The Boys sezon 4

Powrót starego znajomego w “Dexter: New Blood”

Dariusz Filipek
10 min czytania

Z ostatniej chwili

Pętla na szyi głównego bohatera w “Dexter: New Blood” zaciska się coraz mocniej. Tymczasem Dexter nieświadomy czegokolwiek morduje sobie dalej.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
DEXTER: NEW BLOOD

UWAGA! Wpis zawiera spoilery dotyczące serialu “Dexter: New Blood”

Odcinek “Runaway” nie tylko odkrył przed nami sporo, ale także nieźle namieszał w życiu Dextera. Chociaż bohater jeszcze nie jest tego świadomy. Dostaliśmy także dawno niewidzianego znajomego i rzucono kilka tropów, które mogą wskazywać, jak potoczy się druga połowa sezonu “Dexter: New Blood”.

- Reklama -
Ad image

Harrisonowi w nic nie wierzę. Hannah może żyć

Nie da się nie zauważyć, że Harrison powoli odkrywa przed nami oblicze niezrównoważonego i niebezpiecznego kłamczucha. Jednak skupmy się na jego tendencji do mówienia nieprawdy, bo że chce mu się mordować, wiemy od odcinka czwartego.

Zaczynam sądzić, iż Hannah McKay wróci cała i zdrowa. Chociaż Harrison, kiedy przybył do Iron Lake poinformował Dextera, że jego przybrana matka zmarła w Argentynie, to biorąc pod uwagę, iż nastolatek wymyśla historyjki, które kupy się nie trzymają, trzeba wziąć pod rozwagę, że większość tego, co mówi, nie ma przełożenia na rzeczywistość.

Tym samym mam pewne przypuszczenie. Zanim sezon wystartował, widzieliśmy na planie “Dexter: New Blood” wcielającą się w Hannę Yvonne Strahovski. Kiedy w sieci pojawiły się zdjęcia z planu, wydawało mi się, że będzie kolejnym głosem w głowie Dextera. Jednak do tej pory ta rola jest zarezerwowana wyłącznie dla przybranej siostry Dexa, Debry. I prawdopodobnie tak zostanie.

hannah
Strahovski spacerująca po fikcyjnym miasteczku Iron Lake

Być może Harrison okłamał Dextera o śmierci Hanny. Z kolei ona szuka młodzieńca, który wyruszył za ojcem. W ogóle nie zdziwiłoby mnie, gdyby w Harrisonie dojrzewała myśl, aby poznać i zamordować Dextera za to, że zostawił go i wysłał do krainy, w której żywotu dokonywali naziści i dzieci seryjnych morderców. Trochę się to nie klei, biorąc pod uwagę, że w najnowszym odcinku urwis spakował plecak i postanowił wybyć z Iron Lake, ale… Pożyjemy, zobaczymy.

Abstrahując od tego, jestem niemal pewien jednego. W tym sezonie Hannah się pojawi, żeby nakrzyczeć na Harrisona i zrobić miłość z Dexterem raz jeszcze.

- Reklama -
Skazana Max serial

Wiemy, kim jest seryjny morderca polujący w Iron Lake

Oczywiście, obecnie jest ich dwóch. Jednak Dexter zabija w okolicy od niedawna. Z kolei Kurt Caldwell okazał się psychopatą mordującym kobiety od lat. Do tej pory na dwoje babka wróżyła. W końcu mógł to być również Edward Olsen, w którego wcielił się Fredric Lehne. Chociaż już wcześniej sądziłem, że to prędzej jest właśnie Kurt i trafiłem.

Jednocześnie wydaje mi się, że Edward jeszcze pokaże swoje mroczne oblicze. Tylko nie jestem pewien, czy to będzie w tym, czy rozwinie skrzydła dopiero w kolejnym sezonie. Miejmy nadzieję, że nie jest tylko serialowym kwiatkiem do kożucha.

Czy Harrison zostanie zniknięty przez Kurta?

Być może Kurtowi przez moment przejdzie przez głowę myśl, żeby uczynić Harrisona swoją kolejną ofiarą. Jednak seryjni mordercy mają swoje wzorce i rzadko od nich odchodzą. Szczególnie wtedy, kiedy przywykli do dającej im satysfakcję metody działania i raczej nie zmieniają tego, kogo zabijają. W przypadku Kurta są to młode kobiety w wieku od 15 do 25 lat.

2021 12 06 133348
Między Kurtem a Harrisonem coś się dzieje, tylko jeszcze nie wiemy, który z nich ma więcej motylów w brzuchu

To tak jakby Ted Bundy w pewnym momencie wymyślił sobie, że będzie mordował mężczyzn. W przypadku zagrożenia takie rzeczy są możliwe, ale po latach rytuałów, kiedy są planowane, wtedy są mało prawdopodobne.

- Reklama -
Shogun oglądaj online serial disney

Dla Kurta morderstwo jest niczym odtwarzanie cały czas tego samego filmu. Wabi do siebie kobietę, trzyma ją kilka dni, w międzyczasie w lokalnym barze puszcza sobie z szafy grającej piosenkę “Runaway” w wykonaniu Dela Shannona i giba się do tego niczym słoń w składzie porcelany. Jego morderstwa są niczym “Dzień świstaka”. Z tym że jemu to pasuje, w przeciwieństwie do bohatera klasycznego filmu. Otwiera drzwi, ofiara wybiega, a on strzela jej w plecy.

