in

SZOKSZOK

Discovery produkuje najwięcej programów telewizyjnych. Netflix i Disney w tyle

discovery 2022 netflix rekord

Discovery jest najpłodniejszym twórcą programów telewizyjnych i wiele wskazuje na to, że firma nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Discovery już w 2020 roku zamówiło rekordową liczbę programów telewizyjnych, a w zeszłym roku tylko podkreśliło pozycję lidera. Według badań Ampere Analysis firma zamówiła w 2021 roku aż 556 widowisk, co stanowi o 153 więcej, aniżeli drugi w zestawieniu ViacomCBS, który w tym samym okresie zamówił 406 tytułów. Netflix zajął trzecie miejsce z 403 produkcjami, a poza podium znalazły się firmy Disney, BBC i Comcast (kontrolujący NBCUniversal) z odpowiednio 387, 373 i 353 zamówionymi programami.

Discovery lider
Discovery produkuje najwięcej programów telewizyjnych.

Właściciel TVN prawdopodobnie w 2022 roku również będzie liderem. Szczególnie jeśli Discovery sfinalizuję fuzję z WarnerMedia. Ma to nastąpić w drugim kwartale bieżącego roku. W zeszłym roku nadal kontrolowane przez AT&T WarnerMedia znalazły się na 7. pozycji wśród firm medialnych, które zamówiły najwięcej programów telewizyjnych.

Rekordowy rok

2021 roku był rekordowy. Firmy posiadające w ofercie serwisy strumieniujące wydały zawrotne 220 miliardów dolarów na produkcję treści. Był to 14% wzrost rok do roku. W roku bieżącym wydatki mają być jeszcze większe i przekroczą 230 miliardów.

Więcej produkcji nieanglojęzycznych

Cieszyć powinni się nie tylko widzowie, ale również twórcy na rynkach poza już dosyć zamurowanymi Stanami Zjednoczonymi. Chociażby w Polsce można się spodziewać wzmożonej produkcji z uwagi na start nowych serwisów strumieniujących, które będą chciały zawalczyć lokalnymi widowiskami o nowych widzów. Te, które już u nas są, nie pozostaną im dłużne, jeśli chcą się liczyć, co jeszcze bardziej nakręci wydatki na treści.

Obecnie w Polsce działają takie serwisy jak Netflix, Prime Video, Apple TV+, Canal+, Player, Viaplay czy HBO GO, które w marcu zostanie zastąpione serwisem HBO Max. Ponadto latem w naszym kraju startuje Disney+ oraz wciąż czekamy na premierę usługi SkyShowtime.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

the fallout film 2022 hbo max premiera gdzie obejrzeć online

Premiera dnia: “The Fallout” na HBO Max

zaglada domu usherów mark hamill netflix serial

Twórca “Nocnej mszy” wraca na Netflix z “Zagładą domu Usherów” z Markiem Hamillem