doktor strange batman zarobki porównanie
in

W kinach Doktor Strange zjadł Batmana na śniadanie

Chociaż “Batman” został lepiej przyjęty przez widownię to dalszy ciąg przygód Doktora Strange’a nie pozostawia złudzeń – filmy Marvel Studios wciąż są na topie i pozostawiają konkurencję w tyle.

“Doktor Strange w multiwersum obłędu” w 17 dni od premiery przyniósł przy światowych kasach biletowych 803 miliony dolarów i nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W końcu film będzie grany jeszcze przez kilka tygodni w kinach, a na Disney+ trafi dopiero 45 dni po kinowej premierze. Ten wynik przyćmił sukces “Batmana”, którego przychód to 768 milionów dolarów.

Warto tutaj zaznaczyć, że “Batman” miał nieco mniejszy budżet. Wyniósł od 185 do 200 milionów dolarów. Z kolei koszt wyprodukowania drugiego “Doktora Strange’a” to przynajmniej 200 milionów dolarów.

Co nie zmienia tego, że wynik “Doktora Strange’a w multiwersum obłędu” pokazuje, iż nadal chętniej wybieramy się do kin na filmowe adaptacje komiksów Marvela, aniżeli konkurencyjnego DC. Przez pewien czas ciężko było to zmierzyć, gdyż pandemiczna rzeczywistość sprawiała, iż trudno było wyrokować, w jakiej sytuacji faktycznie jest kino superbohaterskie.

W tym wypadku “Batmanowi” nie pomogły nawet lepsze recenzje i opinie wśród widzów. Widowisko z Mrocznym Rycerzem na Rotten Tomatoes ma ocenę 7,6/10, a na IMDB widownia oceniła film na 8/10. Z kolei “Doktorowi Strange’owi w multiwersum obłędu” krytycy wystawili produkcji 6,5/10, a widzowie 7,4/10. To nadal całkiem niezłe oceny, ale nie da się ukryć, że o poziom niższe od historii opowiedzianej przez Matta Reevesa.

To dosyć jasno wskazuje, że siła marki Marvel Studios nadal ma się bardzo dobrze pomimo kilku słabszych momentów w zeszłym roku, kiedy przemysł kinowy nadal dławił się z uwagi na pandemię.

Obecnie prezes Warner Bros. Discovery, David Zaslav, mocno stawia na restrukturyzację firmy, z którą wiąże się między innymi sprawienie, żeby superbohaterzy z kart komiksów DC radzili sobie na dużych ekranach równie dobrze, co konkurenci wywodzący się z Marvel Studios.

“Batmana” już możecie oglądać na HBO Max, a “Doktor Strange w multiwersum obłędu” za kilka tygodni trafi na Disney+. Serwis Disneya zadebiutuje w Polsce za trzy tygodnie.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Premiery tygodnia Stranger Things Netflix Tob Gun w kinach Obi-Wan Kenobi na Disney+

Nowości tygodnia: “Stranger Things” na Netflix, “Obi-Wan Kenobi” na Disney+, “Top Gun: Maverick” w kinach

dom z papieru korea data koreańska wersja kiedy

Tęsknicie za “Domem z papieru”? Oto “Dom z papieru: Korea”