in , ,

SUPER!SUPER! Na czasieNa czasie SMUTNESMUTNE SZOKSZOK

“Daredevil” i inne produkcje Marvela opuszczą Netflix w marcu

daredevil znika z netflixa marvel disney plus

Kolejny raz okazuje się, że wiele produkcji określanych jako Netflix Original, są równie oryginalne, co Reeboki kupione w podwarszawskim Chinatown.

Jak podał Comicbook.com “Daredevil” i inne seriale, które ówczesne Marvel Television produkowało dla Netflixa, opuszczą serwis przed 1 marca 2022 roku. Poza trzema sezonami “Daredevila” i “Jessiki Jones” dostaliśmy po dwie odsłony “Iron Fista”, “Luka Cage’a”, “Punishera” i spotkanie superbohaterów w “Defenders”. Serwis doniósł, iż niektórzy subskrybenci Netflixa w Europie zauważyli informację, iż seriale opuszczą Netflix po 28 lutego.

To już pewne. Teraz wszyscy widzowie mają informację o tym, że "Daredevil" znika z Netflixa po 28 lutego
To już pewne. Teraz wszyscy widzowie mają informację o tym, że “Daredevil” znika z Netflixa po 28 lutego

Jest to o tyle nieciekawa sytuacja, gdyż kolejny raz okazuje się, że widowiska, które Netflix określał jako globalne produkcje oryginalne, tak naprawdę zostały wyprodukowane w ramach licencji na czasową wyłączność.

Marvel jest w środku bitwy pomiędzy Disneyem a Netflixem

Marvel zerwał współpracę z Netflixem, aby popularni bohaterzy nie zasilali portfolio konkurencyjnego do Disney+ serwisu. To był cios dla wielu fanów, ale jednocześnie jedyne sensowne rozwiązanie biznesowe z perspektywy Disneya, który nie tylko czekał na odzyskanie licencji, ale również sprawił, iż konkurent mniej dynamicznie się rozwijał. W końcu “Daredevil” to nadal jedna z najpopularniejszych produkcji Netflixa… Tfu, na Netfliksie.

Netflix Original to ściema

Określenie Netflix Originals jest jak ta twoja dziewczyna czy chłopak. Myślałeś, że jest twoja czy twój, a z czasem może okazać się, że tak naprawdę niemal każdy może ją czy jego mieć. Czytaj więcej o produkcjach oryginalnych Netflixa, które tak naprawdę nie były oryginalne ▶

Jeśli informacje się sprawdzą, to można się spodziewać, iż seriale Marvela, chociaż znikną z Netflixa, to będzie można je obejrzeć w serwisie Disney+. Co będzie całkiem dorzeczy, biorąc pod uwagę, że kolejni bohaterzy z tych produkcji od kilku miesięcy pojawiają się w produkcjach Marvel Studios. W serialu “Hawkeye” pojawił się Vincent D’onofrio jako Kingpin, a w filmie “Spider-Man: Bez drogi do domu” w Daredevila kolejny raz wcielił się Charlie Cox.

Daredevil zostanie z nami na dłużej

Nie są to dokładnie ci sami bohaterzy, których znamy z seriali Netf… Z seriali, które prawdopodobnie do marca będzie można obejrzeć na Netfliksie. Chociaż wcielają się w nich ci sami aktorzy, to są wariacjami wokół tych bohaterów. Dzięki temu ich historie można opowiedzieć na nowo, pomijając wiele nietrafionych pomysłów z poprzednich seriali, a jednocześnie Marvel Studios może operować nie tylko bardzo popularnymi bohaterami, ale również aktorami, którzy się w nich wcielili przed laty. Tym samym firma może zjeść ciastko i mieć ciastko.

Kolejnym serialem Marvela, który obejrzymy na Disney+, będzie “Moon Knight”

Plotki głoszą, iż Charlie Cox pojawi się nie tylko w serialu “She-Hulk”, ale również dostanie kolejny serial opowiadający o przygodach Daredevila z Marvel Cinematic Universe. Z kolei Kingpin ma pojawić się w spin-offie “Hawkeye’a”, czyli “Echo”.

Gdzie obejrzymy seriale Marvela w Polsce? Będzie problem

Chociaż bohaterzy wracają do domu, czyli do Disney+, gdzie jest najodpowiedniejsze miejsce dla seriali z superbohaterami Marvela, to dla Polaków, mimo wszystko, nie jest to najlepsza wiadomość. W końcu Disney+ pojawi się w naszym kraju dopiero latem i od marca do tego czasu najpewniej nie będzie można obejrzeć tych seriali legalnie w żadnym z serwisów strumieniujących działającym w naszym kraju.

Seriale Marvela jeszcze obejrzycie online w serwisie Netflix ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wróć do mnie i want you back 2022 film amazon prime video

Premiera dnia: “Wróć do mnie” na Prime Video

reacher recenzja
6/10

“Reacher” – sezon 1 – recenzja serialu