Dublin Murders serial starz
Zwiastun serialu Dublin Murders (źródło: Starz; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

Dublin Murders – zwiastun mrocznego kryminału na postawie prozy Tany French

Stacja Starz wypuściła zwiastun serialu Dublin Murders, opartego na powieściach Tany French z cyklu Dublin Murder Squad.

Dublin Murders będzie 8-odcinkowym widowiskiem stworzonym przez Sarę Phelps. Scenarzystka wcześniej pracowała między innymi nad serialami The ABC Murders, The Crimson Field, I nie było już nikogo czy Ordeal by Innocence. W produkcji zagrali Killian Scott jako Rob Reilly oraz Sarah Green jako Cassie Maddox. Reżyserem serialu jest Saul Dibb, twórca nagradzanej Księżnej z 2008 roku.

Dublin Murders rozpoczyna się, gdy młoda dziewczyna zostaje zamordowana w lesie na obrzeżach Dublina.

Rob Reilly – sprytny detektyw, który przez angielski akcent jest traktowany jako człowiek z zewnątrz – zostaje wysłany do zbadania sprawy ze swoją partnerką, Cassie Maddox. Od zdarzenia do zdarzenia zostaje wciągnięty w kolejną sprawę – zaginionych dzieci. To zmusza go do konfrontacji z własnym mrokiem. W miarę jak sprawa się nasila, relacja Roba i Cassie jest testowana do granic wytrzymałości, a kiedy partnerka zostaje wysłana pod przykrywką w celu zbadania innego morderstwa, sprawy komplikują się jeszcze bardziej.

Serial ma zapewnić widzom napięcie i zgłębiać psychologię bohaterów oraz kopać głęboko w przeszłości Irlandii.

Irlandzkie korzenie autorki Zdążyć przed zmrokiem są znaczące, gdyż jej rodzinnych kraj jest kluczową rzeczą w jej twórczości. Do tej pory autorka napisała siedem książek z cyklu Dublin Murder Squad. Widowisko kręcono przede wszystkim w Dublinie i Belfaście oraz okolicach. Scenariusz do premierowego sezonu oparto na powieściach Zdążyć przed zmrokiem oraz Lustrzane odbicie.

Serialowa adaptacja jej prozy zadebiutuje na ekranach tegorocznej jesieni w Irlandii na stacji RTE, w Wielkiej Brytanii na BBC oraz w Stanach Zjednoczonych na Starz.

Dzięki platformie StarzPlay widzowie zobaczą Dublin Murders również w Niemczech, Francji, Włoszech i Hiszpanii. Prawa do międzynarodowej dystrybucji serialu ma Fremantle. Na tę chwilę nic nie wiadomo o stacji lub serwisie, który miałby wypuścić widowisko w Polsce.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter bądź Instagram. Zachęcamy też do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Napisz na [email protected], jeśli masz jakieś uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

spider-man daleko od domu scena po napisach

Sceny po napisach w Spider-Man: Daleko od domu całkowicie zmieniają krajobraz uniwersum

x-men: mroczna phoenix film kino box office porażka kina

X-Men: Mroczna Phoenix totalną porażką. Kina nie chcą filmu w repertuarze