The Boys sezon 4

Pożegnajcie Daredevila. Na Netfliksie nowego sezonu nie obejrzycie

Dariusz Filipek
3 min czytania
Daredevil (źródło: Netflix; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Jak informuje The Hollywood Reporter, serial Daredevil nie wróci z czwartym sezonem.

Daredevil był pierwszym serialem, który wyprodukował telewizyjny oddział Marvela dla Netflixa. Ten zakątek serialowego uniwersum niestety przynosił coraz więcej rozczarowań, więc jego wyburzanie było kwestią czasu. Pomimo że wielu widzów pokochało przygody niewidomego śmiałka, który przemierzał Nowy Jork w poszukiwaniu wendetty, podjęto decyzję o skasowaniu serialu.

- Reklama -
Ad image

Tym samym na Netfliksie pozostały dwa seriale MarvelaPunisher i Jessica Jones. Los drugiej produkcji, która jeszcze wróci z trzecim sezonem, zdaje się przesądzony. Na 99% czwartej odsłony nie zobaczymy. Ciężko powiedzieć dziś, czy po drugim sezonie taki los czeka również krwawą historię o Franku Castle.

Niedawno Erik Oleson, showrunner trzeciego sezonu dał znać, że ma pomysł na kontynuację. Najwidoczniej Netflix nie był nią zainteresowany.

Seria Netflixa się zakończyła. Trzy dotychczasowe sezony pozostaną w serwisie przez lata, ale postać Daredevila będzie żyła w przyszłych projektach Marvela.

 – Zakomunikowało biuro prasowe Netflixa.

Te słowa pozwalają sądzić, iż po wycofaniu się Netflixa, prawa do aktorskich adaptacji historii o Daredevilu wracają do domu. Domu pomysłów.

Jesteście zaskoczeni, że Daredevil został skasowany? Ja wcale.

Jednocześnie chciałbym odnotować, że ziszcza się to, o czym pisałem w zeszłym i tym roku. Wypychanie seriali Marvela z Netflixa na chwilę przed premierą streamingu Disney Plus było nie tyle kwestią czy, a kiedy. W końcu Disney nie może pozwolić sobie, by jedna z topowych spółek firmy pracowała na sukces największego konkurenta.

I nie jestem w stanie uwierzyć, że stoi za tym tylko oglądalność i tylko przez nią Netflix podjął decyzję o skasowaniu Daredevila, a wcześniej Luka Cage’a, Iron Fista i Defenders. W końcu serwis kontynuuje o wiele mniej popularne seriale.

- Reklama -
Skazana Max serial

Gdyby ktoś mnie zapytał, dlaczego te seriale znikają, to oglądalność określiłbym wyłącznie efektem gry Disneya i Marvela z Netflixem. Jakość tych widowisk spadała, za tym szło – co oczywiste – coraz mniejsze zainteresowanie i zapewne podbijano z sezonu na sezon ceny produkcji kolejnych serii. To mogła być rzecz nie do przełknięcia nawet przez takiego rozrzutnego giganta jak Netflix.

Serial Daredevil w serwisie Netflix >>

[interaction id=”5c00a3ee4e2aed21f79372b6″]

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz