Deadpool disney
Deadpool to Michael Jackson kina Rated-R. Nie może go zabraknąć w nowym MCU (Twitter: Ryan Reynolds)
in

SUPER!SUPER!

Disney kupił 21st Century Fox: Deapool zostaje?

Nie martwcie się o nic. Deadpool zostaje i trafi do MCU. Potwierdzenie padło z ust samego prezesa Disneya, więc możemy spać spokojnie. Los naszego najemnika jest ugruntowany niesamowitym sukcesem w box office.

Deadpool przy budżecie śmiesznym, jak na film superbohaterski, bo wynoszącym 58 milionów dolarów, przyniósł do kas biletowych zawrotne 783 miliony. Ponadto rozkochał zarówno krytyków, jak i widzów. Sukces komercyjny, pochlebne recenzje i uwielbienie widzów to rzeczy, które nie zawsze idą ze sobą w parze… Właściwie w trójkącie… Triu? Zwał jak zwał.

Co więcej, Deadpool będzie ciągle filmem z kategorią wiekową R, czyli według wytycznej Motion Picture Association of America, widzowie poniżej 17 roku życia będą mogli go obejrzeć w Stanach Zjednoczonych wyłącznie pod nadzorem rodzica lub dorosłego opiekuna. Nie jest to najwyższa kategoria wiekowa – mamy jeszcze NC-17, gdzie nie ma wyproś, bez skończonych 17 lat nie ma wejścia na salę kinową.

O losie Deadpoola zapewnił wspaniałomyślny Bob Iger, który stwierdził – cytuję: To była i jest z całą pewnością marka Marvela. Jakkolwiek sądzimy, że istnieje miejsce dla Marvel-R w stylu Deadpoola. Dopóki informujemy odbiorców, czego mogą się spodziewać, dopóty możemy sobie z tym poradzić.

Ponadto Iger powiedział, że w nowym Disneyu jest przestrzeń dla filmów dla dojrzalszych kinomanów.

Nie powinniśmy się zanadto martwić np. o kolejnego Predatora. Chociaż po przejęciu Marvel Entertainment przez Disneya w wydawnictwie komiksowym miało się nic nie zmienić, a dziś po imprincie dla dorosłych MAX Comics ani słychu, ani widu. Pewne rzeczy na pewno zostaną nieco przetasowane i przystosowane do nowych warunków.

Co zakładam? Że Deadpool zostanie wrzucony do Marvel Cinematic Universe i to od niego zacznie się integrowanie świata mutantów ze światem, który zamieszkują Avengers. Nie będzie to trudne, gdyż powiązania z filmową serią X-Men w pierwszym Deadpoolu są na tyle luźne, że obecność chociażby Colossusa, niczego nie zmienia i jest do przełknięcia. Nie spodziewałbym się jednak w najbliższych latach dynamic duo z Kapitanem Ameryką, gdyż to jest zupełnie inny ton. To byłoby jak mieszanie ognia z wodą. Powiązania będą, ale delikatne i początkowo bardzo ostrożne.

Premiera drugiej części Deadpoola została ustalona na 1 czerwca. W głównej roli ponownie zobaczymy Ryana Reynoldsa, a towarzyszyła mu będzie Zazie Beetz jako Domino oraz… No właśnie, kończę artykuł i dopiero sobie przypomniałem, że Josh Brolin zagra Cable’a. W Avengers: Wojna bez granic wciela się w Thanosa. Cóż… Chyba widzowie będą musieli na to przymknąć oko.;)

Po przejęciu 21st Century Fox przez Disneya – przeczytaj poprzednie artykuły:

Zanim Disney przejął 21st Century Fox – przeczytaj poprzednie artykuły:

Źródło: The Hollywood Reporter

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Disney przejął 21st Century Fox

Disney przejął 21st Century Fox: co, jak i za ile?

Fantastyczna Czwórka Disney Fox Marvel MCU

Disney kupił 21st Century Fox: będzie nowa Fantastyczna Czwórka?