Dwóch papieży film netflix zwiastun
in

SUPER!SUPER!

Dwóch papieży, czyli ludzkie oblicze Franciszka i Benedykta w filmie Netflixa

Szykuje się nam iście papieska końcówka 2019 roku. Na HBO GO wyląduje serial Nowy papież, który opowie fikcyjną historię, a faktami podeprze się film Netflixa Dwóch papieży – widowisko skupiające się na relacji papieży Franciszka i Benedykta.

Dwóch papieży to film inspirowany prawdziwymi zdarzeniami, które miały miejsce w Watykanie po 2012 roku. Kiedy to obecny papież Franciszek, jeszcze jako kardynał Bergoglio pragnął odejść na emeryturę, ale ówczesny papież Benedykt sam nie bardzo odnajdywał się na stanowisku głowy kościoła.

Zwiastun filmu zapowiada mocną, dramatyczną i inteligentną opowieść o podbramkowej sytuacji w Watykanie i ludziach próbujących odnaleźć się w dwuznacznych sytuacjach. Za jakość historii odpowiada nominowany do Oscara za Teorię wszystkiego Anthony McCarten. Co daje nadzieję, że nie będzie to płaska opowieść o złym Benedykcie i dobrym Franciszku, a coś o wiele głębszego. Nawet dla osób, które nie mają z wiarą nic wspólnego.

Papież Hopkins, Papież Pryce

Już sama zapowiedź Dwóch papieży powala emocjonalnym ładunkiem i napięciem, które iskrzy pomiędzy bohaterami. Wielka w tym rola znakomitego Anthony’ego Hopkinsa, który wcielił się w papieża Benedykta, ale chyba jeszcze bardziej urzekł mnie Jonathan Pryce jako papież Franciszek. Ten drugi nie tylko jest świetnym aktorem, ale wygląda jak bliźniak urzędującego papieża.

Anthony Hopkins jako papież Benedykt i Jonathan Pryce jako papież Franciszek (Netflix)
Anthony Hopkins jako papież Benedykt i Jonathan Pryce jako papież Franciszek w filmie Dwóch papieży (Netflix)

Od Miasta Boga do Dwóch papieży

Wszystko to poprowadził i spiął w całość reżyser świetnego Miasta Boga Fernando Meirelles. Jak mu to wyszło – czy przesadnie nie ugrzecznił relacji między papieżami i nie zepchnął na dalszy plan kościelnego skandalu – tego dowiemy się w święta 20 grudnia na Netfliksie. Miejmy nadzieję, że nie będzie to wyłącznie słodko-gorzka laurka, a widowisko dotknie nie tylko problemów ludzkich, ale również dosadnie pokaże brud, który nadał bieg filmowym wydarzeniom.

Plakat filmu Dwóch papieży (Netflix)
Plakat filmu Dwóch papieży (Netflix)

Film pierwszy raz będzie pokazywany już jutro na Festiwalu Filmowym w Telluride, a później na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Widowisko będzie również wypuszczone do limitowanej liczby kin w Stanach Zjednoczonych 27 listopada i 29 listopada w Wielkiej Brytanii. To wszystko dosyć jasno pokazuje, że Netflix jest pewny swego i szykuje nam się hit rangi oscarowej. Być może niejedyny, gdyż 27 listopada na Netfliksie wyląduje Irlandczyk Martina Scorsese.

Film Dwóch papieży w serwisie Netflix >>

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

telewizor xiaomi redmi tv 70 cena

Xiaomi prezentuje telewizor Redmi TV 70″. 70 cali i 4K w świetnej cenie

hbo go wrzesień 2019 filmy seriale premiery nowości
5/10

HBO GO wrzesień 2019 – lista premier seriali i filmów oraz ocena nowości