disney rekord 2019 wytwórnia
Prezes i szef rady nadzorczej Disneya Bob Iger (źródło: stock; edycja: Popkulturyści)
in

Disney zaliczył kolejny rekord w 2019 roku

Disney w tym roku bije rekord za rekordem. Kolejną wielką rzeczą, którą może się pochwalić wytwórnia filmowa z Burbank, jest fakt, iż firma na długo przed końcem roku ma rekordową liczbę filmów z miliardem na koncie.

Dla Disneya to będzie wyjątkowo historyczny rok. Firma przejęła większość aktywów 21st Century Fox. W tym roku startuje serwis streamingowy Disney+, w którym przedsiębiorstwo upatruje swoją przyszłość. Avengers: Koniec gry został najlepiej zarabiającym filmem w dziejach.

Pięć filmów Disneya zarobiło więcej niż miliard dolarów w 2019 roku

Do tego wszystkiego dochodzi fakt, iż wytwórnia filmowa Disneya jako pierwsza w historii ma aż pięć filmów, które przyniosły do kas biletowych więcej niż miliard dolarów. Rekord udało się osiągnąć dzięki Toy Story 4, które wreszcie przebiło się przez magiczną granicę miliarda dolarów wpływów.

Pięć najlepiej zarabiających filmów Disneya w 2019 roku*:

  1. Avengers: Koniec gry – 2,795 miliardy dolarów
  2. Król Lew – 1,348 miliard dolarów
  3. Kapitan Marvel – 1,128 miliard dolarów
  4. Aladyn – 1,035 miliard dolarów
  5. Toy Story 4 – 1,002 miliard dolarów

Ciekawostką jest fakt, iż pięć z sześciu najlepiej zarabiających w tym roku filmów zostało wypuszczonych przez Disneya, a Spider-Man: Daleko od domu od Sony, który zarobił 1,1 miliard dolarów, był koprodukowany przez Marvel Studios, czyli firmę należącą do Disneya. Mamy dopiero sierpień i wiele wskazuje na to, że do tego grona zawita przynajmniej jeszcze jeden film. Przed nami trzy filmowe premiery, które zapewne uczynią ten rekordowy rok jeszcze lepszym.

  • Czarownica 2 – 18 października
  • Kraina Lodu 2 – 22 listopada
  • Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie – 20 grudnia

Jedyną porażką wytwórni w tym roku jest Dumbo. Film bez uwzględnienia kosztów promocji kosztował studio 170 milionów dolarów, a przyniósł do kas biletowych 352 miliony dolarów.

*Dane: Box Office Mojo do 16 sierpnia 2019 roku

Źródło: Deadline

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

quentin tarantino bruce lee rasista Kareem Abdul-Jabbar pewnego razu w hollywood

Quentin Tarantino jest rasistą? Tak sugeruje przyjaciel Bruce’a Lee

The Girl From Plainville serial

The Girl From Plainville – powstanie serial o SMS-owej zabójczyni