Dall-E mini
"Surfujący Shrek" stworzony w DALL·E Mini
in ,

SUPER!SUPER!

“DALL-E mini” – czyli sztuczna inteligencja, która stworzy, co zechcesz

DALL-E mini“, tudzież “Craiyon“, to przeglądarkowy system, który utworzy dosłownie wszystko; od Yody na motocyklu, po Picasso w toalecie.

W internecie zahuczało, gdy pojawiła się możliwość tworzenia abstrakcyjnych grafik poprzez kilka kliknięć. Wyścig, kto zrobi najgłupsze, a przez to najśmieszniejsze połączenie, cały czas trwa. Wśród najciekawszych ujrzymy chociażby “palącego nuggetsa” czy “Darth Maula na paraolimpiadzie”.

Skąd pomysł?

Oryginalnie “DALL-E” zostało opracowane przez firmę OpenAI. Dwójce programistów, Borisowi Daymie i Pedro Cuence, spodobało się to na tyle, że owy pomysł skopiowali i uczynili bardziej dostępnym dla masy. Tak właśnie powstało “DALL-E mini”, które aktualnie zmienia nazwę na “Crayion”, by nie budzić zbędnych skojarzeń z oryginalnym systemem.

Jak to właściwie działa?

“DALL-E Mini” chociaż brzmi skomplikowanie, to działa zadziwiająco prosto.

Wystarczy wpisać wybrane przez nas hasło w pole tekstowe, a następnie kliknąć przycisk “generuj”. Po chwili czekania ukaże nam się siatka złożona z dziewięciu wygenerowanych obrazów. Niestety nie wszystko jest tak kolorowe, program ma duże problemy z odwzorowywaniem twarzy, więc często obraz może wyglądać nieco chaotycznie.

Jak dobra jest sztuczna inteligencja?

DALL-E Mini” nie każde hasło zamieni w dzieło sztuki.

Często z naszego hasła może wyjść obraz na tyle nie trzymający się kupy, że ciężko powiedzieć, że o to właśnie nam chodziło. Wszystko jednak sprowadza się do tego, że istnieje również druga strona medalu, a naszym celem jest odkryć w tym systemie coś pięknego.

Boris Dayma, który trenował sztuczną inteligencję, mówi: “AI jest lepsze w abstrakcyjnych malunkach, nieco gorzej radzi sobie z twarzami. Krajobraz pustyni jest dosyć ładny. Szkic Dolly Parton wygląda, jakby miał zjeść twoją duszę. Paul McCartney jedzący jarmuż zabierze ci kilka lat życia.”.

W każdym razie, model dalej jest ściśle trenowany i może z czasem zostać dopracowana. Sztuczna inteligencja działa trochę jak człowiek – potrzebuje czasu, by w pełni rozwinąć skrzydła.

Od siebie dodam, że czasami trzeba się postarać, by znaleźć odpowiednią kombinację. Moje hasła takie jak: “Hobbit na zawodach K1” czy “Mario zjadający Bowsera” wychodziły raczej marnie, ale wciąż warto próbować.

Najciekawsze “malunki”:

obrazek stworzony przez sztuczną inteligencję Dall-e mini/craiyon
“Grupa obcych przy wieży Eiffla”
“Darth Maul na paraolimpiadzie”
“Królowa Elżbieta z bazooką”
“Yoda złapany na kradzieży”

Więcej tego typu abstrakcyjnych obrazków możecie obejrzeć na subreddicie “weirddalle” czy twitterze “DALL-E miniPics.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Jakub Kozakiewicz

Gram, oglądam i czytam, a przede wszystkim szukam rozległych światów i niesamowitych historii. Po godzinach wieloletni fan Nintendo i fantastyki.

nagie selfie

Nagie selfie w internecie. Naprawiał telefony, a erotyczne zdjęcia klientki opublikował w sieci

ms. marvel serial disney+ recenzja
6/10

Nie taka cudowna | “Ms. Marvel” – sezon 1, odcinki 1-3 – recenzja serialu