The Boys sezon 4

Bullseye obija Daredevila i czyha na życie Karen Page

Dariusz Filipek
3 min czytania
Bullseye na zajawce trzeciego sezonu Daredevila (źródło: Netflix; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Oj, dostanie łomot ten nasz Daredevil, dostanie. Już Bullseye się o to postara. Najnowsza zajawka trzeciego sezonu serialu Marvela i Netflixa zapowiada sporo mordobicia w najlepszym wydaniu.

Po obejrzeniu zwiastunów ostatnich seriali Marvela wyprodukowanych z myślą o Netfliksie, po głowie plątała mi się każdorazowo myśl, że to nie to. Że nie odnajduję w nich niemal niczego, na czym mógłbym zawiesić oko. I chociaż produkuje się tych widowisk sporo, ostatnio wrażenie zrobiła na mnie zapowiedź Punishera. To było w zeszłym roku. Od tego czasu dostaliśmy po drugim sezonie serialu Jessica Jones, Luke Cage i Iron Fist. Jednak dopiero trzecia odsłona Daredevila wywołuje u mnie przed premierą geekgasm.

- Reklama -
Ad image

Poprzednie zapowiedzi Daredevila to były świetne materiały promocyjne. Jednak to zajawka tytułowana Poznaj agenta Poindextera zrobiła na mnie największe wrażenie. Antagonista naszego śmiałka zachowuje się tu dokładnie tak, jak tego oczekiwałem – to chory i nieledwie morderczy skurczybyk.

Pierwszy raz pojawił się na łamach komiksu Nick Fury Agent Of SHIELD #15 z 1969 roku. Aczkolwiek na dobrą sprawę zaczął nabierać charakteru siedem lat później wraz z premierą Daredevila #131. Z perspektywy czasu jego pierwszy występ ciężko uznać za kanoniczny i przede wszystkim Marvowi Wolfmanowi i Johnowi Romicie Sr. należą się podziękowania za wprowadzenie do komiksowego świata postaci Bullseye’a, jakiego znamy dziś.

Bullseye’a w serialu poznamy jako Benjamina Poindextera.

Agenta FBI, który najwidoczniej przez swoją psychopatyczną naturę nie znajduje uznania wśród kolegów z pracy. Jego niezwykła sprawność fizyczna, świetne wyszkolenie i przede wszystkim firmowa celność, to rzeczy sprawiające, iż Matt Murdock będzie miał trudny orzech do zgryzienia. W końcu nie od parady Bullseye to jeden z jego najbardziej ikonicznych przeciwników. A niepokojące wołanie Poindextera: Cześć, Karen – przynosi na myśl jedno z najbardziej tragicznych wydarzeń z komiksów traktujących o Daredevilu.

daredevil śmierć karen page
Śmierć Karen Page w komiksie Daredevil (Netflix/Marvel)

W najnowszej zajawce trzeciego sezonu Daredevila nie widzimy Bullseye’a w klasycznym kostiumie.

Za to przywdziewa strój tytułowego bohatera. Być może na zlecenie Wilsona Fiska, przebywającego w areszcie domowym. Prawdopodobnie rzeczy w pracy nie poszły po myśli Poindextera, przez co zawiąże sojusz z Kingpinem. Zapewne mający na celu zniszczenie reputacji głównego bohatera i wywabienie go z ukrycia. Jedynym klasycznym elementem stroju Bullseye’a, jaki widać na zajawce, jest bejsbolówka, którą zdobi jego znak rozpoznawczy.

bullseye strój czapka bejsbolówka daredevil 3
Bejsbolówka Bullseye’a w trzecim sezonie Daredevila (Netflix/Marvel)

Trzeci sezon Daredevila wyląduje na Netfliksie już 19 października. Będzie miał 13 odcinków.

Sprawdźcie również poprzedni zwiastun serialu i jego zajawki, a także materiał z Wilsonem Fiskiem. Nowym showrunnerem widowiska jest Erik Oleson. W serialu zobaczycie Charliego Coxa jako Matta Murdocka (Daredevil), Eldena Hensona jako Foggyego Nelsona, Deborah Ann Woll jako Karen Page, Vincenta D’Onofrio jako Wilsona Fiska (Kingpin), Joanne Whalley jako Maggie Murdock (matka głównego bohatera) oraz Wilsona Bethela jako Benjamin Poindexter (Bullseye).

- Reklama -
Skazana Max serial

Serial Daredevil w serwisie Netflix >>

[interaction id=”5bba2272fdc000642d6b4a4d”]

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
3 komentarze