diuna zwiastun
Zwiastun filmu "Diuna"
in

SUPER!SUPER! Na czasieNa czasie

“Diuna” zapowiada się bardziej na kolejne “Gwiezdne wojny” niż na “Diunę”

Właśnie przestałem czuć większe zainteresowanie nadchodzącą wielkimi krokami adaptacją “Diuny” Franka Herberta.

“Diuna” dostała przyzwoity zwiastun, który najpewniej trafi w gust masowej widowni, ale ze swojej strony muszę napisać, że mnie nie porwał. Miałem wrażenie, że oglądam zapowiedź kolejnego spin-offu “Gwiezdnych wojen”, aniżeli adaptację powieści Herberta. Wiem, że to tylko marketing i najpewniej wytwórnia nie chce powtórzyć promocyjnej wtopy, którą był inny film Denisa Villeneuve’a, czyli “Blade Runner 2049”, ale nie potrafię nie zauważyć, że popcornowa narracja, momentami wręcz komiksowa, bije nieprzyjemnie z ekranu. Nie mam nic do kina popcornowego czy adaptacji opowieści o superbohaterach, jednak nie pasuje mi taki styl w przypadku tego filmu.

Na szczęście w kinie mogę mieć okazję przyjemnie się rozczarować. Jeśli nic się nie zmieni, to film trafi do polskich kin 18 grudnia. Denis Villeneuve wraz z Erickiem Rothem i Jonem Spaihtsem jest współautorem scenariusza.

“Diuna” zabierze widzów w odległą przyszłość, gdzie na pustynnej planecie Arrakis wydobywany jest melanż, który przedłuża życie i pozwala na międzygwiezdne podróże. Władanie nad planetą zapewni władanie nad wszechświatem. W filmie zobaczymy m.in.: Timotheego Chalameta, Zendayę, Rebeccę Ferguson, Jasona Momoę, Josha Brolina, Davida Bautistę, Oscara Isaaca oraz Stellana Skarsgarda.

Wybieracie się do kin na “Diunę” czy odpuścicie sobie ten film? Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o tym zwiastunie i czego spodziewacie się po widowisku.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Mulan bojkot

Niektórzy widzowie to cymbały. Bojkot “Mulan” na IMDB to niskie zachowanie

halle berry bryan singer x-men

Halle Berry o konflikcie z Bryanem Singerem. Na planie “X-Men” bywało gorąco