disney plus w europie europa
Disney Plus w Europie
in

SUPER!SUPER!

Disney Plus w Europie: 5 milionów pobrań w pierwszy dzień

Disney Plus zadebiutował trzy dni temu w kilku europejskich krajach i już dziś można mówić, że premiera serwisu okazała się wielkim sukcesem.

Disney Plus 24 marca wystartował w Austrii, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Hiszpanii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, a niedługo pojawi się we Francji. W Polsce serwis zadebiutuje dopiero w 2021 roku.

Już dziś można mówić o wielkim sukcesie tej platformy strumieniującej filmy i seriale. Aplikacja serwisu została pobrana aż 5 milionów razy w ciągu doby – podaje firma analityczna App Annie. Najwięcej użytkowników serwis znalazł w Niemczech, a niewiele mniej w Wielkiej Brytanii. Na dalszych pozycjach znalazły się Hiszpania i Włochy.

Disney Plus w Europie
Disney Plus w Europie

Być może pewien wpływ na tak duże zainteresowanie ma fakt, iż z uwagi na pandemię koronawirusa wiele osób spędza czas głównie w domach i szuka sposobów na zabicie czasu. Jakkolwiek nie umniejsza to świetnego wyniku osiągniętego przez serwis, który oferuje popularne widowiska Disneya, Marvela, National Geographic, Pixara i filmy oraz seriale związane ze światem Gwiezdnych wojen.

Tym samym można się spodziewać, że do dziś serwis przebił się przez magiczną granicę 40 milionów subskrybentów.

Do tej pory Disney Plus był na siódmej pozycji wśród aplikacji (niezwiązanych z grami) pod względem wydatków konsumenckich. Wraz z pojawieniem się tego w serwisu streamingowego w kolejnych krajach zapewne awansuje on wyżej.

disney plus europa

Użytkownicy korzystający z aplikacji Disney Plus spędzają z serwisem średnio 3 godziny i 10 minut miesięcznie. Dla porównania użytkownicy Netflixa spędzają w aplikacji średnio 4 godziny i 20 minut miesięcznie, a w Hulu 3 godziny i 20 minut miesięcznie.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

defending jacob serial chris evans apple tv plus

Defending Jacob, czyli Chris Evans w kryminalnym serialu Apple TV Plus

Obsesja Eve sezon 3 zwiastun

Obsesja Eve – sezon trzeci i najgorsze rozstanie w dziejach