dexter new blood spin-off harrison
Czy Harrison wróci?
in

Czy powstanie serial z Harrisonem? Twórca “Dexter: New Blood” o potencjalnym spin-offie

Materiał o finale sezonu

Clyde Phillips, producent wykonawczy serialu “Dexter: New Blood”, nie ma nic przeciwko nakręceniu spin-offu opowiadającego o przygodach Harrisona.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
DEXTER

UWAGA! Wpis zawiera spoilery dotyczące serialu “Dexter: New Blood”

Dexter Morgan nie żyje. W finale “Dexter: New Blood” zginął z ręki syna, Harrisona. Takie rozwiązanie fabularne nie wszystkim się spodobało, ale jest to coś, czego cofnąć już nie można i trzeba przyjąć, że właśnie w ten sposób kończy się serialowa historia antybohatera, któremu życie dały książki Jeffa Lindsaya.

Teraz powstaje pytanie, co dalej? Stacja Showtime ma kilka możliwości. Najwłaściwszą wydaje się zostawienie tego jak jest i niewracanie do tematu. Inną opcją jest spin-off dopowiadający losy Harrisona.

Warto oglądać nowego Dextera?

Jedno jest pewne, widzowie o wiele lepiej oceniają “Dexter: New Blood” od ósmego sezonu “Dextera”. Widać to po średniej ocenie na IMDB, gdzie serial ma notę 8,6/10 przy 50 tysiącach oddanych głosów. Również w Polsce widownia ciepło przyjęła nową odsłonę, wystawiając jej gorsze, ale wciąż solidne 7,9/10 na Filmwebie. Z kolei krytycy są najmniej, ale nadal entuzjastyczni, gdyż serial na Rotten Tomatoes ma obecnie ocenę 7,2/10. Na Popkulturystach również doceniono najnowszy sezon, ale ze świadomością, że nie wszystko się udało, dostał 7/10.

Fani historii o seryjnych mordercach na pewno powinni się skusić na najnowszą odsłonę przygód Rzeźnika z zatoki.

Czy spin-off jest możliwy?

Phillips nie mówi nie w kwestii dopowiedzenia losów Harrisona. W wywiadzie udzielonym Entertainment Weekly przyznaje, że jest otwarty na spin-off. Powiedział, że jest ze stacją Showtime od zawsze i to właśnie tam zrobił pierwsze cztery sezony “Dextera”, a później trzy ostatnie odsłony “Siostry Jackie”. Czuje się w tej stacji jak w domu, a ludzi pracujących w niej traktuje jak rodzinę. Dlatego, jeśli zechcą kontynuować opowieść, to on rozważy taką opcję, ale jednocześnie uświadomił nam, iż na tę chwilę nie ma takich planów.

Dexter Morgan nie żyje kto go zabił
Jedno jest pewne — tytułowy bohater nie wróci

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Showtime podejmie decyzję o tym, aby nie ruszać dalej z historią. Tym bardziej że postać Harrisona i finał serialu podzieliły widzów.

Dlaczego Harrison zabił Dextera?

Aktor wcielający się w Harrisona, Jack Alcott, bardzo oddał się roli. Brał lekcje zapasów, baseballu, rąbania drewna, a także uczył się walczyć. Od samego początku planowano, że to właśnie on będzie tym, kto zabije tytułowego bohatera. Według Phillipsa wszystko inne byłoby niesatysfakcjonujące.

Harrison Dexter New Blood serial online spin-off 2021 2022
Harrison nie przypadł wszystkim widzom do gustu, ale istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że jeszcze go zobaczymy na ekranie

Ponadto Phillips przyznał, że od zawsze chciał zabić Dextera. Gdyby pociągnął serial do ósmego sezonu, a nie odszedł wcześniej, to zakończenie “Dextera” byłoby zupełnie inne i “Dexter: New Blood” nie miałoby racji bytu, gdyż bohater od dawna gryzłby ziemię.

Gdzie obejrzeć online?

Obecnie zarówno oryginalnego serialu, jak i “Dexter: New Blood” nie można obejrzeć legalnie w Polsce. Jednak widzowie mogą uzyskać dostęp do tego i innych seriali dzięki usłudze Pure VPN, która zmienia naszą wirtualną geolokalizację. To pozwala nie tylko na oglądanie w Polsce serwisu Showtime, ale również subskrybowanie lokalnych wersji Netflixa, HBO Max, Disney+ czy Hulu i wiele, wiele innych.

Angel Batista Dexter New Blood
A może tak spin-off z Angelem?

Pierwsze osiem sezonów oraz finałowa odsłona, najpewniej pojawią się dopiero po premierze serwisu SkyShowtime w Polsce. Ta została zapowiedziana na bliżej nieokreślony czas w 2022 roku. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Serial “Dexter: New Blood” obejrzycie online w serwisie Showtime ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

dexter: new blood polska premiera 2021 2022 cda pl napisy lektor recenzja
7/10

“Dexter: New Blood” – sezon 1 – recenzja serialu

Euforia s02e01 hbo max

Kontrowersyjna “Euforia” ustanowiła rekord oglądalności HBO Max