Shogun oglądaj online serial disney

Disney Plus na początku pojawi się w krajach, w których streaming ma się najlepiej

Dariusz Filipek
1 min czytania
Jednym z pierwszych rynków, na których pojawi się Disney Plus, będzie Australia i Nowa Zelandia (Disney Plus, stock)

Z ostatniej chwili

Wybór Australii i Nowej Zelandii na jedne z pierwszych rynków, na których ma wystartować Disney Plus, jest nieprzypadkowy.

Disney Plus wystartuje 12 listopada w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Holandii. Tydzień później zadebiutuje w Australii i Nowej Zelandii, gdzie płatna telewizja już przegrała ze streamingiem. Podobnie rzecz ma się w Azji Wschodniej, w tym w Tajlandii i Singapurze, a Malezja jest temu bliska. Także w Europie Zachodniej – Danii, Norwegii i Wielkiej Brytanii, serwisy SVOD radzą sobie bardzo dobrze w starciu z płatną telewizją.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Disney wybiera na start najbardziej intratne rynki, na których może najwięcej ugrać i przyczynić się do wyhamowania wzrostów Netflixa. Dokładne dane dotyczące ekspansji serwisu Disney Plus nie są wciąż znane. Na tę chwilę dostępne są dosyć ogólnikowe plany premier na poszczególnych terytoriach.

Na rynkach Europy Zachodniej i w najbardziej intratnych krajach Azji Wschodniej Disney Plus wystartuje do marca 2020 roku. W mniej rozwiniętych państwach Azji Wschodniej serwis może czekać z premierą nawet przez dwa lata od premiery w Stanach Zjednoczonych. W krajach Europy Wschodniej zacznie się pojawiać od października 2020 roku i ekspansja w regionie może potrwać nawet rok. Serwis również w Ameryce Łacińskiej zacznie startować od października 2020 roku.

Niestety ciągle nie znamy daty premiery Disney Plus w Polsce. Ciężko powiedzieć, do której grupy krajów Europy zostaliśmy zaliczeni.

Poza usługą Disneya na rynku pojawią się niedługo również inne serwisy – Apple TV+, HBO Max oraz nienazwany jeszcze streaming NBCUniversal.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja

Źródło: Media Play News

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

TEMATY:
Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x