Dom z papieru: Korea — Wspólna strefa ekonomiczna netflix serial
in

“Dom z papieru” spotyka “Squid Game”. Netflix zapowiada nowy/stary koreański serial

Zwiastun serialu

Sieroty po “Domu z papieru” będą mogły nieco otrzeć łzy, oglądając “Dom z papieru: Korea – Wspólna strefa ekonomiczna”.

Koreańczycy postanowili dać drugie życie hiszpańskiemu serialowi i zorganizują własny heist w widowisku “Dom z papieru: Korea — Wspólna strefa ekonomiczna”. Będzie to lokalna rewizja wielkiego hitu Netflixa.

Widowisko opowie o genialnym strategu i jego utalentowanej grupie złodziei, którzy podejmą się próby dokonania napadu na Półwyspie Koreańskim. Twórcy obiecują nieoczekiwane zwroty akcji oraz postawienie złodziei w sytuacji bez wyjścia, która zmusi ich do stawienia czoła szokującym wyzwaniom.

W rolach głównych zobaczymy Yoo Ji-tae (Profesor), Kim Yunjin (Seon Woojin), Park Hae-soo (Berlin), Jun Jong-seo (Tokio), Lee Won-jong (Moskwa), Park Myung-hoon (Cho Youngmin), Kim Sung-o (Cha Moohyuk), Kim Ji-hun (Denver), Jang Yoon-ju (Nairobi), Lee Joobeen (Yun Misun), Lee Hyun-woo (Rio), Kim Ji-hoon (Helsinki), Lee Kyu-ho (Oslo).

Jeszcze raz to samo?

Netflix pochwalił się pierwszą zapowiedzią serialu i przynajmniej na razie więcej widać w nadchodzącym widowisku kopiowania, mniej luźnego opierania się na motywach serialu przez jednych uwielbianego, przez innych uważanego za szczyt głupoty i naiwności.

Pierwsza zapowiedź serialu zaskakująco mocno przypomina oryginalną produkcję, co niekoniecznie jest dobrym znakiem

Nowa wersja “Domu z papieru” to nie jest pierwsza serialowa produkcja, którą Koreańczycy postanowili opowiedzieć po swojemu. Wcześniej zrobili to między innymi z prawniczym dramatem, czyli “Żoną idealną” czy “Designated Survivor”, gdzie najmniej spodziewana osoba zasiadła w fotelu prezydenta.

Netflix inwestuje w koreańskie produkcje mnóstwo pieniędzy

Korea Południowa staje się coraz ważniejszym rynkiem dla Netflixa. Z jednej strony serwis może tam jeszcze sporo ugrać, zdobywając kolejnych użytkowników opłacających usługę, a z drugiej świat uwielbia produkcje z tego kraju, co pokazał między innymi olbrzymi sukces serialu “Squid Game”. Jednak to nie przypadek, bo większość kinomanów pamięta takie tytuły jak “Old Boy” czy “Parasite”, a koreańskie dramy od lat cieszą się olbrzymią popularnością poza Koreą Południową. Dlatego w tym roku Netflix pokaże przynajmniej 25 nowych produkcji z tego kraju.

Dokładna data premiery serialu nie jest znana. Wiemy tylko, że produkcja zawita na Netflix jeszcze w tym roku.

Gdzie obejrzeć online?

Serial “Dom z papieru: Korea — Wspólna strefa ekonomiczna” znajdziecie w serwisie Netflix

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Gaspard Ulliel nie żyje aktor Moon Knight

Gaspard Ulliel nie żyje. Zagrał filmowego Hannibala i w serialu “Moon Knight”

Jesteś mechanizmem niszczącym

TVP pokaże jutro dokument “Jesteś mechanizmem niszczącym”, który uderza w opozycję i konkurencję