Dark Netflix 2017 serial
Serial Dark Netflixa zapowiada się na niesamowicie mroczna historię, której wstyd nie sprawdzić | YouTube: Netflix
in

SUPER!SUPER!

Zwiastunem serialu Dark Netflix zapowiada niesamowity grudzień

Ozark, Suburra, Mindhunter, a teraz serialem Dark Netflix zachęca do skorzystania ze swojej usługi wszystkich fanów historii kryminalnych.

Trzeba przyznać, że streamingowi takie zachęty wychodzą przednio. Bo chociaż każda z wymienionych nowości ocierała się o gatunek kryminalny, to i każda była zupełnie inna od poprzedniej. Wszystko zapowiada, że podobnie będzie z niemieckim widowiskiem, które za niespełna miesiąc trafi na antenę Netflixa.

Jest to kolejny serial zrealizowany poza Stanami Zjednoczonymi. Co cieszy, bo taka dywersyfikacja sprawia, iż odkrywamy zakątki do tej pory nieznane. Właściwie pod tym względem z SVOD z Los Gatos może mierzyć się wyłącznie HBO, które jednak nie chwali się tak mocno historiami nakręconymi na mniejszych rynkach. A szkoda, bo niejednokrotnie takie seriale okazują się o niebo ciekawsze.

Zniknięcie dwójki dzieci z niemieckiego miasteczka Winden otwiera czeluści, które podważają istnienie czasu, jaki znamy. Ważniejszym od tego, kto porwał dzieci, okazuje się to, kiedy to się stało.

– Czytam opis Netflixa.

Dark wygląda na niesamowicie klimatyczną, brutalną, surową i świetnie zrealizowaną historię. Przyznaję, że nie mogę się doczekać.

Jedna rzecz, która w zwiastunie nie przypadła mi do gustu to piosenka lecąca w tle. Rozumiem, że Dark ma trafić do międzynarodowej publiczności, ale bądźmy konsekwentni. Niemiecki serial zasługuje na niemiecką muzykę. Niestety użyty tutaj utwór nieco zabija klimat zapowiedzi. Mam nadzieję, że nie trafi do czołówki, bo niewiele rzeczy irytuje tak, jak anglojęzyczne piosenki w nieanglojęzycznych serialach.

Zwiastunem Dark Netflix zapowiada sporo dobroci, które obejrzymy w grudniu. Warto wspomnieć chociażby o drugim sezonie The Crown, zrealizowanym z rozmachem filmem sci-fi Bright Davida Ayera z Willem Smithem w roli głównej oraz bardzo ciekawie zapowiadającym się dokumencie Voyeur.

Dark będzie liczył 10 odcinków, które wylądują na platformie już 1 grudnia. Grudzień zapowiada się niezwykle gorąco i jest to kolejny miesiąc, kiedy bez krzty przesady napiszę, iż warto posiadać wtedy abonament w Netfliksie.

Dark na Netfliksie

Źródło: YouTube

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Stranger Things 2 Netflix polska online
9/10

Warto było wrócić do Hawkins – recenzja Stranger Things – sezon 2

serial the boys 2019 amazon prime video

Serial The Boys jednak nie w Cinemax – premiera w Amazon Prime Video