dc-vertigo-border-town-komiks-skasowany
Komiks Border Town skasowany (źr.: DC Vertigo, Twitter; edycja: Popkulturyci)
in

Skasowano Border Town. Scenarzysta miał wykorzystywać seksualnie byłą dziewczynę

DC Vertigo skasowało komiks Border Town w związku z oskarżeniem o seksualne wykorzystywanie, z którym musi mierzyć się scenarzysta Eric M. Esquivel.

Komiks Border Town docenili krytycy, ale historia zakończy się na czwartym zeszycie. Wszystkie zamówienia na piąty i szósty zostały odwołane przez wydawnictwo. Jak zauważyłem, dostępne dotychczas numery zniknęły z oferty serwisu ComiXology.

Wydawca nie poinformował mediów o powodzie skasowania Border Town, ale wydarzenie zbiegło się z oświadczeniem projektantki zabawek Cynthii Naugle, która napisała na swoim blogu, że była seksualnie, psychicznie i emocjonalnie wykorzystywana. Jak się okazało, miała być ofiarą Erica M. Esquivela.

Artysta Ramon Villalobos i kolorystka Tamara Bonvillan wycofali się z projektu po słowach Naugle. Bonvillian dodała, że to wstyd, iż spędziła tak dużo czasu i energii, pracując z kimś, kto jest zdolny do takich rzeczy. Villalobos również nie siedział cicho i dorzucił kilka słów w sprawie. Ponadto głos zabrał oskarżony:

Nigdy w życiu nie spodziewałem się, że zostanę jednym z oskarżonych. Nie będę spekulował, co do jej motywacji do głoszenia takich lekkomyślnych zarzutów, ale chcę jasno powiedzieć, że są one fałszywe. Chociaż nasz związek był niekonwencjonalny, zawsze traktowaliśmy się z godnością i szacunkiem. – Oświadczył Eric M. Esquivel.

Border Town zadebiutował jako jeden z tytułów w ramach odświeżenia imprintu Vertigo. Cieszył się dobrym przyjęciem przez czytelników, za czym poszła zadowalająca sprzedaż.

[interaction id=”5c15200f08b534a03578838f”]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

showmax tvp vod

Przejęcie ShowMaxu przez TVP raczej nie ma przyszłości

zabójcze maszyny recenzja
6/10

Zabójcze maszyny – recenzja filmu sci-fi