dave chappelle the closer netflix lgbt transkobiety
in ,

LOLLOL SUPER!SUPER! SMUTNESMUTNE

“To nie krew, tylko sok z buraka” – tak komik naśmiewał się z transkobiet podczas stand-upu Netflixa

Zawrzało. “Wegecipki” i “nie krew, tylko sok z buraka” — w ten sposób Dave Chappelle mówił o transkobietach w najnowszym stand-upie Netflixa.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
NETFLIX / LGBT+

Stand-up Netflixa “Dave Chappelle: The Closer” w lwiej części skupił się na kwestiach LGBT+. Było ostro, ale kiedy Chappelle stwierdził, że “Płeć istnieje. To fakt. Każda ludzka istota obecna w tym pomieszczeniu i żyjąca na Ziemi musiała wyjść spomiędzy kobiecych nóg, żeby być na Ziemi. To fakt. Chociaż… Nie twierdzę, że transkobiety to nie kobiety. Mówię tylko, że te ich cipki… Wiecie, o co chodzi? Nie twierdze, że to nie są cipki, ale to trochę takie wegecipki, Beyond-Cipki. Smakują jak cipki, ale to nie do końca to samo. To nie krew, tylko sok z buraka” – brawa i śmiechy momentami mieszały się z buczeniem.

Stand-up “The Closer” bardzo szybko stał się hitem Netflixa. Spodziewano się, iż Dave Chappelle popisowo pomoże nabrać dystansu do kwestii związanych z LGBT+, ale zamiast tego wywołał oburzenie. Nie tylko poparł J.K. Rowling w tym, co mówiła o osobach transseksualnych, ale również stwierdził, że “W naszym kraju możesz strzelać i zabić cza***cha, ale lepiej nie rań uczuć geja”.

Netflix w ogniu krytyki społeczności LGBT+

Jednak niezadowolenie części widowni to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Po wtorkowej emisji netflixowego stand-upu, w sieci zaczęło robić się gorąco. Aktywistka społeczności LGBT+, Taylor Ashbrook, wyraziła swoje rozczarowanie niesmacznymi żartami komika. “Jako transkobieta zwykle broniłam występów Dave’a Chappelle’a, ponieważ uważam, że są zabawne, a jego żarty na temat transpłciowych kobiet nigdy nie były celowo złośliwe. “The Closer” zmieniło moje zdanie na ten temat. Ten występ wydaje się tak leniwy i nieszczery, że jestem naprawdę rozczarowana” – stwierdziła.

https://twitter.com/taylor_ashbrook/status/1445468054893203456

Producentka zrywa współpracę z Netflixem

Głos w sprawie zabrała producentka wykonawcza serialu “Drodzy biali!”, Jaclyn Moore, transkobieta, która oznajmiła, iż “Kocham tak wielu ludzi, z którymi pracowałam w Netfliksie. To genialni ludzie i wykonawcy, którzy współpracowali i walczyli za ważną sztuką… Ale zostałam przygnieciona do muru, gdyż “nie jestem ‘prawdziwą’ kobietą”. Rzucano we mnie butelkami po piwie. Dlatego, Netfliksie, odchodzę“.

To nie pierwszy raz, kiedy jego żarty na temat społeczności LGBT+ wstrząsnęły odbiorcami. Aczkolwiek komik nadal w wyjątkowo ostry sposób porusza ten temat i według niektórych przyczynia się w ten sposób do utrwalania transfobii w społeczeństwie.

Według niektórych Netflix powinien natychmiast usunąć “The Closer” z biblioteki i przeprosić społeczność transpłciową. Na tę chwilę występ Dave’a Chappelle’a jest dostępny w serwisie. Netflix odmówił komentarza na temat kontrowersji, a przedstawiciele komika nie odpowiedzieli na prośbę o rozmowę w sprawie jego najnowszego występu.

Oglądaj występ “Dave Chappelle: The Closer” w serwisie Netflix ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

2 komentarzy

  1. Widzę że redaktor nie oglądał “closure” lub kompletnie nie zrozumiał przekazu… tak samo jak niektóre osoby ze środowiska LGBT które mogły przyczynić się do śmierci Daphne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

squid game sezon 2 serial netflix drugi sezon

Czy serial “Squid Game” wróci z drugim sezonem na Netflix? Jest na to duża szansa!

Squid Game Chiny Netflix serial

Chińczycy oszaleli na punkcie “Squid Game”, chociaż Netflix w Chinach nie jest dostępny