Ad image

100 milionów użytkowników Disney+ w 2020 roku?

Dariusz Filipek
3 min czytania
Disney+ będzie miał 100 milionów użytkowników w 2020 roku?

Z ostatniej chwili

Zanim Disney+ wystartował, ówczesny prezes firmy, Bob Iger zakładał, że do 2024 roku serwis powinien mieć między 60 a 90 milionów subskrybentów. Mamy drugą połowę 2020 roku i streaming Disneya ma już 54,5 miliony użytkowników. Czy jest szansa przebić się w tym roku przez magiczną granicę 100 milionów?

Chociaż wiele biznesów Disneya wciąż kuleje z powodu koronawirusa, to Disney+ nie tylko oparł się pandemii, a wręcz na niej skorzystał. Miliony widzów w krajach, w których serwis jest już dostępny, sięgnęło po ofertę Disneya. Pomogła w tym nie tylko biblioteka, siła marki, ale również niska cena – Disney+ w Stanach Zjednoczonych to koszt 6,99 dolarów miesięcznie lub 69,99 rocznie. Najtańsza subskrypcja Netflixa kosztuje tam 8,99 dolarów.

- Reklama -
Ad image

Disney+ na nowych rynkach

Usługa została niedawno uruchomiona w Japonii, co zapewne już teraz znacząco wpłynęło na liczbę abonentów, których według ostatnich informacji było 54,5 miliony. Jakkolwiek tegoroczna ekspansja serwisu się jeszcze nie zakończyła. Disney+ pojawi się we wrześniu w Skandynawii, Belgii, Luksemburgu oraz w Portugalii. Później ma wystartować w Ameryce Łacińskiej, która jest niecnym kąskiem, gdyż przykładowo Netflix ma w tym regionie około 34 miliony subskrybentów. Niestety serwis w Polsce pojawi się dopiero w 2021 roku. Dokładna data premiery nie jest znana.

Ponadto w serwisie w lipcu pojawił się musical “Hamilton”, który według Boba Chapeka, prezesa Disneya, przyciągnął wielu nowych subskrybentów i odegrał znaczącą rolę w rozwoju serwisu.

Disnney+ i koronawirus

Osobną sprawą jest to, czy pandemia koronawirusa wciąż będzie przyciągała równie mocno nowych widzów, jeśli nie będzie ustępowała, a według niektórych specjalistów ma się nasilić jesienią. Gdyby jednak ustąpiła, to być może część użytkowników ograniczy subskrypcje w serwisach streamingowych. Nawet Netflix przewiduje, że trzeci kwartał 2020 roku nie będzie dla firmy najlepszy. Ponadto może dojść do zmęczenia użytkowników oglądaniem kolejnych filmów i seriali.

100 milionów pęknie?

Pozostaje odpowiedź na pytanie, czy do końca 2020 roku Disney+ przebije się przez magiczną granicę 100 milionów użytkowników. I raczej nie będzie to miało miejsca. Zapewne zyska wielu, a jeśli faktycznie wystartuje w tym roku w Ameryce Łacińskiej, to możn nawet dobije do 80 milionów, ale 100 milionów jest nierealne.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz