Czy trudno zostać legalnym bukmacherem? Jakie warunki należy spełnić?
in ,

Czy trudno zostać legalnym bukmacherem? Jakie warunki należy spełnić?

Niemała liczba legalnych bukmacherów na polskim rynku, może powodować myśli, że zdobycie licencji na przyjmowanie zakładów wygląda tak łatwo jak w serialu “Peaky Blinders”. Jednakże nic bardziej mylnego. Firma chcąca wejść na podwórko Fortuny, STS czy Betfana przygotować się musi do spełnienia kilku ściśle pilnowanych prawnych reguł.

Legalny bukmacher – zezwolenia

Ranking sprawdzonych bukmacherów na terenie Polski od 1 kwietnia 2017 roku może obejmować jedynie te firmy, które uzyskały stosowne zezwolenia od Ministerstwa Finansów. Aby zdobyć prawo do przyjmowania zakładów, należy spełnić szereg wymogów. Bukmacher zarejestrowany być musi jako spółka akcyjna lub spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Ponadto wymagany jest minimalny kapitał zakładowy w wysokości 2 000 000 zł. Dodatkowo firma starająca się o zezwolenie opłacić musi koszt wydania takowego, które to ważne będzie przez 6 lat od momentu nadania.

A koszty związane z wydaniem zezwolenia również nie są małe. Bukmacher chcąc oferować swoje usługi nie tylko w punktach naziemnych, ale i za pośrednictwem własnej strony internetowej, liczyć się musi z wyłożeniem dodatkowo około 500 000 zł. Jednakże ważne są nie tylko pieniądze. Aby proces ubiegania się o zezwolenie na przyjmowanie zakładów zakończył się dla firmy pomyśle, wykazać ona musi udokumentowane pochodzenie swojego kapitału. Dodatkowo potencjalny bukmacher nie może zalegać z zapłatą należności celnych, składek ubezpieczeniowych i podatków jako takich. Krótko mówiąc, polski rynek bukmacherski to miejsce jedynie dla stabilnych finansowo i uczciwych firm.

Czemu bukmacher zmniejsza moją stawkę?

Jak każdy inny podmiot w gospodarce, tak i bukmacher nie jest zwolniony z odprowadzania podatków. Sektor naszej zabawy obarczony jest tak zwanym “podatkiem od gier”, który wynosi 12%. Należy on do podatków obrotowych, a oznacza to ni mniej, ni więcej, że naliczany jest on od sumy wszystkich stawek wniesionych przez graczy danego bukmachera. Z tego więc powodu, każdy legalny bukmacher stara się pomniejszać swoją stratę poprzez zmniejszanie stawek naszych zakładów o dokładnie 12%.

Przypadkiem, być może, nie wszystkim znanym jest również podatek od większych wygranych. Jeśli nasza gra w obstawianie przyniesie nam zysk przekraczający 2 280 zł, wówczas bukmacher zmuszony będzie pomniejszyć tę sumę o 10%, a następnie “zarekwirowane” pieniądze oddać Skarbu Państwa. Bonusy bukmacherskie zachęcają do rozpoczęcia gry, ale pamiętajmy, ze to tylko zabawa, a nie sposób na życie. 

Bezpieczna bukmacherka

Pamiętam sporo głosów marudzenia na wprowadzoną Ustawę eliminujących z polskiego rynku bukmacherów zagranicznych, którzy nie płacili u nas podatków. Ma to jednak swoje plusy. Pierwszym z nich, wynikającym bezpośrednio z powyższej kwestii jest większy zysk Skarbu Państwa. Drugim zaś, tym który bardziej bezpośrednio dotyczy nas, graczy, jest fakt, że w końcu jesteśmy bezpieczni. A to w takim sensie, że bukmacher zagraniczny działający w Polsce przed 2017 rokiem, nie odpowiadał w naszym kraju tak naprawdę przed nikim. Teraz natomiast, aby być sprawdzonym legalnym bukmacherem na rodzimym rynku, należy zdobyć licencję od Ministerstwa Finansów. Ryzyko oszustwa ze strony bukmachera praktycznie zniknęło.

Należy również pamiętać, że denerwująca wielu konieczność weryfikacji swojej tożsamości ma na celu uchronienie ludzi niepełnoletnich przed popadnięciem w nałóg. Bukmacherka może być silnie uzależniająca i trzeba mieć na uwadze, że w zabawie tej, udział należy brać z rozwagą.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Magia Nagości Polska Zoom TV Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

“Magia nagości” zbyt naga dla polskich widzów. Polska edycja nadal zawieszona

tvn lex prawo i sprawiedliwość marek suski ustawa

Prawo i Sprawiedliwość chce mieć wpływ na TVN i TVN24, ale Discovery jest nieugięte