DramaFever instrukcja oglądania
Dramafever | Zrzut ekranu ze strony internetowej dramafever.com
in , , ,

SUPER!SUPER!

Poradnik: Jak oglądać DramaFever w Polsce za darmo na komputerze i telefonie

Koreańskie kino rozkochało mnie w sobie gdzieś w okolicach 1999 roku, kiedy premierę miała japońsko-koreańska Gra wstępna Takashiego Miike. Jednak tamtejsze filmy doceniłem w pełni wraz z pełnokrwistym Koreańczykiem, czyli znanym chyba wszystkim Old Boyem. Później była Zagadka zbrodni, Ujrzałem diabła, W pogoni… I wiele innych, świetnie zrealizowanych, wciągających, a jednocześnie nieuchylających się od dłużyzn i powielających schematy produkcji.

No dobrze, a co z południowokoreańskimi serialami?

Są i mają się dobrze. Zdobywają świat kawałek po kawałku. Jednak dobroci, jakimi obłaskawia widzów tamtejsza telewizja, jeszcze w pełni nie zgłębiłem. Moja przygoda z nimi dopiero się rozpoczęła. Właściwie niedawno, od dystrybuowanego przez Netflix odcinkowego kryminału Stranger, znanego również jako Secret Forest, znanego również jako Bimilui Soop, znanego również jako Forest of Secrets… Amerykańska platforma streamingowa reklamuje go jako Netflix Original. Jednak nie dajcie się zwieść, serial został wyprodukowany na potrzeby lokalnego kanału tvN i oglądać go można również, chociażby na opisywanym dziś SVOD DramaFever.

Niestety poza Netflixem azjatyckich seriali jest u nas jak na lekarstwo, a i na streamingu z Los Gatos cudów nie znajdziecie.

Uprzedzam, że natkniecie się na jedną podstawową barierę. Musicie być przygotowani na angielskie napisy, ale to żaden problem, prawda? Mam nadzieję, gdyż nawet jakbyście na upartego zaczęli szukać, to ciężko byłoby znaleźć coś sensownego po polsku, ponieważ #unassiętegonietłumaczy. Przynajmniej jeśli mówimy o serialach.

Ponadto DramaFever jest usługą częściowo płatną. Nowsze pozycje nie są dostępne w całości (serwują np. po pół sezonu), a przy planie darmowych trzeba zdzierżyć kilka reklam podczas seansu. Płatna wersja kosztuje 4.99 dolary miesięcznie lub 49,99 rocznie. Wersja premium odblokowuje dostęp do dodatkowych seriali, programów oraz filmów. Ponadto oferuje odtwarzanie w HD, oglądanie offline, strumieniowanie oraz parę pomniejszych funkcjonalności.

Jak oglądać DramaFever w Polsce na komputerze?

1. Zarejestruj się

Rejestracja na DramaFever trwa dosłownie kilka sekund, jeśli zdecydujesz się zrobić to za pomocą konta na Facebooku.

2. Zmień lokalizację

Do zmiany lokalizacji możesz użyć jednego z darmowych rozszerzeń do Chrome’a, Firefoxa czy Opery. Wybór jest spory. Używam do tego wtyczki Hola na zmianę z Touch VPN. Istnieją również bardziej kompleksowe rozwiązania jak CyberGhost VPN.

Drama Fever w polsce
Serwis DramaFever działający w Polsce | Zrzut ekranu ze strony dramafever.com

Po odświeżeniu przeglądarki wszystko powinno działać.

Jak oglądać DramaFever na smartfonie lub tablecie?

1. Zmień ustawienia urządzenia

Najpierw trzeba zainstalować aplikację spoza repozytorium Google Play, więc zacznij od zmiany ustawień urządzenia w zakładce Prywatność. Musisz tam odhaczyć Nieznane źródła – Zezwalaj na instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł.

2. Pobierz aplikację

Niestety nie ściągniesz aplikacji DramaFever w naszym regionie. Dlatego należy pobrać jej plik .apk i zainstalować ręcznie. Obecnie na APKMirror jest wyłącznie aplikacja z 2015 roku, dlatego trzeba zaopatrzyć się aktualniejszą wersję ze strony Up to down. To ważne, gdyż na starszym oprogramowaniu odtwarzacz się nie uruchamia.

3. Zmień lokalizację

Do zmieniania lokalizacji na androidzie używam darmowej aplikacji Turbo VPN. W niej zmień lokalizację na Stany Zjednoczone lub Kanadę, gdzie można oglądać DramaFever.

4. Zarejestruj się

Po otworzeniu aplikacji możesz się zarejestrować lub zalogować równie szybko co na laptopie.

Dramafever apk google play najnowsza wersja
Aplikacja DramaFever działająca w Polsce | Zrzut ekranu z aplikacji

I gotowe! Teraz można odkrywać filmy i seriale z Korei Południowej niemal do woli. Aczkolwiek nie tylko, bo z tygodnia na tydzień oferta rośnie, więc fani produkcji z Japonii, Chin i Tajwanu też coś dla siebie znajdą. Platforma DramaFever niedawno zyskała konkurencję w postaci streamingu Kocowa – co oznacza, że południowokoreańskie widowiska są coraz gorętsze i tylko czekać aż podbiją Polskę.

W DramaFever coś dla siebie znajdą nie tylko fani kryminałów, ale również telenowel, widowisk historycznych, Kpopu, komedii, romansów, scifi czy programów rozrywkowych. Sam zabieram się niedługo za Tunel.

Szukasz więcej poradników? Piszę je dla Was pod hasztagiem #poradnik

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Richard Plepler HBO

Richard Plepler jest nierozsądny w sprawie wycieku HBO

Stranger 2017Netflix koreański serial
7/10

Serialem Stranger Netflix sprawił, że odstawiłem Grę o tron