in

SUPER!SUPER!

“Czarny narcyz”, czyli serial o zakonnicy, którą kusi…

Black Narcissus Czarny narcyz serial 2020 fx bbc one hulu zwiastun
"Czarny narcyz" już w listopadzie

Czy może być coś gorszego niż seksowna zakonnica? W “Czarnym narcyzie” Gemma Arterton będzie próbowała oprzeć się swoim pragnieniom, a widzowie będą musieli się postarać, aby oprzeć się jej urodzie skrytej pod habitem.

“Czarny narcyz” to trzyodcinkowy serial oparty na podstawie bestsellerowej powieści Rumera Goddena, która została wydana w 1939 roku. Serial stacji FX i BBC One nie jest pierwszą adaptacją jego prozy. W 1947 roku premierę miał filmowy “Czarny narcyz” wyreżyserowany przez Michaela Powella i Emerica Pressburgera, który został doceniony przez krytyków.

Akcja serialu rozgrywa się w Himalajach w 1934 roku. Anglikańskie zakonnice przybywają z misją mającą na celu założenie szkoły i szpitalu dla miejscowej ludności. Uwodzi je zmysłowość i tajemniczość miejsca, w którym się znalazły. Jedna z mniszek stara się zapomnieć o niegdysiejszym romansie, ale jej skrywane żądze zaczynają odżywać.

Twórcy i obsada

Za scenariusz serialu odpowiada pisarka i scenarzystka, Amanda Coe, która jest między innymi twórczynią serialu “The Trial of Christine Keeler” i “Apple Tree Yard”. Reżyserką “Czarnego narcyza” jest Charlotte Bruus Christensen – będzie to dla niej debiut w długim metrażu, do tej pory pracowała głównie jako operatorka filmowa.

W obsadzie “Czarnego narcyza” znaleźli się Alessandro Nivola, Gemma Arterton, Aisling Franciosi, Jim Broadbent, Gina McKee, Rosie Cavaliero, Patsy Ferran, Karen Bryson, Charlie Maher, Dipika Kunwar oraz Gianni Gonsalves. Będzie to również jedna z ostatnich produkcji, w której zobaczymy niedawno zmarłą Dainę Rigg.

Data premiery

Wszystkie trzy odcinki będzie można obejrzeć już 23 listopada. Na tę chwilę nie znamy stacji ani serwisu strumieniującego, który pokaże serial w Polsce.

Czekacie na “Czarnego narcyza”? I co u diabła jest takiego pociągającego w zakonnicach, że twórcy filmowi od dekad opowiadają o ich seksualnych pragnieniach? Dajcie znać, co o tym myślicie w sekcji komentarzy.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WandaVision zwiastun fabuła obsada budżet kiedy premiera

“WandaVision” – takiego Marvela jeszcze nie widzieliście

nawiedzony dwór w bly obsada zwiastun data premiery netflix aktorzy

“Nawiedzony dwór w Bly” przypomina, że już niedługo na Netfliksie będzie przerażająco