dc universe
Czy to koniec serwisu DC Universe?
in

SMUTNESMUTNE SZOKSZOK WTF?!WTF?!

Czy to już koniec DC Universe? Wycofanie rocznej subskrypcji na to wskazuje

Serwis DC Universe nie oferuje już rocznej subskrypcji i jest podjadany przez HBO Max.

HBO Max nie tylko przypięło metkę serialu oryginalnego do “Doom Patrol”, który debiutował na DC Universe, ale również zrealizuje serial, którego akcja rozgrywa się w świecie nadchodzącego filmu o Batmanie. Start serwisu DC Universe był dla WarnerMedia wielkim eksperymentem. Postanowiono stworzyć streaming oparty wyłącznie na własnościach intelektualnych należących do DC Entertainment, co było dosyć odważnym ruchem. Niestety nietrafionym, bo według szacunków serwis nie cieszy się wielkim powodzeniem, a WarnerMedia nawet nie chwali się jego liczbą subskrybentów.

Od teraz przyszli użytkownicy nie będą mogli wykupić rocznej subskrypcji w serwisie DC Universe, która kosztowała 74,99 dolary. To pozwalało zaoszczędzić 20,89 dolarów na comiesięcznej subskrypcji, której koszt to 7,99 dolarów. Dzięki temu firma może pozbyć się serwisu z miesiąca na miesiąc (przynajmniej za rok od dziś) i nie zwracać użytkownikom nadpłat za wykupione subskrypcje.

To daje do myślenia i w zbiciu z faktem, że HBO Max również będzie produkowało widowiska na podstawie komiksów DC Comics, można rozważać dwa scenariusze. Albo DC Universe zostanie niewiele znaczącym serwisem, który poza okazjonalną biblioteką filmów i seriali oferuje przede wszystkim komiksy, albo serwis zniknie z rynku i w całości zostanie wchłonięty przez HBO Max. WarnerMedia nie boi się kasować swoich nierentownych streamingów. Wcześniej firma bez mrugnięcia okiem pozbyła się serwisów FilmStruck i Drama Fever.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News.

Napisz na [email protected], gdybyś miał jakieś uwagi. Jeśli podobają Ci się nasze treści i chcesz nas wesprzeć, to możesz kupić nam kawę!

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dodaj komentarz

biuro uncle stan serial kickstarter amazon prime video

“Uncle Stan”: na Kickstarterze trwa zbiórka na spin-off “Biura”

Biohakerzy serial netflix

“Biohakerzy” zaatakują Netflix w sierpniu. Przygotujcie się na biotechnologiczny thriller