Piosenką towarzyszącą odcinkowi piątemu został utwór… Zresztą, posłuchajcie sami

Kiedy jego ostatnia ofiara nie zachowała się typowo, wpadł w popłoch. Dlatego nie sądzę, że morderstwo Harrisona byłoby dla niego satysfakcjonujące. Prędzej czy później ten pomysł przestanie go bawić. Być może nawet nawiąże z Harrisonem jakiegoś rodzaju chorą więź. W końcu niedawno stracił syna, a sam Harrison nie najlepiej dogaduje się z ojcem. Istnieje jeszcze prawdopodobieństwo, że Kurt nie zginie z ręki Angeli czy Dextera, ale właśnie Harrisona.

Dexter wrócił na dobre do starego, dobrego mordowania

Z kolei Dexter tylko szuka wymówki, aby kogoś sobie zamordować. W “Runaway” pod nóż miał pójść diler, ale skończyło się na tym, że wziął się za jego dostawcę. Nasz przyjazny seryjny morderca z sąsiedztwa wmówi sobie wiele, aby dostąpić przyjemności pokrojenia jakiegoś niegodziwcy. Niczym alkoholik, który po latach sięgnął po procenty. Jakkolwiek całe to mordowanie wychodzi mu dosyć średnio i po tym odcinku dobitnie widać, że nieco wyszedł z wprawy.

Angel Batista wrócił i zapewne jeszcze go zobaczymy

Kto nie kocha Angela Batisty? Najpewniej niewielu. Ten sympatyczny policjant z Miami pojawił się w piątym odcinku “Dexter: New Blood”. I muszę przyznać, że nie była to najszczęśliwsza introdukcja. Bohater grany przez Davida Zayasa został wrzucony do scenariusza bez większego pomysłu i nieco na siłę. Aczkolwiek jego obecność cieszy.

2021 12 06 131702
Angel porozmawiał sobie z Angelą, ale o niezbyt anielskich sprawach

Szukając w hotelu syna Kurta Caldwella, Angela i Audrey trafiły na Batistę, kiedy dawał wykład na temat swojej pracy w Miami. Angela, która ma sama problem z seryjnym mordercą grasującym od lat po Iron Lake, zagadała gościa z Miami i przy butelce Budweisera powiedziała mu, z czym musi się zmagać w swoim miasteczku. Od słowa do słowa Batista wspomniał o sprawie z Miami — Trójkowego, który zamordował żonę Dexa, Ritę. Później poszło z górki, bo padło imię siostry Dextera, Debry, a także jego syna, Harrisona. Jednak kobieta w tamtej chwili nie wiedziała, że jej Jim to Dexter. Co zmieniło się niedługo później.

Najmilej byłoby, gdyby wrócił jeszcze Vince Masuka, aby rzucić kilka sprośnych sucharów

Mam to swoje milicyjne przeczucie, że Batista może jeszcze się pojawić. Być może ciekawość przygoni go do Iron Lake. Pewnie bliżej końca finału dziesięcioodcinkowego sezonu.

Angela wie, że Jim to Dexter

I znowu wracam do tego psuja, Harrisona. Młody na imprezie, pod wpływem środków odurzających, powiedział córce Angeli, że jego ojciec nie jest tym, za kogo się podaje. Ciekawość policjantki wzięła górę i sprawdziła swojego chłopaka. Na chwilę przed napisami końcowymi widzimy, jak drukuje nekrolog Dextera. Z zapowiedzi następnego odcinka wiemy, iż zada mu wprost pytanie, dlaczego zmienił tożsamość.

Zapowiedź szóstego odcinka serialu “Dexter: New Blood”

Jakkolwiek Angela jeszcze nie wie, że Dexter to Rzeźnik z zatoki. Z tego, co powiedziała podcasterka, Audrey, do Angeli, podczas wykładu Batisty — ktoś z wydziału był podejrzewany o to, że Rzeźnik mordował tych, którzy wywinęli się sprawiedliwości. Prawdopodobnie po tym jak stwierdzono, że Dexter nie żyje, porzucono dalsze śledztwo w sprawie Rzeźnika. Wszystko do czasu.

Zakładam, że albo Angela zginie, albo Dexter pomoże jej w śledztwie i wytłumaczy policjantce, że gdy był malutki, zabili mu mamę, przez co pochrzaniło mu się w głowie, ale ogólnie spoko z niego koleś. Jakkolwiek nie sądzę, że będą nadal parą. Angela jest zbyt bystra, aby dać się nabrać na bajki sprzedawane jej przez seryjnego mordercę. Chyba, bo ma dwóch pod nosem, a do tej pory tego nie dostrzegła.

2021 12 06 134356
Dla Dextera zacznie się niezły rollercoaster od szóstego odcinka

Jednego jestem niemal pewien w 100%. “Dexter: New Blood” jest prędzej nowym początkiem, aniżeli serialem grzebiącym bohatera czy wysyłającym go za kratki. Dlatego dni Angeli mogą być policzone. Tylko nie sądzę, że zginie z ręki swojego chłopaka. Nadal musimy go lubić i nadal musi mieć możliwość mordowania.

- Reklama -
Ad image

Gdzie obejrzeć “Dexter: New Blood” w Polsce?

Niestety “Dexter: New Blood” jest nadal niedostępny w Polsce w żadnym serwisie strumieniującym. Aby oglądać nowe odcinki serialu, należy mieć wykupioną usługę Showtime, która jest niedostępna w naszym kraju. Jednak dzięki PureVPN można ominąć blokadę i zmienić swoją wirtualną geolokalizację, aby w pełni cieszyć się z przebogatej biblioteki serwisu. Dla tego serialu warto.

Mam nadzieję, że dam się jeszcze nieraz zaskoczyć scenarzystom. Do tej pory, pomimo pomniejszych potknięć, serial ogląda się z niezwykłą przyjemnością. Kolejny odcinek “Dexter: New Blood” już w przyszłą niedzielę.

Oglądaj serial “Dexter: New Blood” w serwisie Showtime ▶

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz