in , ,

SUPER!SUPER!

Aktorskie Titans to nie wszystko. Co znajdzie się na platformie DC Universe?

Przegląd produkcji DC Universe.
Jakie produkcje znajdą się na nowym streamingu DC?

DC tworzy nowy streaming i uniwersum seriali superhero, które prezentuje się naprawdę interesująco. Pojawia się coraz więcej zapowiedzi, ale czy będziemy świadkami sukcesu na miarę produkcji Marvela i Netflixa? Oto co na ten moment proponuje nam DC Universe.

Nie jestem wielkim fanem DCEU, więc ucieszyła mnie zapowiedź nowej platformy streamingowej, na której miałyby być realizowane inne, oddzielne projekty związane z komiksowym uniwersum. Szczególnie że flagowe Titans było w produkcji u stacji TNT od 2014 roku (!), jednak projekt porzucono w 2016.

Titans

Wyżej wymienioną platformę zapowiedziano już w kwietniu 2017 i ogłoszono, że Tytani zostaną wskrzeszeni oraz będą pierwszym serialem, który tam zadebiutuje. Grupa młodych superbohaterów (Starfire, Raven, Beast Boy, Hawk oraz Dove) przewodzona przez Dicka Graysona, byłego protegowanego Batmana – tak to można pokrótce opisać. Serial ma ukazać się jeszcze w tym roku i składać się będzie z dziewięciu odcinków.

Metropolis

W styczniu 2018 zapowiedziano z kolei Metropolis – prequel historii Supermana opowiadający o Lois Lane i Leksie Luthorze, którzy zgłębiają się w świat nauki alternatywnej i odkrywają mroczne oraz dziwne sekrety tytułowego miasta przed przybyciem Człowieka ze stali. Brzmi znajomo, prawda? Halo, Gotham – czy to ty? Otóż prace nad serialem nadzoruje John Stephens oraz Danny Cannon – producenci wspomnianego serialu Foxa. Produkcja ma liczyć 13 odcinków i zaplanowana jest na 2019 rok.

Jednak, jak dowiedzieliśmy się niedawno, to nie koniec aktorskich produkcji, które będzie mieć do zaoferowania DC Universe.

Swamp Thing

Swamp Thing – zapowiedziano jako horror, za którego produkcję odpowiada m.in. James Wan, autor serii Piła. Badaczka – Abby Arcane powraca do rodzinnego miasta Houma w stanie Louisiana, aby zbadać śmiertelny bagienny wirus. W międzyczasie wytwarza romantyczną więź z naukowcem – Aleciem Hollandem, który potem zostaje jej tragicznie odebrany. Kobieta jednak odkrywa mistyczne sekrety bagna oraz to, że miłość jej życia wcale nie umarła. Serial na razie nie został zamówiony, ale trwają prace nad scenariuszem, więc to zapewne kwestia czasu. Premiera jest przewidywana na 2019 rok.

Doom Patrol

Kolejną zamówioną produkcją jest bezpośredni spin-off Tytanów – Doom Patrol. Serial opowie o grupie superbohaterów wyrzutków, w której skład wchodzi Robotman, Negative Man, Elasti-Girl oraz Crazy Jane. Wszyscy przeżyli okropne wypadki i przez nie zostali obdarzeni mocami, których się boją. W ich życiu pojawia się jednak dr Niles Caulder (The Chief), który jednoczy bohaterów, aby wspólnie badali najdziwniejsze zjawiska i chronili Ziemię przed tym, na co się napotkają. Po raz pierwszy na ekranie zobaczymy ich w piątym odcinku Titans. Po wydarzeniach ze wspomnianego serialu przybędzie do nich sam Cyborg z misją, której ciężko będzie odmówić. Zamówiono już 13 odcinków, które mają zadebiutować w 2019 roku.

Harley Quinn

Na platformie nie zabraknie też animacji. Zamówiono 26 półgodzinnych odcinków animacji dla dorosłych, która opowie o Harley Quinn chcącej wyjść z cienia Jokera, w wyniku czego zaczyna działać na własną rękę. W produkcji dużą rolę ma odegrać także postać Poison Ivy. Premiera zapowiedziana jeszcze na ten rok.

Young Justice: Outsider

To nie koniec animacji. Tym razem grzeczniej, bo nie będzie to produkcja dla dorosłych. Young Justice: Outsiders nie jest jednak nowością, a kontynuacją animowanego serialu anulowanego przez Cartoon Network po dwóch sezonach w 2013 roku. Warner Bros. w 2016 zdecydował się wskrzesić serię po mocnej kampanii fanów i wysokich wynikach oglądalności na Netfliksie. Tak oto serial powróci z 26-odcinkowym 3. sezonem na nowej platformie DC jeszcze w tym roku.

Lista prezentuje się całkiem ciekawie i myślę, że niedługo jeszcze się powiększy. Zostaje nam tylko czekać na premierę nowego streamingu oraz wymienionych produkcji.

Źródło: Variety

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

4 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

netflix bardzo dziki kraj netflix bardzo dziki kraj serial bardzo dziki kraj online bardzo dziki kraj recenzja
8/10

Bardzo dziki kraj – sezon 1 – recenzja serialu dokumentalnego Netflixa

recenzja avengers: wojna bez granic
9/10

Avengers: Wojna bez granic – druga recenzja filmu Marvela