in

SUPER!SUPER!

W serialu “Des” David Tennant wcielił się w seryjnego mordercę, kanibalistycznego Denisa Nilsena

Des serial hbo go 2020 dennis nilsen david tennant
"Des" - zwiastun serialu

“Des” to serial kryminalny z Davidem Tennantem, który wcielił się w seryjnego mordercę, Dennisa Nilsena. Serial obejrzycie w Polsce w serwisie HBO GO.

“Des” zawita na ekrany już we wrześniu. Serial przytoczy prawdziwą historię seryjnego mordercy, Dennisa Nilsena, który zamordował około 15 mężczyzn. Niektórzy z nich byli nieletni. Szkocki nekrofil oddawał się po morderstwach swoistym rytuałom, podczas których mył ofiary, ubierał je i trzymał ciała w domu po kilka tygodni, a czasem miesięcy. Przyznał, że masturbował się, kiedy patrzył na nagie zwłoki, które później ćwiartował, jadł i palił. Zabijał między 1978 a 1983 rokiem.

Dennis Nilsen został skazany na dożywocie w zamknięciu. W więzieniu przesiedział kilkadziesiąt lat. Zmarł w 2018 roku. Napisał autobiograficzną książkę “The History of a Drowning Boy”, która nie została opublikowana. Ponoć istnieje tylko jedna kopia i ma ją osoba, którą Nilsen darzył szczególnym zaufaniem. Książka miała zostać wydana dopiero po jego śmierci, ale najwidoczniej niezostanie.

W Dennisa Nilsena wcielił się David Tennant, który powoli jest utożsamiany z produkcjami traktującymi o mordercach. W końcu niedawno oglądaliśmy go w “Deadwater Fell” czy “Criminal: Wielka Brytania”. W trzyodcinkowym “Des” zobaczymy również Daniela Maysa, Jasona Watkinsa, Alexa Bhata, Rona Cooka, Gerarda Horana, Jaya Simpsona, Bena Baileya Smitha, Barry’ego Warda, Bronagh Waugh, Rossa Andersona czy Oscara Garlanda.

Dennis Nilsen to jeden z wielu seryjnych morderców, którego szaleństwo przeniesiono na mały ekran

“Des” to niepierwsza ekranowa historia o tym potworze. W 1989 roku premierę miał film “Cold Light of Day”, który luźno opowiadał o życiu i zbrodniach Dennisa Nilsena. Widowisko wyreżyserowane i napisane przez Fhionę-Louise nie spotkało się z gorącym przyjęciem ze strony widzów i krytyków.

“Des” to kolejny z miniseriali oraz filmów telewizyjnych stacji ITV, który przypomina mrożące krew w żyłach sprawy wzbudzające niezdrowe emocje w Wielkiej Brytanii w ostatnich dekadach. W 2000 roku dostaliśmy “This Is Personal: The Hunt for the Yorkshire Ripper”. 2002 rok przyniósł “A Is for Acid”. W tym samym roku na ekran zawitał “Shipman”, a rok później “The Brides in the Bath”. Z kolei w 2006 roku widzowie mogli obejrzeć miniserial “See No Evil: The Moors Murders”. W 2011 roku stacja pokazała “Appropriate Adult”. “Dark Angel” miał premierę w 2016 roku. W zeszłym roku premierę miał serial “Wyznanie”. Obecnie czekamy nie tylko na “Des”, ale również na “The Pembrokeshire Murders” – miniserial, który również ma mieć premierę w 2020 roku.

“Des” już we wrześniu na HBO GO

Wczoraj pokazano pierwszy, nieco oszczędny zwiastun widowiska, a dziś dowiedzieliśmy się, że w Polsce serial obejrzymy w serwisie HBO GO. Widzowie z pierwszym odcinkiem będą mogli zapoznać się już 15 września, z drugim 16 września, a finałowy pojawi się w HBO GO 17 września.

Serial wyreżyserował Lewis Arnold (“Humans”, “Broadchurch”, “Wyklęci”) do scenariusza Luke’a Neala, dla którego serial jest debiutem scenopisarskim.

Oglądaj serial “Des” w serwisie HBO GO >>

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

biohakerzy biohackers serial netflix recenzja serialu
5/10

“Biohakerzy” (“Biohackers”) – sezon 1 – recenzja serialu

resident evil serial netflix zwiastun

Serial “Resident Evil” Netflixa od twórcy “Nie z tego świata”