disney + plus 100
Disney+ ma 100 milionów subskrybentów
in

SUPER!SUPER!

Disney+ ma 100 milionów subskrybentów. Disney goni Netflix jak burza

Disney+ ma już 100 milionów subskrybentów, a z Hulu i ESPN+ firma ma 151 milionów użytkowników. To już tylko 52 miliony mniej niż Netflix.

W zeszłym tygodniu założyłem, że niedługo po finale pierwszego sezonu serialu “WandaVision” Disney ogłosi, iż Disney+ przebije się przez granicę 100 milionów użytkowników płacących za serwis. I jak zakładałem, tak się stało. Serwis po 16 miesiącach działania osiągnął więcej niż jakakolwiek konkurencyjna usługa w tak krótkim czasie.

Prezes Disneya, Bob Chapek, ogłosił podczas wirtualnego zgromadzenia akcjonariuszy, że już 100 milionów użytkowników opłaca Disney+. Kiedy dodać do tego 39,4 miliony użytkowników Hulu i 12,1 milionów subskrybentów płacących za ESPN+, Disney ma w sumie 151,5 milionów opłacanych kont dookoła swoich mediów strumieniujących. Dla porównania Netflix od 2007 roku zdołał przyciągnąć do siebie 203,7 miliony subskrybentów.

największe serwisu streamingowe disney+ netflix hulu hbo max amazon prime video

Disney jeszcze mocniej zawalczy o widzów

Ogłoszono, iż ten niesamowity wynik zainspirował firmę do jeszcze znaczniejszego zaangażowania w media strumieniujące. Ma to zaowocować zwiększeniem inwestycji w serwis. Firma będzie tworzyła więcej filmów i seriali, zachowując przy tym ich wysoką jakość. Disney stawia sobie za cel, aby produkować ponad 100 nowości rocznie. Będą je realizowały filmowe i animacyjne studia Disneya, Pixar, Marvel Studios, Lucasfilm oraz National Geographic.

Kolejnym wielkim wydarzeniem będzie osiągnięcie kamienia milowego, którym jest 150, a później 200 milionów subskrybentów. Co nie jest nierealne, biorąc pod uwagę ostatnie ruchy Disneya. Serwis rośnie na rynkach, na których jest już dostępny, a jednocześnie sukcesywnie pojawia się w kolejnych krajach (premiera Disney+ w Polsce jeszcze w tym roku).

Ponadto firma uruchomiła niedawno pakiet Star, który ma przyciągnąć do siebie starszych widzów. Dostaną oni między innymi serialowego “Obcego” i wiele innych mocno wyczekiwanych produkcji. Poza filmami i serialami stworzonymi specjalnie dla Star, niemałą cegiełkę do pakietu dołożą FX, Hulu, 20th Television, ABC Entertainment, ABC Signature i wytwórnie filmowe 20th Century Studios oraz Searchlight Pictures.

disney netflix

Najbliższą wielką premierą w serwisie będzie serial od Marvel Studios – “The Falcon and the Winter Soldier”, który pojawi się na Disney+ już 19 marca 2021 roku.

Źródło: Deadline

Komentarze

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

wandavision recenzja serial disney plus
7/10

“WandaVision” – sezon 1 – recenzja serialu

atomówki serial aktorki obsada the powerpuff girls

Oto serialowe Atomówki! Dorosłe bohaterki nie chcą ratować świata