disney + plus 100
Disney+ ma 100 milionów subskrybentów
in

SUPER!SUPER!

Disney+ ma 100 milionów subskrybentów. Disney goni Netflix jak burza

Disney+ ma już 100 milionów subskrybentów, a z Hulu i ESPN+ firma ma 151 milionów użytkowników. To już tylko 52 miliony mniej niż Netflix.

W zeszłym tygodniu założyłem, że niedługo po finale pierwszego sezonu serialu “WandaVision” Disney ogłosi, iż Disney+ przebije się przez granicę 100 milionów użytkowników płacących za serwis. I jak zakładałem, tak się stało. Serwis po 16 miesiącach działania osiągnął więcej niż jakakolwiek konkurencyjna usługa w tak krótkim czasie.

Prezes Disneya, Bob Chapek, ogłosił podczas wirtualnego zgromadzenia akcjonariuszy, że już 100 milionów użytkowników opłaca Disney+. Kiedy dodać do tego 39,4 miliony użytkowników Hulu i 12,1 milionów subskrybentów płacących za ESPN+, Disney ma w sumie 151,5 milionów opłacanych kont dookoła swoich mediów strumieniujących. Dla porównania Netflix od 2007 roku zdołał przyciągnąć do siebie 203,7 miliony subskrybentów.

największe serwisu streamingowe disney+ netflix hulu hbo max amazon prime video

Disney jeszcze mocniej zawalczy o widzów

Ogłoszono, iż ten niesamowity wynik zainspirował firmę do jeszcze znaczniejszego zaangażowania w media strumieniujące. Ma to zaowocować zwiększeniem inwestycji w serwis. Firma będzie tworzyła więcej filmów i seriali, zachowując przy tym ich wysoką jakość. Disney stawia sobie za cel, aby produkować ponad 100 nowości rocznie. Będą je realizowały filmowe i animacyjne studia Disneya, Pixar, Marvel Studios, Lucasfilm oraz National Geographic.

Kolejnym wielkim wydarzeniem będzie osiągnięcie kamienia milowego, którym jest 150, a później 200 milionów subskrybentów. Co nie jest nierealne, biorąc pod uwagę ostatnie ruchy Disneya. Serwis rośnie na rynkach, na których jest już dostępny, a jednocześnie sukcesywnie pojawia się w kolejnych krajach (premiera Disney+ w Polsce jeszcze w tym roku).

Ponadto firma uruchomiła niedawno pakiet Star, który ma przyciągnąć do siebie starszych widzów. Dostaną oni między innymi serialowego “Obcego” i wiele innych mocno wyczekiwanych produkcji. Poza filmami i serialami stworzonymi specjalnie dla Star, niemałą cegiełkę do pakietu dołożą FX, Hulu, 20th Television, ABC Entertainment, ABC Signature i wytwórnie filmowe 20th Century Studios oraz Searchlight Pictures.

disney netflix

Najbliższą wielką premierą w serwisie będzie serial od Marvel Studios – “The Falcon and the Winter Soldier”, który pojawi się na Disney+ już 19 marca 2021 roku.

Źródło: Deadline

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

wandavision recenzja serial disney plus
7/10

“WandaVision” – sezon 1 – recenzja serialu

atomówki serial aktorki obsada the powerpuff girls

Oto serialowe Atomówki! Dorosłe bohaterki nie chcą ratować świata