darmowy netflix
Liczysz na darmowy Netflix? Nie bądź naiwny
in

SZOKSZOK LOLLOL

Darmowy Netflix? Nie daj się nabrać oszustom, którzy chcą cie okraść!

Jeśli w ostatnich tygodniach natknęliście się na informację, że można uzyskać darmowy Netflix, najpewniej byliście na celowniku oszustów. Według firmy Mimecast zajmującej się zapewnianiem bezpieczeństwa w sieci, pomiędzy 6 a 12 kwietnia w internecie pojawiło się ponad 700 stron internetowych podszywających się pod Netflix i kilka pod Disney Plus.

Darmowy Netflix? Zapomnijcie. Oszuści postanowili wykorzystać moment, w którym przez pandemię koronawirusa więcej czasu spędzamy w domach na oglądaniu filmów oraz seriali. Fałszywe strony Netflixa, przez które można wyłudzać dane płatnicze, to był najtrafniejszy wybór dla oszustów. W okresie wielkanocnym powstało blisko 800 takich stron.

Izolujący się widzowie stali się celem hakerów, którzy wyczuli moment, kiedy wzmogło się zainteresowanie Netflixem. W tym samym okresie powstały przynajmniej cztery strony udające serwis Disney Plus, który również wzbudza spore zainteresowanie wśród kinomanów i ma już ponad 50 milionów subskrybentów, do których dotarł w zaledwie kilka miesięcy od zeszłorocznej premiery.

Jedna z witryn mamiąca ludzi tym, że uzyskają darmowy Netflix (Mimecast)
Jedna z witryn mamiąca ludzi tym, że uzyskają darmowy Netflix (Mimecast)

Wiele z tych witryn wydaje się prawie identyczna, kiedy popatrzeć na ich prawdziwych odpowiedników, ale różnią je szczegóły. Zazwyczaj są to błędy projektowe czy językowe. Oczywiście na fałszywych stronach niczego nie można obejrzeć, a ich działanie sprowadza się do przekrętów związanych z kartami kredytowymi i danymi osobowymi, które są wyłudzane.

Darmowy Netflix to sposób na naiwnych

Jeśli coś wydaje ci się zbyt piękne, żeby było prawdziwe, najprawdopodobniej prawdziwe nie jest – ostrzegawczo skwitował sprawę Carl Wearn, szef działu e-przestępstw w Mimecast.

Powiedział również, że jego firma zauważyła dramatyczny wzrost liczby witryn, które podszywają się pod gigantów streamingowych. Fałszywe strony internetowe często przyciągają niczego niepodejrzewających lub naiwnych ludzi, gdyż nierzadko mamią ich obietnicą bezpłatnych subskrypcji. Nie dajcie się nabrać, bo za darmo nawet po… – sami wiecie.

Między innymi w taki sposób oszuści obiecują darmowy Netflix
Między innymi w taki sposób oszuści obiecują darmowy Netflix

Jeśli chcecie obejrzeć coś na Netfliksie, to pamiętajcie, iż serwis wycofał w Polsce okres próbny, a dostęp do serwisu uzyskacie wyłącznie poprzez witrynę Netflix.com.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

answered quibi koronawirus program

Answered od Quibi: jak żyć w świecie opanowanym przez koronawirus?

Król tygrysów Joe Exotic

Król tygrysów: Joe Exotic jest wciąż nie do pobicia