Dziedzictwo Jowisza Netflix zwiastun serial
Zwiastun serialu "Dziedzictwo Jowisza" (Netflix)
in

SUPER!SUPER!

“Dziedzictwo Jowisza” od Netflixa. Szykuje się serialowe “Avengers”?

Zwiastun filmu “Dziedzictwo Jowisza” (Netflix)

Netflix na moment wypadł z superbohaterskiej gry, ale serwis wraca na właściwe tory z adaptacją komiksu “Dziedzictwo Jowisza”.

“Dziedzictwo Jowisza” nie jest pierwszą, ale może być dla Netflixa najważniejszą historią superbohaterską. Odkąd usługa nie oferuje nowych sezonów “Daredevila” czy “Punishera”, fani tego typu seriali – jeśli nie liczyć dosyć specyficznego, ale popularnego “The Umbrella Academy” – zostali na lodzie.

Premiera najnowszej produkcji będzie sprawdzianem dla serwisu. W końcu widzowie uwielbili sobie produkcje z superbohaterami. Widać to po olbrzymim sukcesie “The Boys” na Amazon Prime Video. HBO Max przygotowuje kolejne produkcje z bohaterami komiksów DC Comics. Z kolei Disney+ pęka w szwach od zapowiedzi kolejnych seriali Marvel Studios. Tym samym Netflix dwoi się i troi, aby dostarczyć widowni oryginalnych produkcji właśnie w tym nurcie.

Nieporozumienie na planie

“Dziedzictwo Jowisza” to adaptacja komiksu Marka Millara z zakupionego przez Netflix wydawnictwa Millarworld. Serwis chce sięgnąć raz jeszcze po widzów, którzy uwielbiają bijatyki jegomości w pelerynach. Firma postawiła na sprawdzonego twórcę i oddała serial w ręce Stevena S. DeKnighta, który sprawdził się przy pracy nad “Spartakusem” i “Daredevilem”. Jego produkcja miała zatrzymać odpływ widzów do konkurencyjnych platform, gdzie pojawia się mnóstwo opowieści o wszelkiej maści superbohaterach.

Dziedzictwo Jowisza - plakat

Plakat serialu “Dziedzictwo Jowisza”

Jednak życie lubi płatać figle. Niezbyt optymistyczne jest to, że DeKnighta w połowie sezonu zastąpił Sang Kyu Kim, który wcześniej pracował nad serialami “Designaed Survivor”, “The Walking Dead”, “Siostra Hawthorne” czy “Miasto gniewu”. DeKnight żegnający się z serialem z uwagi na “różnice artystyczne”, to dosyć normalna sytuacja – zdarzyło mu się to w przeszłości, ale wiadomo, iż nigdy dobrze nie wróży to żadnej produkcji. Szczególnie w sytuacji, gdy z ekipą rozstaje się tak utalentowany twórca.

Dzieci superbohaterów

“Dziedzictwo Jowisza” porusza temat dzieci superbohaterów, które mają przejąć schedę po rodzicach. Młodzi śmiałkowie z supermocami chcą sprostać legendzie swoich matek i ojców. Robią to w momencie, w którym jeden z nadludzi przejmuje władzę nad krajem. Ma być dramatycznie i krwawo oraz w duchu komiksu.

Dziedzictwo Jowisza

“Dziedzictwo Jowisza” będzie napakowane superbohaterami z przeróżnych czasów i środowisk

Spoglądając na zwiastun, można nieco pokręcić nosem. Przyzwyczajony do serialowych produkcji superbohaterskich przez duże “S”, które wyglądają niczym filmy, nie odnajduję tej jakości w zapowiedzi widowiska Netflixa. Jakkolwiek daję serialowi kredyt zaufania, gdyż zwiastuny często przekłamują to, co jest nam dane obejrzeć finalnie. Ponadto serial poza sprawdzonym twórcą, ma również w zanadrzu kilka mocnych nazwisk – ze znanym z serii “Transformers” Joshem Duhamelem na czele. Tutaj wcielił się w Utopiana.

Jeszcze więcej superbohaterów od Netflixa

Jak serial faktycznie poradzi sobie, tego dowiemy się po jego premierze. Ta odbędzie się już 7 maja. Wtedy na Netfliksie zadebiutuje pierwszy sezon, który będzie miał osiem odcinków. Z oryginalnym komiksem możecie zapoznać się dzięki Amazonowi.

Dziedzictwo Jowisza
Miejmy nadzieję, że serial będzie wyglądał lepiej niż jego zwiastun. Na szczęście ma też “momenty”…

“Dziedzictwo Jowisza” to pierwsza z wielu adaptacji komiksów wydawnictwa Millarworld. Przed nami między innymi “American Jesus”, “Supercrooks”, “Huck”, “Empress”, “Reborn”, “Prodigy” i “Sharkey the Bounty Hunter”.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

joggery damskie spodnie

Do jakich stylizacji pasują damskie joggery?

amazon prime video serial amazon prime video premiera them

Premiera dnia: “Oni” na Amazon Prime Video