Des serial David Tennant Dennis Nilsen
David Tennant wcieli się w Dennisa Nilsena w serialu Des (stock, Netflix)
in

SUPER!SUPER!

David Tennant seryjnym mordercą – zagra Dennisa Nilsena w serialu Des

David Tennant już w serialach się namordował (Jessica Jones, Criminal), ale również morderców tropił (Broadchurch, Gracepoint). Tym razem wróci do niegodziwości i znowu sobie trochę pozabija w serialu Des.

David Tennant wcieli się w sławnego w swej niesławie seryjnego mordercę Dennisa Nilsena, który pozbawił życia przynajmniej 15 mężczyzn i chłopców. Szkocki potwór zmarł w więzieniu w zeszłym roku. Miał mordować między 1978 a 1983 rokiem.

Des będzie trzyodcinkowym miniserialem opartym na kanwie książki Briana Mastersa Killing for Company, którą opracował z udziałem samego Nilsena. Zamysłem autora było wgryźć się w umysł seryjnego mordercy. Znany z The Crown Jason Watkins wcieli się w Mastersa. Z kolei Daniel Mays, którego możecie kojarzyć z Line of Duty, wystąpi w serialu jako detektyw policji Peter Jay.

Fabuła widowiska skupi się na aresztowaniu i procesie Nilsena widzianych przez pryzmat trzech mężczyzn. Des to dzieło dwóch scenarzystów – Luke’a Neala, który napisał dwa pierwsze odcinki oraz Lewisa Arnolda, który odpowiada za finał opowieści.

“Zbrodnie Dennisa Nilsena wstrząsnęły narodem na początku lat 80. Nasze widowisko koncentruje się na emocjonalnym wpływie strasznych zbrodni, zarówno na tych, którzy zetknęli się z samym Nilsenem, jak i na rodziny jego ofiar” – powiedziała Kim Varvell, która jest producentką wykonawczą serialu z ramienia firmy New Pictures, gdzie jest szefową działu rozwoju.

Jednak zanim zobaczymy Davida Tennanta w Desie, aktor, który zagrał niedawno w Good Omens, pojawi się na małych ekranach w jeszcze innym widowisku kryminalnym, czyli Deadwater Fell, które pokaże Channel 4. Poniżej możecie obejrzeć krótką zapowiedź nowego serialu z naszym ulubionym brytyjskim kryminalistą.

Des zadebiutuje w Wielkiej Brytanii na kanale ITV, który niedawno dał nam inną historię o mordercy, również opartą na faktach – A Confession z Martinem Freemanem w roli głównej. Data premiery serialu Den nie jest jeszcze znana.

Źródło: Deadline

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

michael peterson harrison ford serial fabularny netflix schody

Harrison Ford jako Michael Peterson w fabularnej adaptacji Schodów

CBS All Access seriale

CBS All Access z rekordową liczbą seriali oryginalnych w 2020 roku