Dragon Age 4
(BioWare)
in

SUPER!SUPER! SZOKSZOK LOLLOL OkropneOkropne

Dragon Age 4 szybciej niż myślimy? Producent z BioWare zaostrza apetyt

Ostatnie lata były dla fanów BioWare naprawdę niełatwe. Najpierw studio wypuściło chłodno przyjęte Dragon Age 3: Inkwizycja, które przegrało w przedbiegach nie tylko z Wiedźminem 3, ale i grami wyprodukowanymi przez znacznie mniejsze studia (chociażby z wydanym rok wcześniej Divinity: Original Sin), potem pogrzebało w odmętach odległych galaktyk szanse na rozwój serii Mass Effect miałką Andromedą, by na koniec pogrążyć się najeżonym mikropłatnościami Anthemem. Być może jednak kanadyjskie studio nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa – wszystko wskazuje na to, że Dragon Age 4 znajduje się już w produkcji.

W ostatnim czasie pojawiały się plotki, że porażka Anthem doprowadzi nawet do zamknięcia legendarnego studia. Prawdą jest, że część pracowników straciła pracę, inni musieli zmienić stanowiska, jednak BioWare wciąż zajmuje się produkcją gier. Mało tego – przymierza się do produkcji… sequela Anthem.

bioware
(BioWare)

Chociaż decyzja ta może wydawać się co najmniej zaskakująca, nie jest całkiem pozbawiona sensu – mimo wielu wad gra ma całkiem pokaźne grono fanów. Nie da się też ukryć, że mimo negatywnego PR-u, jaki wytworzył się niedługo po premierze gry, mikropłatności pozwoliły uzbierać producentom całkiem sporą sumę. Poza tym Anthem naprawdę ma potencjał – o ile w kontynuacji uda się wprowadzić bardziej złożone wątki fabularne, urozmaicić misje poboczne i zminimalizować ryzyko wystąpienia bugów.

Tyle że Anthem to prawdopodobnie niejedyny projekt, nad jakim pracuje BioWare.

Kilka dni temu Mark Darrah, jedna z szych kanadyjskiego studia, w swoich tweetach kilka razy to sugerował, że niedługo nadejdzie Dragon Age 4, a później temu zaprzeczał. Ostatecznie stanęło na tym, że sam nie może w najbliższym czasie zdradzić niczego więcej, ale fani wiedzieli swoje – to nie mógł być przypadek.

Oficjalnie BioWare zdradziło kilka miesięcy temu, że czwórka zadebiutuje najwcześniej za trzy lata.

Tyle, że od tamtego czasu sporo się zmieniło i niewykluczone, że uda nam się powrócić do Fereldenu szybciej. Po Anthem 2 projekt ten powinien się stać priorytetem (to z kolei złe informacje dla fanów Mass Effecta, który niestety, jak wszystko na to wskazuje, nie powróci w ciągu najbliższych lat, a być może już nigdy).

Nawet jeżeli Mark Darrah tylko trollował fanów filmami rzekomo pokazującymi przebieg prac nad Dragon age, możemy być pewni, że smocza era powróci. Póki co możemy wrócić do już wydanej trylogii lub… zaczytać się w fanfikach.

Źródło: VG247

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Marek Jura

netflix grudzień 2019 seriale filmy nowości premiery
8/10

Netflix grudzień 2019 – lista premier seriali i filmów oraz ocena nowości

HBO GO grudzień 2019 seriale filmy nowości premiery
8/10

HBO GO grudzień 2019 – lista premier seriali i filmów oraz ocena nowości