in

SUPER!SUPER!

Daredevil 3 – Wilson Fisk to najlepsze i najgorsze, co spotkało Murdocka

daredevil 3. sezon wilson fiks matt murdock
Daredevil 3. sezon (źródło: Netflix; edycja: Popkulturyści)

Netflix kolejny raz przypomniał nam, że trzeci sezon Daredevila zbliża się wielkimi krokami. I bardzo dobrze, bo najnowsza zapowiedź jest najlepszą z dotychczasowych.

Pomimo tego, że Netflix już nie chce, byśmy uwalniali Devila, bo teraz serwisowi wystarczy, że uwolnimy Diabła, to najnowszy sezon zapowiada się iście piekielnie. A to dzięki temu, że wraca wielki, podły zły, czyli Wilson Fisk. Nowojorski gangster wygląda na jeszcze bardziej pokręconego skurczybyka niż poprzednio. Najpewniej więzienie mocno zwichrowało ten i tak chory umysł. Kolejny raz wciela się w niego Vincent D’Onofrio, który na nowej zajawce przypomniał, że jest najlepszym, co ten serial spotkało.

Prawdopodobnie nie będzie jedynym psycholem, który nawiedzi Nowy Jork i da się we znaki Daredevilowi. Chociaż to ciągle plotka, to już dziś można zakładać, iż pojawi się Wilson Bethel jako Bullseye – jeden z największych koszmarów protagonisty. Powinniśmy się powoli przygotowywać na zajawkę lub zwiastun z nim.

Sam Daredevil po wydarzeniach w Defenders postanowił całkowicie poświęcić się walce z przestępczością. Porzucił tym samym karierę prawnika. Prawdopodobnie doświadczenie utraty ukochanej Elektry namieszało mu w głowie. Bohater porzucił dotychczasowy kodeks postępowania. Zapowiedzi pokazują, że jedyne, co mu teraz w głowie to krwawe oczyszczanie miasta z wszelkiej maści szumowin.

Pojawi się również matka Matta Murdocka, która zostawiła rodzinę i poświęciła się klasztornemu życiu. Siostra Maggie (grana przez Joanne Whalley) w komiksie opiekowała się poobijanym Murdockiem. Jeśli widzieliście końcówkę Defenders, zapewne kojarzycie scenę, w której ją wołano. Dlatego można dziś śmiało zakładać, iż w serialu jej rola będzie podobna. Tym bardziej że wcielający się w głównego bohatera Charlie Cox powiedział w jednym z wywiadów, że trzeci sezon przede wszystkim inspiruje się komiksową historią Born Again.

Obie odsłony Daredevila – i netflixowe seriale Marvela w ogóle – mają jakiś motyw. Tej też takowy się szykuje.

Zakładam, że w najnowszej odsłonie możemy mieć do czynienia z radzeniem sobie ze śmiercią ukochanej. Kroczeniu przez to drogą destrukcji. Co może być ciekawym rozwiązaniem, ale jednocześnie dosyć zachowawczym. Seriale Marvela niestety są dosyć schematyczne, ale w tym utarciu produkcja o Człowieku Nie Znającym Strachu wychodziła zawsze obronną ręką w zderzeniu z widzami i krytykami.

Trzeci sezon Daredevila pojawi się na Netfliksie 19 października. Najprawdopodobniej w okolicy 9:00. Zazwyczaj nie podaję godziny premiery, ale w tym przypadku jestem trochę podekscytowany. Takie to może być dobre! Miejmy nadzieję, że Erik Oleson, który jest nowym showrunnerem widowiska, nie spaprał roboty i dostaniemy kolejny świetny sezon.

Serial Daredevil w serwisie Netflix

[interaction id=”5bae5f88a831880394e7103d”]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

netflix rzymskie dziewczyny serial

Rzymskie dziewczyny – Netflix i serial o nastoletnich prostytutkach

House of Cards 6 sezon dlaczego Frank Underwood nie żyje

House of Cards 6 – dlaczego Frank Underwood nie żyje – oto jest pytanie