czwarty sezon Człowiek z Wysokiego Zamku czwarty sezon 4 sezon Człowiek z Wysokiego Zamku 4 sezon
Człowiek z Wysokiego Zamku (źródło: Prime Video; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER! SMUTNESMUTNE

Smućmy się i radujmy się dziś, bo oto dostaliśmy zapowiedź ostatniego sezonu Człowieka z Wysokiego Zamku

W tym roku wróci Człowiek z Wysokiego Zamku. Niestety ostatni raz.

Człowiek z Wysokiego Zamku to serialowa adaptacja powieści pod tym samym tytułem, której pisarskiego paliwa wlał Philip K. Dick. Akcja serialu rozgrywa się w dystopicznej alternatywnej rzeczywistości, w której naziści wygrali II wojnę światową, a Stany Zjednoczone zostały podzielone na zachodnie, gdzie władają Japończycy, środkową strefę neutralną oraz wschód, gdzie dzielą i rządzą Niemcy. Fabuła skupia się na kilku postaciach, gdzie kluczowa jest Juliana (w tej roli Alexa Davalos), która odkrywa, że… Nie będę Wam spoilerował. Przygotujcie się jednak na mocną fikcję polityczną, thriller szpiegowski oraz fantastykę naukową w jednym.

Człowiek z Wysokiego Zamku nieco podzielił widzów, chociaż był nominowany do wielu najważniejszych nagród branżowych.

Kiedy spojrzeć na opinie, uderza fakt, iż zachwyty mocno kontrastują z rozczarowaniami. Trzy sezony serialu mają na Rotten Tomaotes 81% pozytywnych opinii. Pierwszy sezon ma średnią notę 7,54/10, kolejny 7/10, a trzeci 7,45/10.

Zdecydowanie należę do tych, którzy uwielbiają zarówno powieść, jak i serialową reinterpretację, za którą stoi sam Ridley Scott, który jest producentem wykonawczym. Showrunnerem widowiska jest Frank Spotnitz, który dał się poznać od najlepszej strony, dzięki pracy nad takimi produkcjami jak Z archiwum X i Kontra.

Człowiek z Wysokiego Zamku wraca w tym roku. Prawdopodobnie jesienią. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Trzy dotychczas wyprodukowane sezony możecie obejrzeć na Prime Video.

Serial Człowiek z Wysokiego Zamku w serwisie Prime Video >>

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Kapitan Marvel Reakcje

Wygląda na to, że wstyd nie iść do kina na Kapitan Marvel. Reakcje są świetne

The Case Against Adnan Syed, serial hbo go Amy Berg dokument kryminalny

The Case Against Adnan Syed – porażający dokument kryminalny Amy Berg niedługo na HBO