgate próbowało ugryźć temat, ale ostatecznie do produkcji nie doszło. Premiera nowego widowiska Marvel Studios została zaplanowana na 1 maja 2020 roku.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Thor: Love and Thunder lgbt kobieta jane foster natalie portman

W Thor: Love and Thuder Jane Foster nie będzie kobiecą wersją Thora

falcon and the winter soldier kiedy premiera obsada gdzie obejrzeć online ile odcinków baron zemo disney plus

Baron Zemo w masce! Falcon i Zimowy Żołnierz spotkają starego wroga