Shogun oglądaj online serial disney

Disney nie pokaże swoich filmów w rosyjskich kinach

Dariusz Filipek
1 min czytania

Z ostatniej chwili

Putin musi obejść się bez Myszki Miki. Disney wycofuje się z dystrybucji kolejnych filmów w Rosji.

Gdyby Myszka Miki miała pojawić się na dniach w kinach, to widownia w Rosji nie obejrzałaby jej przygód na dużych ekranach. Chociaż taka premiera nie jest przewidziana, to Rosjanie i tak muszą się obejść smakiem, gdyż produkcje, które Disney przygotował na kolejne tygodnie, nie będą biały premiery w państwie, które brutalnie najechało Ukrainę.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

To kolejny gest solidarności z Ukrainą i symboliczny, ale mocny głos sprzeciwu świata kultury przeciwko wojennym działaniom Rosji w Ukrainie.

Disney posiada największe i najbardziej wpływowe studio filmowe. Firma oficjalnie zapowiedziała, iż wstrzymuje dystrybucję swoich filmów w kinach w Rosji.

Biorąc pod uwagę niesprowokowaną inwazję na Ukrainę i tragiczny kryzys humanitarny, wstrzymujemy wypuszczanie filmów kinowych w Rosji, w tym nadchodzącego “To nie wypada” wyprodukowanego przez Pixar”oświadczył rzecznik Disneya i zaznaczył, że “Będziemy podejmowali przyszłe decyzje biznesowe na podstawie zmieniającej się sytuacji”.

Disney współpracuje ze swoimi partnerami z organizacji pozarządowych w celu udzielenia pilnej pomocy i innej ochrony humanitarnej uchodźcom, którzy musieli uciekać z kraju w wyniku ataku wojskowego.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja

Nieuzasadniona wojskowa inwazja Rosji na Ukrainę została potępiona przez wiele narodów na całym świecie i wywołała serię wyniszczających sankcji gospodarczych wymierzonych w Rosję.

activision blizzard promo

Akcjonariusz pozywa Activision Blizzard w związku ze sprzedażą firmy Microsoftowi

Zarząd Activision Blizzard stanął w obliczu pozwu akcjonariusza twierdzącego, że sprzedaż firmy Microsoftowi narusza prawo giełdowe. CZYTAJ WIĘCEJ ▶

Disney nie jest jedyną wielką firmą ze świata rozrywki, która głośno sprzeciwia się wojnie wywołanej za naszą wschodnią granicą. Netflix zapowiedział, że nie podporządkuje się propagandowemu prawu medialnemu; Rosja została wykluczona z Eurowizji; a ukraińscy artyści wystosowali apel o bojkot rosyjskiej kinematografii. To zaledwie kilka z wielu zdarzeń, które miały miejsce w ostatnich dniach.

Chociaż rosyjski rynek filmowy nie jest kluczowy dla powodzenia filmów Disneya, to nierzadko dystrybuowane tam filmy przynosiły znaczące przychody. Warto tu wspomnieć o jednym z największych hitów firmy, którym było widowisko “Avengers: Koniec gry” – produkcja Marvel Studios uzyskała przy kinowych kasach biletowych w Rosji około 46 milionów dolarów.

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x