disney+plus liczba użytkowników 2020 rok
Disney+ będzie miał 100 milionów użytkowników w 2020 roku?
in

SUPER!SUPER!

100 milionów użytkowników Disney+ w 2020 roku?

Zanim Disney+ wystartował, ówczesny prezes firmy, Bob Iger zakładał, że do 2024 roku serwis powinien mieć między 60 a 90 milionów subskrybentów. Mamy drugą połowę 2020 roku i streaming Disneya ma już 54,5 miliony użytkowników. Czy jest szansa przebić się w tym roku przez magiczną granicę 100 milionów?

Chociaż wiele biznesów Disneya wciąż kuleje z powodu koronawirusa, to Disney+ nie tylko oparł się pandemii, a wręcz na niej skorzystał. Miliony widzów w krajach, w których serwis jest już dostępny, sięgnęło po ofertę Disneya. Pomogła w tym nie tylko biblioteka, siła marki, ale również niska cena – Disney+ w Stanach Zjednoczonych to koszt 6,99 dolarów miesięcznie lub 69,99 rocznie. Najtańsza subskrypcja Netflixa kosztuje tam 8,99 dolarów.

Disney+ na nowych rynkach

Usługa została niedawno uruchomiona w Japonii, co zapewne już teraz znacząco wpłynęło na liczbę abonentów, których według ostatnich informacji było 54,5 miliony. Jakkolwiek tegoroczna ekspansja serwisu się jeszcze nie zakończyła. Disney+ pojawi się we wrześniu w Skandynawii, Belgii, Luksemburgu oraz w Portugalii. Później ma wystartować w Ameryce Łacińskiej, która jest niecnym kąskiem, gdyż przykładowo Netflix ma w tym regionie około 34 miliony subskrybentów. Niestety serwis w Polsce pojawi się dopiero w 2021 roku. Dokładna data premiery nie jest znana.

Ponadto w serwisie w lipcu pojawił się musical “Hamilton”, który według Boba Chapeka, prezesa Disneya, przyciągnął wielu nowych subskrybentów i odegrał znaczącą rolę w rozwoju serwisu.

Disnney+ i koronawirus

Osobną sprawą jest to, czy pandemia koronawirusa wciąż będzie przyciągała równie mocno nowych widzów, jeśli nie będzie ustępowała, a według niektórych specjalistów ma się nasilić jesienią. Gdyby jednak ustąpiła, to być może część użytkowników ograniczy subskrypcje w serwisach streamingowych. Nawet Netflix przewiduje, że trzeci kwartał 2020 roku nie będzie dla firmy najlepszy. Ponadto może dojść do zmęczenia użytkowników oglądaniem kolejnych filmów i seriali.

100 milionów pęknie?

Pozostaje odpowiedź na pytanie, czy do końca 2020 roku Disney+ przebije się przez magiczną granicę 100 milionów użytkowników. I raczej nie będzie to miało miejsca. Zapewne zyska wielu, a jeśli faktycznie wystartuje w tym roku w Ameryce Łacińskiej, to możn nawet dobije do 80 milionów, ale 100 milionów jest nierealne.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Peninsula recenzje premiera budżet box office

“Peninsula” wielkim hitem pomimo kinowego reżimu sanitarnego

cinema city otwiera kina 22 lipca promocje

Cinema City otwiera się 22 lipca. Oto co powinniście wiedzieć