in

SMUTNESMUTNE

Doktor Strange in the Multiverse of Madness traci reżysera. Scott Derrickson nie nakręci filmu dla Marvela

doctor strange in the multiverse of madness reżyser scott derrickson marvel
Doctor Srange in the Multiverse of Madness stracił reżysera (Yahoo, Marvel Studios)

Scott Derrickson poinformował na Twitterze, że jego przygoda z Marvel Studios się zakończyła. Reżyser Doktora Strange’a nie nakręci kontynuacji, więc Doctor Strange in the Multiverse of Madness jest chwilowo bez reżysera.

Scott Derrickson wcześniej wyrażał irytację faktem, iż terminy w Marvel Studios są nieludzko napięte. Chociaż sam reżyser nie podaje tego jako powód rezygnacji z pracy nad filmem Doctor Strange in the Multiverse of Madness, a posiłkuje się grzecznym i powtarzanym co rusz przez różnych filmowców stwierdzeniem, iż poszło o “różnice artystyczne”, to najpewniej nie wytrzymał tempa pracy narzuconego mu przez Kevina Feige.

Przedstawiciel Marvela zakomunikował redakcji Variety, że firma jest wdzięczna Scottowi Derricksonowi za jego wkład w Marvel Cinematic Universe. Decyzja miała być najlepszym wyjściem dla obydwóch stron. Zdjęcia do filmu mają ruszyć w maju i nawet rezygnacja dotychczasowego reżysera nie powinna zakłócić procesu twórczego. Obecnie Marvel Studios szuka kogoś na miejsce Scotta Derricksona.

Scott Derrickson jest niezwykle utalentowanym reżyserem, który udowodnił nieraz, że nie ma dziś w Hollywood wielu tak solidnych twórców jak on, kiedy przychodzi do kręcenia horrorów.

Spod jego ręki wyszły takie produkcje jak Zbaw nas od złego, Egzorcyzmy Emily Rose czy Sinister. Być może nie stało się nic strasznego. Artysta wróci do korzeni, zamiast męczyć się w miejscu, w którym źle mu się pracuje i zaserwuje nam w przyszłości kolejną mrożącą krew w żyłach historię. Z kolei Marvel Studios zapewne bez większego problemu znajdzie kogoś na jego miejsce. Scott Derrickson pozostanie producentem wykonawczym widowiska superbohaterskiego. Wbrew pozorom to może się sprowadzić do tego, że jego rola przy produkcji będzie żadna.

Premiera Doctor Strange in the Multiverse of Madness ma odbyć się 7 maja 2021 roku, a film ma być powiązany z serialem WandaVision.

Źródło: Variety

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ptaki nocy film zwiastun harley quinn margot robbie

Ptaki nocy zwiastują superbohaterski rok kobiet w kinach

fargo sezon 4 zwiastun serial

Fargo wraca – mamy zwiastun czwartego sezonu serialu z Chrisem Rockiem