dracula serial netflix bbc zwiastun
Serialową inkarnację Draculi obejrzycie na Netfliksie
in

Dracula od BBC i Netflixa – nowy serial twórców Sherlocka

Zapomnijmy już o ostatniej filmowej inkarnacji Draculi, bo BBC i Netflix postarają się zmyć ten niesmak nowym widowiskiem.

Od czasu do czasu twórcy sięgają po klasyka Brama Stokera, ale rzadko za Draculę biorą się tak uznani twórcy, jak ci, którzy dali nam serialowego Sherlocka Holmesa. Twórcami nowego widowiska są Mark Gatiss oraz Steven Moffat, a w tytułowego bohatera wcielił się Claes Bang, którego możecie kojarzyć z Dziewczyny w sieci pająka i The Square. Serial ma mocno odwoływać się do klasycznej powieści i będziemy śledzili początki Draculi aż po jego starcie z potomkami Van Helsinga i późniejsze wydarzenia.

Nie jest to pierwsze podejście do opowiedzenia historii hrabiego w formie odcinkowej. Kilka lat temu stacja NBC wypuściła umiarkowanie przyzwoity serial pod tym samym tytułem. Zakończył się po pierwszym sezonie, nie domykając wątków.

Trzeba przyznać, że nowa wersja prezentuje się przynajmniej intrygująco i w zwiastunie odnalazłem sporo klimatu. Miejmy nadzieję, że produkcja będzie utrzymana w tym tonie. Data premiery nie jest znana, ale serial ma zadebiutować jeszcze w tym roku na BBC i prawdopodobnie dopiero po emisji wszystkich odcinków w Wielkiej Brytanii obejrzymy nowego Draculę w Polsce na Netfliksie.

Serial Dracula w serwisie Netflix >>

Co o tym myślisz? Daj znać w komentarzu. Nie zapomnij polubić nas na Facebooku i dodać do RSS lub bezpośrednio na Feedly. Jesteśmy także na Twitterze i Wykopie. Możesz również wesprzeć nas przez PayPal i zaproponować własny temat.

Polub nas na FB

Drugi zwiastun serialu The Mandalorian (Disney Plus)

The Mandalorian – Disney Plus chwali się kolejnym zwiastunem

Netflix horrory 2019 horror Netflixa najlepsze na Halloween

10 horrorów, które warto obejrzeć w tegoroczne Halloween na Netfliksie