dc-vertigo-border-town-komiks-skasowany
Komiks Border Town skasowany (źr.: DC Vertigo, Twitter; edycja: Popkulturyci)
in

Skasowano Border Town. Scenarzysta miał wykorzystywać seksualnie byłą dziewczynę

DC Vertigo skasowało komiks Border Town w związku z oskarżeniem o seksualne wykorzystywanie, z którym musi mierzyć się scenarzysta Eric M. Esquivel.

Komiks Border Town docenili krytycy, ale historia zakończy się na czwartym zeszycie. Wszystkie zamówienia na piąty i szósty zostały odwołane przez wydawnictwo. Jak zauważyłem, dostępne dotychczas numery zniknęły z oferty serwisu ComiXology.

Wydawca nie poinformował mediów o powodzie skasowania Border Town, ale wydarzenie zbiegło się z oświadczeniem projektantki zabawek Cynthii Naugle, która napisała na swoim blogu, że była seksualnie, psychicznie i emocjonalnie wykorzystywana. Jak się okazało, miała być ofiarą Erica M. Esquivela.

Artysta Ramon Villalobos i kolorystka Tamara Bonvillan wycofali się z projektu po słowach Naugle. Bonvillian dodała, że to wstyd, iż spędziła tak dużo czasu i energii, pracując z kimś, kto jest zdolny do takich rzeczy. Villalobos również nie siedział cicho i dorzucił kilka słów w sprawie. Ponadto głos zabrał oskarżony:

Nigdy w życiu nie spodziewałem się, że zostanę jednym z oskarżonych. Nie będę spekulował, co do jej motywacji do głoszenia takich lekkomyślnych zarzutów, ale chcę jasno powiedzieć, że są one fałszywe. Chociaż nasz związek był niekonwencjonalny, zawsze traktowaliśmy się z godnością i szacunkiem. – Oświadczył Eric M. Esquivel.

Border Town zadebiutował jako jeden z tytułów w ramach odświeżenia imprintu Vertigo. Cieszył się dobrym przyjęciem przez czytelników, za czym poszła zadowalająca sprzedaż.

[interaction id=”5c15200f08b534a03578838f”]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter bądź Instagram. Zachęcamy też do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Napisz na [email protected], jeśli masz jakieś uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

showmax tvp vod

Przejęcie ShowMaxu przez TVP raczej nie ma przyszłości

zabójcze maszyny recenzja
6/10

Zabójcze maszyny – recenzja filmu sci-fi