daredevil skasowany daredevil 4 sezon daredevil netflix daredevil serial koniec
Daredevil (źródło: Netflix; edycja: Popkulturyści)
in

SZOKSZOK SMUTNESMUTNE SUPER!SUPER! OkropneOkropne

Pożegnajcie Daredevila. Na Netfliksie nowego sezonu nie obejrzycie

Jak informuje The Hollywood Reporter, serial Daredevil nie wróci z czwartym sezonem.

Daredevil był pierwszym serialem, który wyprodukował telewizyjny oddział Marvela dla Netflixa. Ten zakątek serialowego uniwersum niestety przynosił coraz więcej rozczarowań, więc jego wyburzanie było kwestią czasu. Pomimo że wielu widzów pokochało przygody niewidomego śmiałka, który przemierzał Nowy Jork w poszukiwaniu wendetty, podjęto decyzję o skasowaniu serialu.

Tym samym na Netfliksie pozostały dwa seriale MarvelaPunisher i Jessica Jones. Los drugiej produkcji, która jeszcze wróci z trzecim sezonem, zdaje się przesądzony. Na 99% czwartej odsłony nie zobaczymy. Ciężko powiedzieć dziś, czy po drugim sezonie taki los czeka również krwawą historię o Franku Castle.

Niedawno Erik Oleson, showrunner trzeciego sezonu dał znać, że ma pomysł na kontynuację. Najwidoczniej Netflix nie był nią zainteresowany.

Seria Netflixa się zakończyła. Trzy dotychczasowe sezony pozostaną w serwisie przez lata, ale postać Daredevila będzie żyła w przyszłych projektach Marvela.

 – Zakomunikowało biuro prasowe Netflixa.

Te słowa pozwalają sądzić, iż po wycofaniu się Netflixa, prawa do aktorskich adaptacji historii o Daredevilu wracają do domu. Domu pomysłów.

Jesteście zaskoczeni, że Daredevil został skasowany? Ja wcale.

Jednocześnie chciałbym odnotować, że ziszcza się to, o czym pisałem w zeszłym i tym roku. Wypychanie seriali Marvela z Netflixa na chwilę przed premierą streamingu Disney Plus było nie tyle kwestią czy, a kiedy. W końcu Disney nie może pozwolić sobie, by jedna z topowych spółek firmy pracowała na sukces największego konkurenta.

I nie jestem w stanie uwierzyć, że stoi za tym tylko oglądalność i tylko przez nią Netflix podjął decyzję o skasowaniu Daredevila, a wcześniej Luka Cage’a, Iron Fista i Defenders. W końcu serwis kontynuuje o wiele mniej popularne seriale.

Gdyby ktoś mnie zapytał, dlaczego te seriale znikają, to oglądalność określiłbym wyłącznie efektem gry Disneya i Marvela z Netflixem. Jakość tych widowisk spadała, za tym szło – co oczywiste – coraz mniejsze zainteresowanie i zapewne podbijano z sezonu na sezon ceny produkcji kolejnych serii. To mogła być rzecz nie do przełknięcia nawet przez takiego rozrzutnego giganta jak Netflix.

Serial Daredevil w serwisie Netflix >>

[interaction id=”5c00a3ee4e2aed21f79372b6″]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Netflix 1983 opinie 1983 recenzje 1983 oceny serial 1983 data premiery 1983 godzina emisji 1983 data emisji 2981 godzina premiery 1983 premiera 1983

Dziś premiera 1983 – warto oglądać pierwszy polski serial Netflixa?

seriale grudzień 2018 runaways nightflyers

10 najbardziej oczekiwanych seriali grudnia 2018