Disney Rosja wojna kina
in ,

Disney nie pokaże swoich filmów w rosyjskich kinach

Putin musi obejść się bez Myszki Miki. Disney wycofuje się z dystrybucji kolejnych filmów w Rosji.

Gdyby Myszka Miki miała pojawić się na dniach w kinach, to widownia w Rosji nie obejrzałaby jej przygód na dużych ekranach. Chociaż taka premiera nie jest przewidziana, to Rosjanie i tak muszą się obejść smakiem, gdyż produkcje, które Disney przygotował na kolejne tygodnie, nie będą biały premiery w państwie, które brutalnie najechało Ukrainę.

To kolejny gest solidarności z Ukrainą i symboliczny, ale mocny głos sprzeciwu świata kultury przeciwko wojennym działaniom Rosji w Ukrainie.

Disney posiada największe i najbardziej wpływowe studio filmowe. Firma oficjalnie zapowiedziała, iż wstrzymuje dystrybucję swoich filmów w kinach w Rosji.

Biorąc pod uwagę niesprowokowaną inwazję na Ukrainę i tragiczny kryzys humanitarny, wstrzymujemy wypuszczanie filmów kinowych w Rosji, w tym nadchodzącego “To nie wypada” wyprodukowanego przez Pixar”oświadczył rzecznik Disneya i zaznaczył, że “Będziemy podejmowali przyszłe decyzje biznesowe na podstawie zmieniającej się sytuacji”.

Disney współpracuje ze swoimi partnerami z organizacji pozarządowych w celu udzielenia pilnej pomocy i innej ochrony humanitarnej uchodźcom, którzy musieli uciekać z kraju w wyniku ataku wojskowego.

Nieuzasadniona wojskowa inwazja Rosji na Ukrainę została potępiona przez wiele narodów na całym świecie i wywołała serię wyniszczających sankcji gospodarczych wymierzonych w Rosję.

activision blizzard promo

Akcjonariusz pozywa Activision Blizzard w związku ze sprzedażą firmy Microsoftowi

Zarząd Activision Blizzard stanął w obliczu pozwu akcjonariusza twierdzącego, że sprzedaż firmy Microsoftowi narusza prawo giełdowe. CZYTAJ WIĘCEJ ▶

Disney nie jest jedyną wielką firmą ze świata rozrywki, która głośno sprzeciwia się wojnie wywołanej za naszą wschodnią granicą. Netflix zapowiedział, że nie podporządkuje się propagandowemu prawu medialnemu; Rosja została wykluczona z Eurowizji; a ukraińscy artyści wystosowali apel o bojkot rosyjskiej kinematografii. To zaledwie kilka z wielu zdarzeń, które miały miejsce w ostatnich dniach.

Chociaż rosyjski rynek filmowy nie jest kluczowy dla powodzenia filmów Disneya, to nierzadko dystrybuowane tam filmy przynosiły znaczące przychody. Warto tu wspomnieć o jednym z największych hitów firmy, którym było widowisko “Avengers: Koniec gry” – produkcja Marvel Studios uzyskała przy kinowych kasach biletowych w Rosji około 46 milionów dolarów.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Netflix Rosja 2022

Netflix odmawia Rosji prezentowania w serwisie propagandy

rosja kina batman morbius

“Batman” i “Morbius” nie dla Rosjan. Kolejne filmy bez premier w Rosji