in

SUPER!SUPER!

Zwiastunem serialu Dark Netflix zapowiada niesamowity grudzień

Serial Dark Netflixa zapowiada się na niesamowicie mroczna historię, której wstyd nie sprawdzić | YouTube: Netflix

Ozark, Suburra, Mindhunter, a teraz serialem Dark Netflix zachęca do skorzystania ze swojej usługi wszystkich fanów historii kryminalnych.

Trzeba przyznać, że streamingowi takie zachęty wychodzą przednio. Bo chociaż każda z wymienionych nowości ocierała się o gatunek kryminalny, to i każda była zupełnie inna od poprzedniej. Wszystko zapowiada, że podobnie będzie z niemieckim widowiskiem, które za niespełna miesiąc trafi na antenę Netflixa.

Jest to kolejny serial zrealizowany poza Stanami Zjednoczonymi. Co cieszy, bo taka dywersyfikacja sprawia, iż odkrywamy zakątki do tej pory nieznane. Właściwie pod tym względem z SVOD z Los Gatos może mierzyć się wyłącznie HBO, które jednak nie chwali się tak mocno historiami nakręconymi na mniejszych rynkach. A szkoda, bo niejednokrotnie takie seriale okazują się o niebo ciekawsze.

Zniknięcie dwójki dzieci z niemieckiego miasteczka Winden otwiera czeluści, które podważają istnienie czasu, jaki znamy. Ważniejszym od tego, kto porwał dzieci, okazuje się to, kiedy to się stało.

– Czytam opis Netflixa.

Dark wygląda na niesamowicie klimatyczną, brutalną, surową i świetnie zrealizowaną historię. Przyznaję, że nie mogę się doczekać.

Jedna rzecz, która w zwiastunie nie przypadła mi do gustu to piosenka lecąca w tle. Rozumiem, że Dark ma trafić do międzynarodowej publiczności, ale bądźmy konsekwentni. Niemiecki serial zasługuje na niemiecką muzykę. Niestety użyty tutaj utwór nieco zabija klimat zapowiedzi. Mam nadzieję, że nie trafi do czołówki, bo niewiele rzeczy irytuje tak, jak anglojęzyczne piosenki w nieanglojęzycznych serialach.

Zwiastunem Dark Netflix zapowiada sporo dobroci, które obejrzymy w grudniu. Warto wspomnieć chociażby o drugim sezonie The Crown, zrealizowanym z rozmachem filmem sci-fi Bright Davida Ayera z Willem Smithem w roli głównej oraz bardzo ciekawie zapowiadającym się dokumencie Voyeur.

Dark będzie liczył 10 odcinków, które wylądują na platformie już 1 grudnia. Grudzień zapowiada się niezwykle gorąco i jest to kolejny miesiąc, kiedy bez krzty przesady napiszę, iż warto posiadać wtedy abonament w Netfliksie.

Dark na Netfliksie

Źródło: YouTube

Polub nas na Facebooku

Stranger Things 2 Netflix polska online
9/10

Warto było wrócić do Hawkings – recenzja Stranger Things – sezon 2

serial the boys 2019 amazon prime video

Serial The Boys jednak nie w Cinemax – premiera w Amazon Prime Video