Disney powoli żegna się z twardymi nośnikami i skupia się na Disney+

Dariusz Filipek
Dariusz Filipek 11 wyświetleń
1 min czytania
Disney powoli żegna się z twardymi nośnikami i skupia się na Disney+

Disney znacząco uszczupli bibliotekę produkcji na płytach 4K UHD. Firma chce się skupić na strumieniowaniu treści poprzez swoje serwisy – Disney+, ESPN+, Hulu, a od przyszłego roku również na nowym serwisie Star.

Chociaż poprzedni prezes Disneya, Bob Iger, twierdził kilka miesięcy temu, iż twarde nośniki nigdzie się nie wybierają, to po zmianie warty, zmienia się również filozofia firmy. Według Digital Bits Disney nie ma w planach wspierać płyt 4K UHD. Wyjątkami mogą być produkcje Pixara, filmy osadzone w świecie “Gwiezdnych wojen” oraz hity Marvel Studios. Jednak powinniśmy się już teraz nastawić na to, że nowe wydania “Podziemnego kręgu” czy “Obcego” na 4K UHD to coś, co się już raczej nie wydarzy.

Disney skupia się na mediach strumieniujących

Żyjemy w rzeczywistości, w której coraz mniej osób ścieli półki z pudełkowymi wydaniami filmów. Z kolei strumieniowanie filmów i seriali poprzez Netflix, HBO GO czy Amazon Prime Video, stało się rzeczą powszechną. Dla większości z nas wygodniej jest wypożyczyć lub kupić film w serwisie Chili, aniżeli kupić go na płycie.

Disney dwoi się i troi, by gonić za tym trendem i zamiast inwestować w produkcję i promocję krążków, woli skupić się na budowaniu potęgi w obrębie mediów strumieniujących. Sukces familijnego Disney+, mocna marka ESPN+ i bardzo dobrze radzące sobie w Stanach Zjednoczonych Hulu, to przykłady na to, że firma idzie w dobrym kierunku. W przyszłym roku Disney wystartuje z międzynarodowym serwisem Star, który ma zacementować pozycję korporacji, która chce oferować widzom również dojrzalsze treści.

Nie wszystko stracone

Chociaż sam Disney nie ma zamiaru wydawać na 4K UHD “Prawdziwych kłamstw” czy “Francuskiego łącznika”, to firma może udzielić licencji zewnętrznym dystrybutorom, którzy hipotetycznie mogą być zainteresowani wypuszczeniem w świat takich wydań.

Obecnie czekamy na “Kevina samego w domu” oraz “Hokus pokus”, które w przyszłym miesiącu pojawią się na płytach w formacie 4K UHD w Stanach Zjednoczonych. Plany wydawnicze na przyszły rok są na tę chwilę wielką niewiadomą.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x