Dublin Murders serial starz
Zwiastun serialu Dublin Murders (źródło: Starz; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

Dublin Murders – zwiastun mrocznego kryminału na postawie prozy Tany French

Stacja Starz wypuściła zwiastun serialu Dublin Murders, opartego na powieściach Tany French z cyklu Dublin Murder Squad.

Dublin Murders będzie 8-odcinkowym widowiskiem stworzonym przez Sarę Phelps. Scenarzystka wcześniej pracowała między innymi nad serialami The ABC Murders, The Crimson Field, I nie było już nikogo czy Ordeal by Innocence. W produkcji zagrali Killian Scott jako Rob Reilly oraz Sarah Green jako Cassie Maddox. Reżyserem serialu jest Saul Dibb, twórca nagradzanej Księżnej z 2008 roku.

Dublin Murders rozpoczyna się, gdy młoda dziewczyna zostaje zamordowana w lesie na obrzeżach Dublina.

Rob Reilly – sprytny detektyw, który przez angielski akcent jest traktowany jako człowiek z zewnątrz – zostaje wysłany do zbadania sprawy ze swoją partnerką, Cassie Maddox. Od zdarzenia do zdarzenia zostaje wciągnięty w kolejną sprawę – zaginionych dzieci. To zmusza go do konfrontacji z własnym mrokiem. W miarę jak sprawa się nasila, relacja Roba i Cassie jest testowana do granic wytrzymałości, a kiedy partnerka zostaje wysłana pod przykrywką w celu zbadania innego morderstwa, sprawy komplikują się jeszcze bardziej.

Serial ma zapewnić widzom napięcie i zgłębiać psychologię bohaterów oraz kopać głęboko w przeszłości Irlandii.

Irlandzkie korzenie autorki Zdążyć przed zmrokiem są znaczące, gdyż jej rodzinnych kraj jest kluczową rzeczą w jej twórczości. Do tej pory autorka napisała siedem książek z cyklu Dublin Murder Squad. Widowisko kręcono przede wszystkim w Dublinie i Belfaście oraz okolicach. Scenariusz do premierowego sezonu oparto na powieściach Zdążyć przed zmrokiem oraz Lustrzane odbicie.

Serialowa adaptacja jej prozy zadebiutuje na ekranach tegorocznej jesieni w Irlandii na stacji RTE, w Wielkiej Brytanii na BBC oraz w Stanach Zjednoczonych na Starz.

Dzięki platformie StarzPlay widzowie zobaczą Dublin Murders również w Niemczech, Francji, Włoszech i Hiszpanii. Prawa do międzynarodowej dystrybucji serialu ma Fremantle. Na tę chwilę nic nie wiadomo o stacji lub serwisie, który miałby wypuścić widowisko w Polsce.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

spider-man daleko od domu scena po napisach

Sceny po napisach w Spider-Man: Daleko od domu całkowicie zmieniają krajobraz uniwersum

x-men: mroczna phoenix film kino box office porażka kina

X-Men: Mroczna Phoenix totalną porażką. Kina nie chcą filmu w repertuarze