Devil in the White City serial
Devil in the White City (źródło: materiały prasowe; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER! SZOKSZOK

Devil in the White City od Martina Scorsese i Leonardo DiCapro jednak serialem

Devil in the White City, czyli adaptacja powieści Erika Larsona, znana u nas jako Diabeł w białym mieście, zadebiutuje nie na dużych, a na małych ekranach. I nie jako film, a w formie odcinkowej.

Hulu i Paramount Television wyprodukują serial Devil in the White City, a Martin Scorsese i Leonardo DiCaprio będą producentami wykonawczymi. Początkowo Scorsese miał wyreżyserować film, a DiCaprio zagrać w nim główną rolę. Na tę chwilę nie wiadomo czy panowie będą brali równie czynny udział w przypadku serialu o Hermanie Websterze Mudgett’cie, znanym też jako Dr Henry Howard Holmes.

Fabuła serialu opiera się na thrillerze, który opowiada o prawdziwych wydarzeniach z drugiej połowy XIX wieku. Holmes dopuścił się kilkudziesięciu morderstw. Większość z nich dokonał na przedmieściach Chicago. Tam stworzył twierdzę, którą po pewnym czasie przemienił w hotel, w którym roiło się od dziwnych rozwiązań architektonicznych, tajnych pokoi, miejsc do podglądania i gazowania gości. Jego ofiarami były przede wszystkim młode kobiety, które więził, torturował, a ich szczątki sprzedawał akademii medycznej.

Hotel H. H. Holmesa
Tak wyglądał hotel śmierci Holmesa (Fright Find)

Dziś po jego hotelu śmierci nie ma śladu, a seryjny morderca został stracony w 1986 roku. Więcej o jego sprawie możecie dowiedzieć się z dosyć przeciętnego filmu dokumentalnego o nieco przesadzonym tytule H. H. Holmes: Pierwszy amerykański seryjny morderca.

Fabularny projekt od 2003 roku wędrował od studia do studia, aż w 2010 roku, zafascynowany nim DiCaprio nabył prawa do adaptacji. Wielką rzeczą byłoby, gdyby wystąpił w serialu, który wyreżyserowałby Scorsese, jak wcześniej planowali. Zarówno dla uhonorowanego reżysera, jak i aktora, nie byłoby to nic nowego. Pierwszy z panów ma za sobą, chociażby pracę nad Vinylem oraz Zakazanym imperium dla HBO. Ponadto, co mało kto dziś pamięta, DiCaprio debiutował w serialu Dzieciaki, kłopoty i my.

Źródło: THR

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Film Yesterday 2019 Yesterday zwiastun

Danny Boyle, kupiłeś mnie zwiastunem Yesterday

Film Breaking Bad Netflix

Filmowa kontynuacja Breaking Bad pojawi się na Netfliksie