The Boys sezon 4

Doktor Strange in the Multiverse of Madness traci reżysera. Scott Derrickson nie nakręci filmu dla Marvela

Dariusz Filipek
2 min czytania
Doctor Srange in the Multiverse of Madness stracił reżysera (Yahoo, Marvel Studios)

Z ostatniej chwili

Scott Derrickson poinformował na Twitterze, że jego przygoda z Marvel Studios się zakończyła. Reżyser Doktora Strange’a nie nakręci kontynuacji, więc Doctor Strange in the Multiverse of Madness jest chwilowo bez reżysera.

Scott Derrickson wcześniej wyrażał irytację faktem, iż terminy w Marvel Studios są nieludzko napięte. Chociaż sam reżyser nie podaje tego jako powód rezygnacji z pracy nad filmem Doctor Strange in the Multiverse of Madness, a posiłkuje się grzecznym i powtarzanym co rusz przez różnych filmowców stwierdzeniem, iż poszło o “różnice artystyczne”, to najpewniej nie wytrzymał tempa pracy narzuconego mu przez Kevina Feige.

- Reklama -
Ad image

Przedstawiciel Marvela zakomunikował redakcji Variety, że firma jest wdzięczna Scottowi Derricksonowi za jego wkład w Marvel Cinematic Universe. Decyzja miała być najlepszym wyjściem dla obydwóch stron. Zdjęcia do filmu mają ruszyć w maju i nawet rezygnacja dotychczasowego reżysera nie powinna zakłócić procesu twórczego. Obecnie Marvel Studios szuka kogoś na miejsce Scotta Derricksona.

Scott Derrickson jest niezwykle utalentowanym reżyserem, który udowodnił nieraz, że nie ma dziś w Hollywood wielu tak solidnych twórców jak on, kiedy przychodzi do kręcenia horrorów.

Spod jego ręki wyszły takie produkcje jak Zbaw nas od złego, Egzorcyzmy Emily Rose czy Sinister. Być może nie stało się nic strasznego. Artysta wróci do korzeni, zamiast męczyć się w miejscu, w którym źle mu się pracuje i zaserwuje nam w przyszłości kolejną mrożącą krew w żyłach historię. Z kolei Marvel Studios zapewne bez większego problemu znajdzie kogoś na jego miejsce. Scott Derrickson pozostanie producentem wykonawczym widowiska superbohaterskiego. Wbrew pozorom to może się sprowadzić do tego, że jego rola przy produkcji będzie żadna.

Premiera Doctor Strange in the Multiverse of Madness ma odbyć się 7 maja 2021 roku, a film ma być powiązany z serialem WandaVision.

Źródło: Variety

- Reklama -
Skazana Max serial

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz