The Boys sezon 4

Dario Argento wraca za kamerę w nowym thrillerze “Dark Glasses”

Dariusz Filipek
2 min czytania

Z ostatniej chwili

Dario Argento, jeden z najważniejszych twórców nurtu giallo, wraca po dekadzie z filmem “Dark Glasses”, który opowie o rzymskiej prostytutce.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
DARK GLASSES / DARIO ARGENTO / GIALLO

Dario Argento nie miał najlepszego czasu. Jego ostatni film “Dracula 3D” okazał się olbrzymią pomyłką i od 2012 roku twórca nie napisał ani nie wyreżyserował żadnego nowego widowiska. Dekady temu minęły czasy, gdy widownia z wytęsknieniem czekała na jego nowe dzieła. 81-letni twórca znany z takich produkcji jak “Odgłosy”, “Fenomeny” czy “Głęboka czerwień” być może pozytywnie zaskoczy swoim najnowszym dziełem.

- Reklama -
Ad image

“Dark Glasses” to opowieść, której akcja rozgrywa się w Rzymie. Seryjny morderca, który na cel upatrzył sobie prostytutki, namierza Dianę. Gdy ściga ją, powoduje wypadek samochodowy, w którym ona zostaje oślepiona i ginie cała rodzina 10-letniego Chino. Pomimo ślepoty Diane postanawia zaopiekować się chłopcem, ale morderca wciąż jest na wolności.

Widowisko ma być porywającym i szokującym thrillerem. Chłopiec o chińskich korzeniach ma być punktem wyjściowym do zaprezentowania Rzymu i okolic, jakich zazwyczaj nie oglądamy. Obraz ma przynosić na myśl klimat znany z “Chainatown”.

W Dianę wcieliła się Ilenia Pastorelli, którą można już teraz zobaczyć na pierwszym zdjęciu z filmu. W Chino wcielił się debiutujący na dużym ekranie Andrea Zhang. W drugoplanowej roli pojawi się kontrowersyjna córka Argento, Asia Argento, którą mogliśmy ostatnio oglądać we francuskim musicalu “Alien Cristal Palace”.

Na tę chwilę nie znamy daty premiery “Dark Glasses”. Firma producencka Urania Productions zapewnia, że widowisko zawita na duże ekrany w przyszłym roku.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz