The Boys sezon 4

“Deadpool i Wolverine” popandemicznym hitem box office czy przehajpowanym kitem?

Łukasz Mendak
6 min czytania

Z ostatniej chwili

Nadchodzący film “Deadpool i Wolverine” zapowiada się na jeden z największych hitów kinowych 2024 roku. Połączenie dwóch kultowych postaci – Deadpoola, granego przez Ryana Reynoldsa, i Wolverine’a, w którego ponownie wciela się Hugh Jackman – wywołuje ogromne emocje wśród fanów na całym świecie.

- Reklama -
Ad image

Pytaniem pozostaje, czy “Deadpool i Wolverine” przebije się przez magiczną granicę miliarda dolarów przychodów przy kinowych kasach biletowych. Po pandemii udało się to zaledwie sześciu widowiskom. Jest to wynik tragiczny, biorąc pod uwagę, że na rok przed jej wybuchem do kin trafiło aż dziewięć filmów, które przebiły się przez miliard.

“Deadpool i Wolverine” Jezusem kin

Pomimo wysokiej kategorii wiekowej najnowszy film wyprodukowany przez Marvel Studios ma szansę odczarować nieciekawą sytuację, z którą zmagają się kina w 2024 roku. Do tej pory żadnemu innemu widowisku w tym roku nie udało się zebrać miliarda. To pokłosie pandemii, ale również szalejącej inflacji biletowej oraz strajku aktorów i scenarzystów, a także coraz krótszych okien premierowych, gdyż duże filmy coraz szybciej po premierze kinowej trafiają do serwisów strumieniujących.

Powrót do kin

Jednym z największych atutów filmu jest powrót Hugh Jackmana jako Wolverine’a. Po raz pierwszy od czasu „Logana” z 2017 roku Jackman ponownie przywdzieje słynne pazury, co z pewnością przyciągnie rzesze fanów do kin. Wielu uważa, że Jackman w swojej roli Wolverina jest niezastąpiony, a jego powrót w nowym kostiumie tylko zwiększa oczekiwania.

Ponadto rosnąca popularność Deadpoola portretowanego przez bardzo oddanego roli Ryana Reynoldsa tylko podsyca zainteresowanie trzecim widowiskiem, w którym zobaczymy tego ukochanego przez świat antybohatera.

Sukces w box office na horyzoncie?

Według analityków branżowych „Deadpool i Wolverine” ma szansę dołączyć do elitarnego grona filmów, które po pandemii przekroczyły miliard dolarów w box office. Poprzednie filmy o Deadpoolu cieszyły się ogromną popularnością, a ten nowy duet może przyciągnąć jeszcze więcej widzów. Film jest promowany jako jeden z najważniejszych tytułów Marvela na najbliższe lata.

- Reklama -
Skazana Max serial

Oby, bo sytuacja kin wygląda w ostatnich latach bardzo nieciekawie. W światowym box office po wybuchu pandemii, czyli od 2020 roku, premierę miało zaledwie sześć filmów, którym udało się przebić przez miliard – były to: “Jurassic World Dominion”, “Super Mario Bros Film”, “Barbie”, “Top Gun: Maverick”, “Spider-Man: Bez drogi do domu” oraz “Avatar: Istota wody”.

Box Office 2020-2024
“Deadpool i Wolverine” najpewniej dołączy do grona filmów, które przyniosły przynajmniej miliard dolarów do box office

Produkcja i kampania promocyjna

Według doniesień oficjalnych, jak i nieoficjalnych, produkcja filmu stoi na wysokim poziomie, a kampania promocyjna skutecznie podgrzewa atmosferę. Zwiastun, który zadebiutował w sieci, bił rekordy wyświetleń, a komentarze fanów są pełne entuzjazmu. Wielu z nich nie może doczekać się premiery, mając nadzieję, że film dostarczy niezapomnianych wrażeń i spełni wysokie oczekiwania.

Zwiastun filmu “Deadpool i Wolverine”

Pozytywnym prognostykiem jest fakt, iż bilety na pierwsze pokazy zostały wyprzedane. Według analityków produkcja bez większych problemów przebije się przez 100 milionów dolarów wpływów w weekend otwierający w Stanach Zjednoczonych. Oby, bo przy budżecie produkcyjnym oscylującym w okolicy 250 milionów dolarów, film musi zebrać sporo pieniędzy, aby się zwrócić, gdyż koszty marketingu też zapewne są spore.

Przyszłość Marvela przyszłością kin

Sukces „Deadpoola i Wolverine’a” może być kluczowy dla przyszłości Marvel Cinematic Universe, zwłaszcza po kilku mniej udanych produkcjach ostatnich lat. Film ten ma potencjał nie tylko przynieść ogromne zyski, ale także odświeżyć zainteresowanie uniwersum Marvela wśród widzów na całym świecie.

- Reklama -
Shogun oglądaj online serial disney

Jest to także produkcja, która może nieco podreperować niezbyt dobrą sytuację kin zmagających się z licznymi problemami. Jakkolwiek nawet hit od Marvel Studios nie odczaruje obsuw wywołanych w branży przez zeszłoroczne strajki; popandemicznych podwyżek cen biletów, które w Stanach Zjednoczonych sięgnęły ponad 20% po czterech latach; a branża sama musi zastanowić się, czy warto tak szybko przerzucać filmy kinowe do serwisów strumieniujących, bo bez wątpienia odbiera to zainteresowanie kinami, skoro to samo można szybko obejrzeć w zaciszu domowym.

Miliard z Rated-R

Premiera „Deadpoola i Wolverine’a” zaplanowana jest na 26 lipca 2024 roku, a do tego czasu możemy spodziewać się jeszcze kilku niespodzianek i zapowiedzi dotyczących filmu. Czy dzięki nakręcanej coraz mocniej kampanii reklamowej widowisko rzeczywiście osiągnie miliard dolarów w box office? Czas pokaże, ale jedno jest pewne – czeka nas jedno z najbardziej wyczekiwanych widowisk filmowych ostatnich lat.

Dla przypomnienia – pierwszy “Deadpool” przyniósł do kin 782 miliony dolarów przy budżecie produkcyjnym, który wyniósł zaledwie 58 milionów dolarów; drugi zasilił box office w 785 milionów dolarów przy budżecie 110 milinów dolarów.

Poprzednie produkcje z Deadpoolem i Wolverinem możecie obejrzeć w serwisie Disney+. Jeśli jeszcze nie subskrybujecie usługi, to obecnie trwa promocja, dzięki której za roczny dostęp zapłacicie jak za 10 miesięcy.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz