Deadpool disney
Deadpool to Michael Jackson kina Rated-R. Nie może go zabraknąć w nowym MCU (Twitter: Ryan Reynolds)
in

SUPER!SUPER!

Disney kupił 21st Century Fox: Deapool zostaje?

Nie martwcie się o nic. Deadpool zostaje i trafi do MCU. Potwierdzenie padło z ust samego prezesa Disneya, więc możemy spać spokojnie. Los naszego najemnika jest ugruntowany niesamowitym sukcesem w box office.

Deadpool przy budżecie śmiesznym, jak na film superbohaterski, bo wynoszącym 58 milionów dolarów, przyniósł do kas biletowych zawrotne 783 miliony. Ponadto rozkochał zarówno krytyków, jak i widzów. Sukces komercyjny, pochlebne recenzje i uwielbienie widzów to rzeczy, które nie zawsze idą ze sobą w parze… Właściwie w trójkącie… Triu? Zwał jak zwał.

Co więcej, Deadpool będzie ciągle filmem z kategorią wiekową R, czyli według wytycznej Motion Picture Association of America, widzowie poniżej 17 roku życia będą mogli go obejrzeć w Stanach Zjednoczonych wyłącznie pod nadzorem rodzica lub dorosłego opiekuna. Nie jest to najwyższa kategoria wiekowa – mamy jeszcze NC-17, gdzie nie ma wyproś, bez skończonych 17 lat nie ma wejścia na salę kinową.

O losie Deadpoola zapewnił wspaniałomyślny Bob Iger, który stwierdził – cytuję: To była i jest z całą pewnością marka Marvela. Jakkolwiek sądzimy, że istnieje miejsce dla Marvel-R w stylu Deadpoola. Dopóki informujemy odbiorców, czego mogą się spodziewać, dopóty możemy sobie z tym poradzić.

Ponadto Iger powiedział, że w nowym Disneyu jest przestrzeń dla filmów dla dojrzalszych kinomanów.

Nie powinniśmy się zanadto martwić np. o kolejnego Predatora. Chociaż po przejęciu Marvel Entertainment przez Disneya w wydawnictwie komiksowym miało się nic nie zmienić, a dziś po imprincie dla dorosłych MAX Comics ani słychu, ani widu. Pewne rzeczy na pewno zostaną nieco przetasowane i przystosowane do nowych warunków.

Co zakładam? Że Deadpool zostanie wrzucony do Marvel Cinematic Universe i to od niego zacznie się integrowanie świata mutantów ze światem, który zamieszkują Avengers. Nie będzie to trudne, gdyż powiązania z filmową serią X-Men w pierwszym Deadpoolu są na tyle luźne, że obecność chociażby Colossusa, niczego nie zmienia i jest do przełknięcia. Nie spodziewałbym się jednak w najbliższych latach dynamic duo z Kapitanem Ameryką, gdyż to jest zupełnie inny ton. To byłoby jak mieszanie ognia z wodą. Powiązania będą, ale delikatne i początkowo bardzo ostrożne.

Premiera drugiej części Deadpoola została ustalona na 1 czerwca. W głównej roli ponownie zobaczymy Ryana Reynoldsa, a towarzyszyła mu będzie Zazie Beetz jako Domino oraz… No właśnie, kończę artykuł i dopiero sobie przypomniałem, że Josh Brolin zagra Cable’a. W Avengers: Wojna bez granic wciela się w Thanosa. Cóż… Chyba widzowie będą musieli na to przymknąć oko.;)

Po przejęciu 21st Century Fox przez Disneya – przeczytaj poprzednie artykuły:

Zanim Disney przejął 21st Century Fox – przeczytaj poprzednie artykuły:

Źródło: The Hollywood Reporter

Znajdź nas na Facebooku

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Loading…

Disney przejął 21st Century Fox

Disney przejął 21st Century Fox: co, jak i za ile?

Fantastyczna Czwórka Disney Fox Marvel MCU

Disney kupił 21st Century Fox: będzie nowa Fantastyczna Czwórka?