dom z papieru
Dom z papieru według Parrot Analytics oraz TV Time to jeden z Waszych ulubionych seriali na Netfliksie
in

SUPER!SUPER! SZOKSZOK

TOP 10 najpopularniejszych seriali w USA – DOM Z PAPIERU znowu na topie (01-07.04.18)

Na streamingu zmiany. Dwa tygodnie temu mieliśmy lekki spadek Jessiki Jones na rzecz Stranger Things, które ponownie usiadło na tronie. Teraz Marvelowskie widowisko leci jeszcze niżej, za to wraca heistowy hit, czyli Dom z papieru.

Po kilkumiesięcznej nieobecności Dom z papieru wrócił z drugą połową sezonu (czy jak kto woli: z drugim sezonem). Przypomnę, że jeszcze do niedawna właśnie z tym serialem robiliśmy sobie najczęściej maratony. Jednak Dom nie zdołał zagrozić pozycji lidera, czyli Stranger Things. Poradził sobie również gorzej niż debiutujący niedawno na Netfliksie On My Block, który wskoczył z 5. na 2. pozycję. Jakkolwiek widać, iż serial radzi sobie całkiem nieźle i świetną decyzją Netflixa był zakup praw do niego od hiszpańskiej stacji Antena 3.

Jessica Jones najwidoczniej nie budzi już takiego zainteresowania jak w czasie i niedługo po premierze. Superbohaterka na kacu wylądowała poza podium. W najnowszym zestawieniu Parrot Analytics znalazł się jeszcze jeden owoc współpracy Marvela z Netflixem, Daredevil. Niewidomego śmiałka dzielą 3 miliony impresji od pani superdetektyw.

Spójrzmy teraz na ogólny ranking, gdzie seriale przeznaczone na platformy SVOD spotykają się z produkcjami telewizyjnymi. I tutaj bez niespodzianek. Właściwie można pisać o stagnacji.

Widowiska wyprodukowane z myślą o klasycznych kanałach telewizyjnych, ciągle górują nad produkcjami streamingowymi. W TOP 10 nie znalazł się ani jeden serial Netflixa, CBS All Access czy Amazon Prime Video. Za to nieustający bój na popularność toczy się ciągle pomiędzy SpongeBobem Kanciastoportym i The Walking Dead. Kolejny tydzień z rzędu wygrywa kreskówka. Ponadto Supernatural wdrapało się na ostatnie miejsce podium. Gra o tron musiała pożegnać się z miejscem 3., spadając na 5., ustępując tym samym talent show American Idol oraz kreskówce Rick i Morty.

Ciekawostką jest to, że w TOP 10 znalazły się aż cztery seriale animowane. Poza wspomnianymi, mamy jeszcze Simpsonów na miejscu przedostatnim oraz Miasteczko South Park na ostatnim. Nie dziwne więc, że Netflix coraz mocniej inwestuje w animacje dla starszej młodzieży i dorosłych. Widać, że to trend, który będzie się tylko umacniał.

Źródło: Dane pochodzą od firmy badawczej Parrot Analytics, która mierzy popyt na seriale nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie. Uwzględniając wiele platform i sposobów na konsumowanie treści – źródła legalne, nielegalne, opinie fanów oraz krytyków, a także ruch w sieciach społecznościowych. Z jej usług korzysta między innymi Warner Bros., Sky oraz FOX Networks Group, a raporty publikuje Bloomberg, Variety, Wired i wiele innych serwisów.

Sprawdź poprzednie zestawienia najpopularniejszych seriali

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

AGENCI T.A.R.C.Z.Y. petycja

Faktyczny stan rzeczy: AGENCI T.A.R.C.Z.Y. i najgłupsza petycja w dziejach

chirurdzy abc

TOP 10 serialowych maratonów – CHIRURDZY pokonali SERIĘ NIEFORTUNNYCH ZDARZEŃ (02-08.04.18)